Pozvánka na Norgath
nor.png

O letních prázdninách jsme zvyklí objíždět své oblíbené larpy a setkávat se s přáteli, které nevidíme po zbytek roku. Toto období je podobným aktivitám více než nakloněno a hodně organizátorů sem soustředí své úsilí, aby vytvořilo svůj larp, sezvalo hráče a na několik dní si užilo prožitku vysněné alternativní reality. Často sice slýcháme povzdechy, že dobrý larp aby jeden pohledal nebo že v okolí se nic kloudného neděje, ale většinou jde jen o malou informovanost: larpů je spousta. Možná je na čase zkusit zase něco nového. Chceme vám představit hru, která se koná kousek od Chrudimi a má za sebou již tři ročníky. Zveme vás na Norgath IV: Provizorium.

Obecně

Norgath je několikadenním larpem v přírodě v malebném údolí u Třemošnice. Může s pochlubit zázemím v podobě podsadového městečka, které poskytuje místní skautská organizace, včetně možnosti teplé kuchyně. Herní území je určeno protékající řekou, která odděluje dění ve městě od dění v lese, v obou oblastech si ale hráč přijde na své. Norgath je larpem typu svět, proto se pokouší nabídnout všestranné možnosti hry: vedle boje o moc nebo dobrodružných výprav a úkolů bude jeho podstatnou složkou i rozvoj hospodářství. Hra využívá otevřený dovednostní systém, ze kterého si hráči mohou libovolně vybírat a kombinovat své schopnosti.

Letošní dějství

Letošní dějství se odehrává v panství odtrženém od království Norgath. Jeho vladař je ambiciózní, snaží se stabilizovat hospodářskou a politickou moc a využívá k tomu všech prostředků. Kromě svých přívrženců však má i své odpůrce. Norgath chce své území zpátky a je otázkou času, kdy se rovnováha vychýlí. Za hranicemi města se rozkládá podivuhodný les plný tajemství a překvapení, který se ani po desetiletích kultivace nepodařilo zkrotit. Možná je se tam ukrývá pomoc, ale také zhouba.
Hráči se mohou těšit na několik zápletek zasahujících celý larp a celou řadu dalších dobrodružství a záhad, které pomohou dokreslit celou hru a vytvořit nezapomenutelný zážitek. Na osobní linie je také pamatováno a podle možností hry budou hráči moci prožívat takové situace, které budou rozvíjet příběhy jejich postav.

Proč přijet?

Možná se ptáte, proč na takový larp přijet. Organizační tým má za sebou několikaleté zkušenosti, které zaručují dobrou přípravu hry. Díky zázemí a dalším spřáteleným hrám disponuje poutavými rekvizitami a poskytuje určitý komfort. Hra je vhodná pro začínající i pokročilé hráče, nebrání se hráčům mladším patnácti let, všem se dostává kvalitního informačního servisu před hrou.
Máte-li čas a chuť, jste na Norgathu vítáni!

Odkaz na stránky

O norgathu se můžete další podrobnosti dozvědět na odkazu http://larpard.wikidot.com/norgath-2010 nebo přímo na stránkách larpu http://norgath.novotnovi.net .


Publikováno 26. 5. 2010

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License