Soumrak čarodějnic (2005 - 2007)
soumrak.png

Kdy: 2005 - 2007
Kde: Litomyšl
Pořádá: Světlušák a přátelé
Vlastní stránky: http://www.tawrix95.cz/soumrak/hlavni.html
Účast: volná pro mládež do 18 let
Kontakt: zc.manzes|nailedrac#zc.manzes|nailedrac


Legenda

V uličce byla větší tma než v průjezdu, ale někde tady musel Amalrik být. Gabriela věděla, že sama ho nedostane, ale kdesi za sebou v stínech popelnic tušila Jeremyho. Zaklínač se pohyboval nenápadně pár kroků za ní. Když se náhle s rachotem rozhrnuly popelnice kousek před ní a jakýsi stín nad nimi ladně přelétl, spíš podvědomě napřáhla ruku s křížem před sebe.
"Sakra !" zaklel Amalrik a teatrálně se zabalil do černého pláště. "Slečinka si vyšla sama v noci ven, co." dělal, že se dobře baví, ale Gabriela věděla, že hraje o čas. Vyznavačů Světla bylo v okolních ulicích moc.
" Hele, já na tebe nemůžu, ty na mě nemůžeš. Tak to smažem a půjdem si po svých."
" Ani náhodou," sykla a doufala, že to, co se za ní hrabe z poza kontejneru, je zaklínač.
Amalrik ho zpozoroval ve chvíli, kdy zaklínač vyběhl proti němu. "Uhranutí !" zvolal upír a namířil proti zaklínači kartu se znakem oka.
"Ani náhodou!" chechtal se Jeremy a mávl bílou zbraní. Teď už ho Amalrik poznal, poznal i stříbrnou zbraň a jen vteřinku zvažoval, zda bojovat nebo se pokusit o únik. Nakonec naznačil výpad, bleskurychle se otočil a prchal do tmy. Zaklínač mu byl v patách. V protějším konci ulice rozeznala Gabriela širokou postavu Akély - vymítače. Amalrik to má spočítané.
Jenže někdo za jejími zády nechtěně zavadil o plechovku povalující se před kontejnery. Gabriela ho neznala, ale protože se hladově usmíval a zatímco zrychlila krok, klidně si zvolna vykračoval za ní, pochopila, že to může být nemrtvý - zombie. Rozběhla se za zaklínačem a mimoděk ji napadla taková hloupost. Co když byli vyznavači Světla vytlačeni z okolních ulic služebníky Temnoty. Dopoledne na nádraží jich vystupovalo docela dost. Tedy těch, které znala z minulé akce. Utíkala dál a ten přihlouple se usmívající kluk šel pomalu za ní. Jeho zbraň v ruce byla určitě červená. A ona nemá žádnou. Kterej pitomec tahle pravidla vymyslel!

Od začátku 21. století se mezi námi pohybují. Jsou nenápadní, vypadají jako my. Chovají se jako my. Žijeme s nimi. Jsou to služebníci Temnoty a proti nim stojící vyznavači Světla. Nenosí nápadné kostýmy, barvy ani nás neudivují zázraky. Přesto jsou tu a bojují o rovnováhu Světla a Temnoty v okolním světě. I ty můžeš být jedním z nich. Záleží na tom, na čí stranu se přidáš nebo na čí stranu tě zavane osud.
Nelze říci, kdo z nich je "zlo" a kdo "dobro". Jejich cílem je udržet svět v jakýchsi mezích spravedlnosti a rovnováhy. Obě strany však ke stejnému cíli přistupují různými cestami. Jejich metody udržení či nastolení rovnováhy jsou natolik rozdílné, že postavily obě strany proti sobě. Už snad jen pro to, že na světě nic není jen "Světlo" nebo jen "Temnota".


O hře

Tajná městská hra, která se hraje cca od roku 2005. Zatím mám tým organizátorů pouze v Litomyšli tvořený kamarády a některými zaměstnanci DDM Litomyšl.
Hra je určena pro děti základních škol, ale i středňáci si občas rádi zahrají. Takže bych to omezil do 18ti let. Ať je v tom jasno.
Pravidla jsou postavena s ohledem na věk hráčů a jejich bezpečnost. Stejně tak mirelonové zbraně, které jsou bezpečné a dají se dobře ukrýt.
Moc toho o akcích neexistuje, protože mezi základní pravidla hry patří nenápadnost na veřejnosti. Zajímavé je, že jsem Soumrak vytvořil v roce 2004 a teprve později se setkal v ČR s knihami Noční hlídka, Denní hlídka …, které jakoby některým částem Soumraku z oka vypadly. Ačkoliv jsem nikdy předtím žádnou z těchto knih nečetl, překvapilo mě, jak jsou Soumraku podobné.
Náchoďáci převzali Soumrak, bojový systém upravili pro dřevárnu a zorganizovali v Náchodě akce Darknight, které mnoho věcí ze Soumraku kopírují. Samozřejmě mi to nevadí, protože se s Gergonem dobře znám a oba razíme názor, že dobré nápady by neměly ležet v šuplíku.


Poznámky organizace

4. května 2004
Zatím se nic nekonalo. Doufám, že brzy proběhne testování této hry a pak se to rozjede.
31. října 2005
Byla upravena pravidla, protože se to letos konečně rozběhne. Už se těším. A.
31. ledna 2006
Tak už máme za sebou první akci. První část artefaktu nebo jeho dokumentace zatím nebyla nalezena, ale do další akce se tak musí stát.
Nápověda pro obě strany je zde. Samozřejmě je k ní třeba toho správného hesla.
14. února 2006
Druhá akce je za námi. Nápověda z 31. ledna zapracovala. Podivný překupník.
Chyby na obou stranách zamíchaly děním Soumraku. Uvidíme, jak se z toho obě strany vymotají do příští akce.
27. dubna 2006
Je zřejmé, že se pomalu schyluje k závěru prvního aktu, protože se do minulé hry zapojil i Inkvizitor. Jisté stopy vedou k někomu, kdo prodává informace.
V tuto dobu zapadajícího slunce se tedy zřejmě bude rozhodovat o velkých kartách hry.
Protože v tento soumrak se projeví sehranost členů každé strany nejvíce.
26. června 2006
Proslýchá se, že rovnováha byla narušena. Otázkou je, jak se to projeví ve finále honby za jedním z artefaktů. Každopádně to vypadá, že neplatí běžná pravidla. Jak si s tím poradí obě strany?
7. listopadu 2006
Zatím není jasné, která strana během posledních čtyř měsíců splnila úkoly tak, jak jejich zadání získala při poslední předprázdninové akci. Každopádně jejich příprava se projeví zcela naplno právě při první letošní akci Soumraku. Již rok je jasné, že nedostatečná komunikativnost jednotky vede často k jejímu naprostému debaklu.
Uvidíme…
23. ledna 2007
Uličky a zákoutí krásného města již vydaly skoro všechna svá tajemství. Ještě zbývá to hlavní. To zásadní. Uvidíme, která strana se jako první odpoutá od městských zdí a vydá se po správné stopě. Tento den rozhodne, kdo z jaké pozice bude startovat do poslední etapy honu na artefakty. Která se neuskuteční v tomto městě.


Září 2005

Přes veškerou snahu muslimských i křesťanských řádů rovnováhy došlo v posledních několika století ke ztrátě důležitých artefaktů rovnováhy a to několikrát.

14. února 2006

Tato zpráva je určena pouze členům Světla a Temnoty.

26. 6. 2006

Rovnováha byla narušena. Zatímco jsme se všichni pídili po Girilianu, který je takřka nadosah našich dlaní, někdo použil Diamonium. Neví se, zda úmyslně či náhodou. Ale stalo se. Rovnováha je posunuta ve prospěch Temnoty.

7. 11. 2006

Během letních měsíců, které mohly obě strany využít k splnění úkolů plynoucích z poslední akce v červnu, stalo se toto:

23. 1. 2007

Tady už se moc získat nedá. Ale ještě chybí kousek, který to vše spojí. Jisté je, že musíme postavit Girilian. Přesně. Už to dávno mělo být.

15. 7. 2007

Dnešní večer není ničím zajímavý… jen jako před lety… zase se to stalo… ti předchozí došli jistě dál… ale nyní opět vše utichlo. Stejně jako první výpravy v roce 1998, i nyní po devíti letech cosi selhalo. Ani jedna strana nebyla schopna učinit ten jeden první samostatný krok. Žádný Girilian nebyl vyroben… stopy zapadají prachem a čas je zametá.. Už všichni tiše spí. Jak douho? Nevím….

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License