Pochybný podnik
paka.png

Kdy: 25. 2. 2011
Kde: Nová Paka
Pořádá: Gymnázium Nová Paka, studentský klub
Počet hráčů: 12
Vlastní stránky: http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/komornilarp-pochybnypodnik
Účast: na přihlášku
Kontakt: zc.pnmyg|avolotos.alokin#zc.pnmyg|avolotos.alokin


Legenda

Setmělo se, temné obloze vládne jasný měsíc, sotva viditelné hvězdy - jeho podřízení, mu dávají pocit moci. Na opuštěnou ulici se snášejí sněhové vločky, atmosféra nastávajících Vánoc ovládá všechny. Rodiny sedí u krbů, povídají si, smějí se, z kolébek se ozývá dětský pláč. Klid, mír, pohoda…

Filadelfské předměstí však žije vlastním životem, blížící se Vánoce nechávají všechny klidné. Tady nezáleží na ročním období, na době, na počasí. Tady se pracuje kdykoliv. A kdekoliv. Támhle stojí dvě, sotva dospělé holky, klepou se zimou, čekají na své zákazníky. Támhle zase stojí mladý kluk, který si hraje se sáčkem podivného bílého prášku. Zrovna k němu přichází o několik desítek let starší muž, vytrhne mu sáček z ruky. Mladý hoch se vzpouzí, chce svoji dávku zpět. Dostane však jen silnou ránu do obličeje…

Neměl se snažit okrást mocné!

Muž, agresor, se usmívá, zastrčí sáček do kapsy u kalhot. Rozhlédne se kolem, když zjistí, že jej nikdo nesleduje, zamíří k postranním dveřím jednoho malého domu. Znovu se rozhlédne a vejde.

Cestu do té správné místnosti již zná. Příchází jako poslední, ostatní už čekají.


O hře

Larp Pochybný podnik je z prostředí organizovaného zločinu, kdy peníze a moc mají větší hodnotu než lidský život. Vaše postavy - členové jednoho vlivného Filadelfského gangu byli pozvání na schůzku, kde se má rozhodnout, jaké další kroky podnikne gang dál. Všichni vědí, že je potřeba něco dělat. Gang ztrácí svůj vliv, peníze mizí, policisté jim jsou na stopě. Nic nefunguje tak jak má.

Všechny problémy začaly před půl rokem. Bylo naplánováno loupežné přepadení jednoho transportu peněz. Vše bylo podrobně naplánováno, neměla se stát žádná chyba. Někdo ovšem zradil, nějaký bídný červ vynesl informace. Objevili se tam policisté, začalo se střílet. Zmatek, zděšení, útěk co nejrychleji to šlo. Jen jeden mrtvý.

To se stává, všichni chápali, že časem tohle přijít muselo. Smířili by se s tím. Nebýt dvou věcí. Mrtvý - Greg Cadaver nebyl zabit policisty. Zabil ho někdo z gangu.

A peníze, které měly být kořistí, zmizely. Bylo to jasné. Nejenom že byl uvnitř gangu zrádce, on to byl ještě zloděj a vrah. Takový lidé si zaslouží trest smrti!

Tento Larp je plný křivosti, zla, intrik a zbraní. Na své si však přijdou nejenom milovníci akce, ale také ti, kteří dávají přednost psychické hře. Můžete se těšit na propracované postavy, které řeší krom problému gangu také problémy jejich vlastní. A že jich není málo. Někteří se snaží urvat si co nejvíce štěstí, jiní žijí jen kvůli pomstě, někteří jsou na gangu závislí natolik, že by bez něj nedokázali existovat. Každý tam má své místo a není nouze o ty, kteří by chtěli dosáhnout výš …

Jestli vás to zaujalo, udělejte si čas a přijďte si zahrát, hra je určena naprosto pro všechny, každý si přijde na své. Nezáleží na věku ani na hereckých zkušenostech. Nejde o přeříkávání textu jako na divadle, tady si každý vymýšlí své, každý může popustit uzdu své fantazie a vžít se do své role.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License