Pardubická odpoledne: únor 2012
logo%20kopie.png

Dunkerque

dunk.png

Kdy: 3. 2. 2012 od 18:00
Kde: Pardubice, sraz na rohu ul. Gebauerova a Husova
Pořádá: Jan „Zorro“ Zeman
Účast: na přihlášku
Vstupné: 50 Kč
Kontakt: zc.drapral|valsor#zc.drapral|valsor

Na jaře 1940 překročily jednotky nacistického Německa hranice Holandska, Belgie a Dánska. Na jaře roku 1940 začalo nacistické Německo ofenzívu na západ. Během dvou měsíců vstoupila okupační vojska do Holandska, Dánska a prošla velkou částí Belgie. Spojenci šokováni rychlým postupem Hitlerových tankových divizí nedokázali zabránit německým armádám v útoku do Francie.V květnu sváděli spojenci boje v úplném sevření s mnohem lépe vyzbrojenou a mobilnější nacistickou armádou.Vrchní velitelství britských expedičních sil rozhodlo o urychlené evakuaci jednotek z Francie za kanál.
Jediným možným přístavem se stal francouzský Dunkerque.
Přišla operace, při které mohl pomoci snad jenom zázrak…
…a šest vojáků uprostřed země nikoho může rozhodnout o životech mnohých!

Operace Dynamo je o spolupráci, rozhodnutí a určování priorit ve válkou roztrhaném světě. Hra samotná se odehrává na jednom místě v reálném čase a hráči se pohybují pouze v několika menších místnostech štábního velitelství. Hráči jako příslušníci britské posádky se snaží bránit nejenom bojové pozice, ale i lidské hodnoty v sobě samých. Protože smrt vojáka válku těžko vyřeší…


Deskoherní odpoledne

deskovky.png

Kdy: 9. 2. 2012 od 17:00
Kde: Pardubice, Čajový klub Paleta, ul. Štolbova
Pořádá: LarPard, Riwi
Účast: volná
Vstupné: 0 Kč
Kontakt: zc.drapral|drapral#zc.drapral|drapral

Společenské deskové hry jsou dnes velmi oblíbeným způsbem trávení času s přáteli. Přijďte si nezávazně zahrát některou z her a vezměte s sebou i své kamarády nebo své hry. Pokud některé hry nebudete znát, rádi vám vysvětlíme jejich princip. Můžete se těšit na hry jakou jsou Pandemic, Anima, Last Night on Earth, Fantastát, Shadows over Camelot a další….


Moon

moon.png

Kdy: 16. 2. 2012 od 18 hodin.
Kde: Pardubice, MS Korálek, Rumunská 80
Pořádá: Martin „Pirosh“ Buchtík, Mad Fairy, o.s.
Účast: na přihlášku
Vstupné: 50 Kč
Vlastní stránky: http://www.larpard.cz/moon-1
Kontakt: zc.drapral|valsor#zc.drapral|valsor

Moon je krátký komorní LARP vycházející volně z prostředí světa známého sci-fi seriálu Firefly. Staví na propracovaných příbězích každé z postav a důležitých rozhodnutích, která musí učinit za ostatní obyvatele osady. Věříme, že hra hráčům poskytne materiál k zamyšlení a hledání odpovědí na různé otázky a že se stane víc než "jenom" zábavou.

Co mě čeká?
Především dvě a půl hodiny atmosférické a napínavé hry, ve které se stanete jedním z osadníků relativně nedávno osídleného měsíce. Doba není jednoduchá. Aliance, velké a vyspělé společenství, se prý chystá pohltit některé z okolních planet a Nezávislé planety prý vyzbrojují dobrovolníky. Těm se kvůli jejich charakteristickým uniformám říká Hnědokabátníci: jsou odhodlaní, přesvědčení, ale oproti vojákům Aliance zpravidla pouze slabě vyzbrojení.

Znalcům seriálu Firefly můžeme prozradit, že děj naší hry se odehrává ještě před válkou mezi Aliancí a Nezávislými, tedy před dějem samotného seriálu. Ty, kteří o seriálu nikdy neslyšeli, naopak můžeme uklidnit, že jejich zážitek ze hry nebude nijak ochuzen. Řekněme jenom, že jde o svět, ve kterém vedle velmi vyspělých planet ve Středu, které jsou pod vládou Aliance, existují také Nezávislá vnější území, která nejsou svou atmosférou nepodobná období kolonizování Ameriky. Tedy sci-fi ve westernovém hávu.

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157629355908913"}}

Filmový workshop

Omlouváme se, ale z technických důvodů Filmový workshop rušíme.

film.png

Kdy: 23. 2. 2012 od 16:00
Kde:
Pořádá: LarPard
Účast:
Vstupné:
Kontakt: zc.drapral|drapral#zc.drapral|drapral

Omlouváme se, ale z technických důvodů Filmový workshop rušíme.

Máš rád filmy? Často sleduješ videa na youtube? Potom rozhodně přijď na náš filmový workshop, kde si během jednoho odpoledne vyzkoušíme, co to znamená stát před kamerou, vymyslet scénář a sestříhat vzniklý materiál do uceleného krátkého filmu.
Během workshopu bude dáno určité téma, ale scénář a výslednou podobu filmu vytvoříme až na místě, každý se tak může zapojit jako herec, scénarista, střihač, kameraman, klapka, či třeba maskérka.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License