Šifrovačka na Gameconu 2009
matrix.png

GameCon letos přinesl novinku v podobě Trojboje, v jehož třech disciplínách mohly tříčlenné týmy porovnat svoje schopnosti a vyhrát některé zajímavé ceny. Jednou z disciplín byla i čtyřhodinová šifrovací hra, kterou nakonec procházelo osm týmů ve dvou termínech.

Hlavním motivem byl svět Matrixu, jak by mohl vypadat v Pardubických podmínkách. Od toho se odvíjely tematické hádanky, zapojily se telefonní budky nebo třeba binární kód. Šifry byly uzpůsobeny tak, aby mohl hru úspěšně dokončit i človíček neznalý matematických rébusů, a vedle přemýšelní záleželo i na postřehu.

Nezáleželo pouze na rychlosti: v terénu se pohyboval Agent, který mohl dotykem vyřadit některého hráče a tím oslabit určitý tým. V praxi konfrontoval pět týmů a donutil je k nejednomu běhu nebo akrobatickému kousku. Za zmínku stojí skákání přes zeď do kopřiv k rozzuřenému psovi, plížení se zakázanými průjezdy, přebíhání semaforu na červenou (toto rozhodně nedoporučujeme!) nebo sedm koleček kolem divadla.

Ukázalo se, že lépe si vedly týmy, které šifrovačku nikdy neabsolvovaly a které neznají Pardubice (ostatní totiž hledali složité rébusy a zapeklitosti, kde žádné nebyly).
Cílem hry bylo zadat správné heslo a tím vyřadit server pro Evropu, což zaměstná stroje a zpomalí je v postupu na Sijón. K heslu vedlo šest stanovišť, ale jak se prokázalo, bylo možné některé z nich přeskočit a k cíli přesto dojít.

Nejlepší čas byl dvě a půk hodiny, nejhorší kolem pěti hodin (tým se zdržel u pravé Plzně). Počasí bylo až příliš teplé, ale dostatečná koncentrace restaurací a hlavně zakončení v kavárně zanechalo příjemný pocit zajímavě stráveného odpoledne.


Publikováno 30. 7. 2009

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License