Warhammer 2003-2007
wh.png

Kde: Kozašice (u Přelouče)
Pořádá: Nandor (Maoren, Newman a další)
Počet hráčů: většinou cca 50
Vlastní stránky: http://warhammerlarp.wikidot.com
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: zc.murtnec|rkez#zc.murtnec|rkez


2007: Legendy ožívají

Termín: Nejspíš 16.–19. 8. 2007

Galerie


Plná galerie: http://darien.rajce.idnes.cz/Warhammer_2007/

2006

Dojmologie (jen stručná)

Kubaq
Musim jmenem Al Karavany a potazmo i zucastnenych clenu Bratrstva hrocha v lihu podekovat vsem orgum…
Letos se nam WH fakticky libil a uzivali sme si to.. Byla to zatim nejlepsi akce, na ktery sem byl…
A nezapomente: zacnete-li v Allaha verit hned ted, nemusite skoncit jako zatracenci!!!

Feeron
Hovoří Feeron von Hochland, kurfiřt provincie zdejší. Orků bylo požehnaně. Ale kde jste byli vy- Lide císařský?!Skavenů bylo jako myší v našich sýpkách, ale kde jste byli vy?!! Vy zatracenci! Několik kapek deště a vy zalezete do nor jako bídné krysy! (Tímto nechci urazit skaveny)Všechny vás stihne Sigmarův hněv- a Sigmar, ten jak se nasere tak lítaj třísky!A teď víc věcně.. orčáci byli fakt hustí! Skaveni byli boží-fakt roztomilí hustej byl i Hustodémon. Ve městě málo lidí Hra byla dost dobře připravena, nicméně dopadla jak dopadla..to se holt stává když přijede 5 a půl lidí místo 200. Příště jedu určitě zas,vytrvej Maorene! Ve jménu Sigmara,nevzdávej to! Pozvedni své kladivo (tam to dřevěné)ono je to spíš kladívko…nebo palička.Čili pozvedni svou válečnou paličku a s ohněm v srdci se pust do organizace příštího WH!

Renellka
Byl to můj první svět, neměla jsem představu jaký je rozdíl mezi světem a larpem..ted již ji mám. Děkuji všem za prima akci..myslím si, že ten, kdo se chtěl bavit, ten se bavil, kdo chtěl hrát, ten hrál…a chybičky či chyby byl na všech stranách, ale nez nich tonejde. ještě jednou se za tu svoji omlouvám všem, kterých se to týkalo.
Jinak bych chtěla poděkovat všem, bylo to prima a poznala jsem spoustu prima lidiček.

Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157621327184734"}}

Kompletní fotogalerie:
Vendetta: http://album.olympus.cz/PhotoGallery/Public/pAlbumShow.asp?idAlbum=80587


2005


2004 Warhammer bitva: Chaos Strikes Back

Kdy: 10. - 12. 9. 2004

Legenda

Byla to krutá doba. Doba umírání, doba ohně, doba temnoty, doba potoků prolité krve a tisíců zmařených životů. Byla to doba, dnes zvaná velká válka proti chaosu. V rozvrácené Říši zuřila již po staletí občanská válka, ve které bratr zabíjel bratra kvůli neshodám o následnictví na trůn, který byl pro ně stejně vzdálený a nedostupný, jako muži, za které umírali. Když pak přišel útok hord mutantů, znesváření šlechtici hynuli raději jeden po druhém, než by se tolik ponížili aby spojili své síli s ostatními. Císařství bylo během několika málo měsíců na pokraji porážky. Poslední zbylá města byla v obležení, armády chaosu se volně a bezestrachu potulovaly celou zemí a lidé zoufale vkládali poslední zbytky víry do naděje. Lidé čekali na příchod hrdiny, a ten přišel. Byl jím Magnus, mladý kněz z Nulnu, v pozdějších dobách zvaný pobožný. Magnus dokázal svou energií, nadšením a svou bojovou dovedností totálně zvrátit průběh války a Císařství, ještě před rokem slabé a zranitelné, bylo po staletích znovu sjednoceno a připraveno čelit nové hrozbě, obrovské armádě temnot, valící se přes Kislevské ledové pláně k hranicím Říše. Posílena pomocí elfích mágů a trpasličí armádou porazila říšská armáda armádu chaosu u bran Kislevu a zatlačila zbytky mutantských hord zpět na sever.
Zdálo se, že chaos byl definitivněporažen. Po dlouhých 200 let byl na severní hranici klid. Říše vzkvétala a pomalu upevňovala svou pozici. Když armáda chaosu znovu udeřila, Císařství bylo zcela nepřipravené. Po několika porážkách zavládla v zemi všeobecná panika. Sever Říše byl ztracen, císař zmizel a armády chaosu zatlačovaly císařské vojsko stále dál na jih. Říše po 200 letech znovu na pokraji porážky, volala o pomoc. A ta přišla. Trpaslíci, uzavření ve svých městech pod horami, se rovzpoměli na staré spojenectví a po dlouhém vyjednávání císaře s lesním králem se otevřely i brány lesních paláců v Lorenském hvozdu a elfí armáda se vydala na možná poslední pochod. Situace nyní balancuje na ostří meče. Je jen na vás, na čí stranu se nakonec milost bohů přikloní!

O hře

Tato bitva vychází z historie světa WARHAMMERU. Bitva tentokrát probíhá v období známé ze série knih Zabíječ.
Stranu zla zde reprezentují čtyři řády chaosu: ohybač cest Tzeentch, pán rozkoší Slaanesh, vládce chorob Nurgle a válečný bůh Khorne.
Za dobro zde bojují lidé z Říše a Kislevu, trpaslíci z Hor Konce Světa a lesní elfové z Lorenu.
Bitva bude trvat po celou sobotu, v neděli dopoledne pak proběhnou poslední boje a závěrečná bitva.
Vítězství bude záviset na plnění questů, z nichž nejvýznamější bude závěrečná bitva. Druhým faktorem pak budou ukořistěné glejty CPeček. Registrační poplatek bude kolem 50 Kč. Této akce se každý účastní na vlastní nebezpečí.

Pravidla

Pravidla bitvy wrhammer

Dojmologie

Jo to jsem ještě měl prázdniny a tak sem si mohl klidně vyjet již v pátek dopoledne. Po poklidné cestě vlakem jsem vystoupil ve Lhotě pod Přeloučí a vydal se odhadovaným směrem podle mapy. Cesta to byla dosti krušná, jelikož se šlo celou dobu po asfaltu ve strašným parnu a Já v kanadách, černejch hadrech a s dvaceti kily na zádech na tom nebyl zrovna nejlíp. Nakonec jsem zastrčené tábořiště našel a zhroutil se před budoucí registrací. Byl jsem tu, kromě dvou organizátorů, první. Po nějakém čase se objevilo dalších pár jedinců, ale vesměs nás byla až do večera hrstka. Tento volný čas jsme trávili probíráním počasí, účasti, minulým ročníkem a hlavně pozorováním jak Jantar staví stan -> strašná prča(Promiň Jantare, ale to se nedalo vydržet.). Když začal padat soumrak, tak jsme narychlo postavili stany a vyhloubili ohniště. Po zdlouhavém dohadování jsme vyrazili dle rady organizátorů do kilometr vzdálené hospody. Z jednoho kilometru se stali čtyři. V hospodě jsme oslavili co se oslavit dalo a stihli jsme zkazit i jednu elfku.
Druhej den ráno jsem pravda docela nestíhal, ale dostavil jsem se na bojiště s ostatními. Problémy už byly od začátku, protože hlavní organizátor Mao se hodinu před zahájením vysekat těžce v autě a ostatní orgové to nezvládali. Výklad pravidel nebyl, velení některých částí taky žádné. Prag byl až moc nedobytelný, takže se celo dobu vedli boje jen o něj. CéPéčka, která měla umírat zůstávala živá a definitivně začali chcípat až ke konci. Další skobou orgošů bylo, že nevyhlásili konec, takže se někteří rubali ještě půl hodiny po tom co jiní seděli v táboře. Tohle všechno by se dalo přejít celkem v klidu, páč jsme si dobře zafajtili, ale to že když přijdem do tábora po celodenním boji ve strašlivým vedru a není tam ani kapka slíbené vody, to nás teda dost naštvalo. Když jsme šli za orgi se zeptat na tu vodu a oni nám řekli, že není a že jestli nějakou chcem máme se zařídit, tak sem si myslel, že někteří jim asi rozbijí hubu. Naštěstí to tak nedopadlo. Sesbírali jsme petky po celým táboře, sehnali auto, řidiče a odjelo se někam pro vodu(fakt děsný, voda nakonec byla). Večer se opět vyrazilo do hospody(Já po pátku jako abstinent). V neděli ráno zbalit a po dlouhé cestě a dlouhém čekání hurá vlakem domů.
Závěr: Dobře jsme si zafajtili, ale organizace bez Maa dost skřípala. Příští rok asi zase pojedem, ale již bez takového nadšení.
Za Varag sepsal Mordajrog


2003 Warhammer bitva: The Great War against Chaos

Kdy: 12. - 14. 9. 2003

Legenda

"Válka se žene starým světem.
Je to válka mezi řádem a chaosem,
mezi ocelí a lesem, mezi pravdou a lží.
Je to válka mezi životem a smrtí.
Žijeme ve světě, ve kterém řev bitvy nikdy neutichá
a za každého padlého veterána tu deset chlapců nese své zbraně do boje.
Je to svět, ve kterém smutek a nebezpečí vládne všemu
a stíny se prodlužují každým dalším dnem.
Velcí bojovníci, pozvedněte své zbraně. Je čas války."

Pravidla

Pravidla pro bitvu Warhammer 2003

Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157619637303403"}}

Dojmologie

Tak na tuhle akci jsme měli dokonce auto, vezl nás totiž náš zatím neoficiální člen, Horor. Do Přelouče jsme dorazili v pátek večer a po menších orientačních potížích konečně zasedáme u ohně schválit zbraně. Už na první pohled bylo vidět, že je nás tu z odhadovanýho počtu sotva polovina (+- 40) . Potom jsme si šli postavit stan, přičemž jsem zjistil, že ten stan je jen pro 3 lidi (bylo nás 4 + bágly). Zhruba v jednu v noci začalo šíleně lejt, a tak jsem vyběhl upevnit kolíky- fakt jsem nezáviděl těm dvěma borcům, kteří spali kus od nás pod širákem - ráno měli mokrý úplně všechno (byli to elfíci). Jinak celej další den poprchávalo.
V sobotu ráno přijelo ještě asi 10 lidí. Probíhalo rozdělování do stran (my jsme jeli za chaos za Slaneshe) a následný odchod do věží - celý chaos měl dvě věže, ale opevnili jsme se jen v naší hlavní (u chaosu bylo myslím 25 lidí a u bílých o něco víc..), zatímco bílá strana měla věží 6 (nevím jistě).
Hned co bitva začala, určili jsme si velitele a šlo se dobývat - zaútočili jsme na lidské město, které bylo následně obsazeno - to sem bohužel neviděl, padl jsem totiž dost brzo, potom však přišla bílá ofenzíva a byli jsme zatlačeni do naší věže ( na naší věž bylo provedeno během dne ještě hodně ztečí, ale vždycky jsme těm balíkům napráskali). Pak se asi hodinu pokoušeli dobývat naši věž, ale my jsme provedli protiútok a následné tažení, kdy jsme obsadili všechny věže bílých. Tím by normálně hra skončila, ale organizátoři bitvu natáhli a darovali bílým jednu věž- no samozřejmě jsme ji potom po tuhých bojích dobyli. Pak už jen proběhla závěrečka na louce, kde jsme (bylo nás míň) dostali na prdel a tím bitva skončila. V neděli ráno se měla dělat ještě aréna, na tu jsme už ale nezůstali a jeli jsme domů.
Závěrem - bitva i přes nepřízeň počasí a málo hráčů (něco okolo 50) nebyla podle mě vůbec špatná - díky organizátorům bylo totiž stále co dělat a i ta přátelská atmosféra malých bitev má něco do sebe…no příště jedem zas.
Za Varag sepsal Morcant

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License