Warhammer: Konec chaosu
wh.png

Kdy: 28. 4. - 1. 5.
Kde: Budislav (u Litomyšle)
Pořádá: Azrik (příběh, koordinace, tábor, pravidla), Darek (pravidla, web), Firuz (příběh, materiál), Corny (reálie) a další pomocníci: Kozel a Amfi (grafika webu), Night (propagace) a řada jiných.
Počet hráčů: 50-100
Vlastní stránky: http://www.ucw.cz/~azrik/warhammer/index.html
Účast: volná na přihlášku
Vstupné: 400 Kč předem, 600 Kč na místě
Kontakt: zc.manzes|kirza#zc.manzes|kirza


Legenda

Děj celé hry se odehrává před „End of the times“, tedy koncem světa, jak ho připravila mateřská Games Workshop.
Náhle a zcela nečekaně se uzavřely brány chaosu na severním i jižním pólu. Démoni chaosu zmizeli a uctívači chaosu přišli o své bohy. Magické stopy této události vedou do Lustrie. A právě tam se přesunula (portály i na lodích) celá armáda chaosu, která předtím nečinně dřímala, a zřejmě došlo k nepředstavitelné bitvě.
Prudce poklesla síla magie ve světě. Nemrtvé armády usínají věčným spánkem, kontinent Ulthuan vznešených elfů se potápí, les Athel Loren lesních elfů umírá a podobných problémů je více … Měsíc Morslieb, tvořený čistým chaotitem, klesá a patrně se brzy zřítí na zem. Nastal zlomový okamžik. V bezprostřední budoucnosti se rozhodne o osudu světa.
Mnoho ras a národů vyrazilo směrem k Lustrii se snahou porozumět současným událostem a ovlivnit je ve svůj prospěch. Obrovským lákadlem jsou také pověsti o bájných pokladech Lustrie, jejíž města jsou prý dlážděna zlatem a v jejíchž chrámech se skrývají magické artefakty nevídané síly.
Pokud znáte svět Warhammeru, jste možná v mírném šoku. Tolik významných událostí a hrozeb slibuje opravdu „zajímavé časy“. Pokud svět Warhammeru neznáte, pokusíme se právě vyložené informace přiblížit:

Chaos je největší katastrofa, která kdy postihla svět. V minulosti ho málem zničil a trvale ho kriticky ohrožuje. Teď náhle a nečekaně zmizel jeho zdroj a jeho následovníci (největší a nejnebezpečnější armáda světa) odešli kamsi daleko a asi tam vybojovali strašlivou bitvu.
Síla magie se prudce snížila, což přineslo mnoho problémů. Velké říše upírů a mumií přicházejí o svá kostlivá vojska. Potápí se kontinent s úžasnou civilizací o významu a velikosti nejméně Evropy. Umírá rozsáhlý hvozd, který je domovem lesních elfů. A to není vše.
Chaotit je nesmírně silná a nebezpečná látka. Může vám dát nesmírnou moc, ale mnohem snadněji vás může zabít nebo proměnit v zmutovanou zrůdu. Malý krystalek má hodnotu bedny zlata. A na zem padá měsíc o průměru mnoha desítek či snad stovek kilometrů, tvořený touto látkou …
Pralesy Jižní Ameriky se nazývají Lustrie a jsou domovem nejstarší rasy tohoto světa — lizardů, humanoidních ještěrů. Tito byli stvořeni tajuplnými Prastarými, aby změnili svět podle jejich plánů. Vládnou jim slanni, nejmocnější mágové světa, kteří dokázali změnit oběžnou dráhu planety či posunout kontinenty. Jsou záhadní a nevyzpytatelní. A jsou úhlavními nepřáteli chaosu. Kdysi ovládali svět, ale nyní je jejich civilizace v dlouhém úpadku a obrovská chrámová města plná zlata a pokladů zarůstá džungle. A právě tam se bude odehrávat naše hra.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License