Případ Jericho
ark.png
logo%20kopie.png

Kdy: 8. 11. 2012 od 17:00 do 20:00 hod.
Kde: Pardubice, sraz u Zelené brány
Pořádá: LarPard
Účast: Na ohlášení na e-mailu.
Vstupné: 60 Kč na tým (týmy jsou po 2-3 lidech, tedy cca 20 Kč na osobu)
Kontakt: zc.drapral|neirad#zc.drapral|neirad

Detektivní hra s prvky šifrovačky. Staň se vyšetřovatelem vypátrej v centru Pardubic, kde se zdržoval pachatel, který v ulicích několikrát udeřil a zanechal po sobě oběti a stopy. Dokážete ho najít a zastavit? Hra se inspiruje prostředím světa Arkána.


Legenda

Svět Arkána je stejný jako ten náš, jen má jednu rovinu existence navíc. Mezi lidmi žijí takzvaní Jiní. Tito Jiní se od lidí odlišují tím, že dokáží využívat moc, které se jednoduše říká magie. Nejedná se ale jen o čaroděje, kteří vykouzlí ohnivou kouli nebo vyléčí zranění. Magie ovlivnila samotnou podstatu Jiných, a tak můžeš narazit i na vlkodlaky, upíry, oživlé mrtvé či bytosti připomínající anděly a další…

O pořádek a rovnováhu se stará takzvaná Denní hlídka. Řeší přečiny přímo v terénu a dostane se tak k nejpodivnějším událostem, jaké si dovedete představit. Obyčejní lidé o nich nevědí, ale přitom jsou jimi chráněni. Denní hlídka se rozhodla rozšířit své řady a nabírá nové členy. A těmi jsou vaše týmy, skupinky ve výcviku.
Jeho součástí je nejen rozvoj fyzických a magických dovedností, ale také bystrost ducha a postupy důležité pro vyšetřování případů. Úkolem týmů bude odhalit stopy zločinu, zjistit motiv a najít pachatele.


O hře

Jednotlivé týmy se ocitnou v kůži vyšetřovatelů zločinů, které se odehrály v minulých dnech v ulicích Pardubic. Budou muset odhalit jednotlivá místa činu a na nich shromáždit střípky informací vedoucí k rozkrytí celého případu.
Hra staví spíše na příběhu než na rychlosti a soutěživosti, proto je možné se lépe stylizovat do rolí čekatelů budoucích denních hlídkařů. Hra samotná potrvá hodinu a půl, počítá se s půlhodinovým úvodem a také následným rozluštěním celého případu, kde si ukážeme, co se tu vlastně stalo - pokud už to týmy nebudou vědět z vyšetřování.


Pravidla

Pohyb po městě

Tým musí držet spolu. Pokud se kvůli nějaké události rozdělí, musí se co nejrychleji zase sejít. Je zakázáno dělit tým záměrně zejména za cílem řešení několika stanovišť zároveň.

Stopy a místa činu

Tam, kde je některá stopa ve více vyhotoveních, můžete si ji odnést, v opačném případě si ji můžete opsat nebo ji musíte řešit na místě. Ničení herních pomůcek je samozřejmě zakázáno. Stejně tak nemanipulujte s ničím na místech, která prohlížíte, neboť je prohlížejí i ostatní týmy. Zničení místa činu je hrubé porušení pravidel.
U jednotlivých stanovišť se zbytečně nezdržujte. Stopu si opište nebo vezměte a běžte ji řešit někam dál. V opačném případě jen ulehčujete práci ostatním týmům.

Stopy jsou pro zřetelnost uloženy ve slidech. Materiály, pokud to je možné, mají označení písmeny LP. Místa, která mají týmy navštívit, jsou také označena stuhou.

Ostatní týmy

S ostatními týmy se pokud možno nekontaktujte.

Bodování

Primárním cílem je užít si legraci ze hry.
Řešení stop a materiály, které dostanete během hry, nevyhazujte! Slouží ke kontrole, jestli byly vaše dedukce správné.
Vyhraje také každý, kdo se zúčastní!

Nápovědy

Pokud nebudete vědět, jak dál, nebudete moci něco najít nebo bude nějaká stopa nad vaše síly, zavoláte na telefonní číslo, které zveřejníme před hrou. Bude vám sdělena nápověda.


Přihlášení na hru

  • Pokud se chcete hry zúčastnit, napište e-mail na adresu zc.drapral|neirad#zc.drapral|neirad
  • Do Předmětu uveďte heslo "Jericho".
  • Napište své celé jméno
  • Napište jméno vašeho týmu (který má 2-3 členy). Pokud ho nemáte, nevadí, na místě se spojíte s dalšími jednotlivci do týmu.
  • Napište na sebe funkční kontakt, pokud je jiný než odesílací e-mailová adresa.

Co s sebou

Vezměte si tužku, papír a dobré boty.
Vstupné činí 60 Kč za tým.
Nezapomeňte mít v týmu aspoň jeden mobil, kdybychom vás potřebovali kontaktovat v průběhu hry, nebo pokud byste potřebovali nápovědu.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License