Ohlednutí za larpy v přírodě

Prázdniny odběhly do minulosti a zůstalo po nich několik událostí, na které stojí za to zavzpomínat. Nejraději bych zde vypsala všechny, ale nakonec se budu muset spokojit s těmi, kterých jsem se účastnila.
PotkanCon nebo GameCon není třeba zmiňovat, ovšem následoval larp Norgath konaný blízko Třemošnice. Jde o fantasy larp v přírodě z prostředí fiktivního království svíraného svými mocnými sousedy a bojujícího o vlastní integritu. Tu se nakonec nepodařilo udržet a idealistický král snažící se o lepší budoucnost byl nucen sledovat rozpad své říše. Hru poněkud zpomalovalo dusno, které se dařilo mírnit v blízké řece, však zázemí s hospůdkou bylo znamenité a na herecké výkony některých hráčů by se také nemělo jen tak zapomenout.
Brzo poté se blízko Přelouče konal fantasy larp pro vybranou společnost zvaný Hospoda mezi světy. Pořádajícími byl Šoki, Psycho a Sirael. Ačkoli byla slibovaná účast větší, nakonec se na hru sjelo šest hráčů a o něco více CPček. Počasí kolísalo mezi nesnesitelnými vedry a bouřkovými přeháňkami, ovšem svým specifickým způsobem to přidalo na pestrosti a zajímavosti celé hře. Velké stany a plachty poskytovaly pohodlí v době nepřízně počasí a večer se nad táborem nesla vůně grilovaného masa. Příběh se postupně schyloval k závěrečné apokalypse, která roztříštila většinu jistot, a přesto zanechala ve všech pocit příjemně a zajímavě prožitých dní.
Warhammer svět 009 překonal všechna očekávání, která do něj byla vkládána. Po mnoha letech se na hru sjelo více hráčů než kolik se jich přihlásilo. Zázemí se posunulo o úroveň výš a také obměna organizačního týmu hře prospěla. I když larp měl své chyby, nakonec převládla spokojenost. Nemrtvé armády byly odraženy a Podolí našlo svoji vnitřní sílu a jednotu.
Podrobnější reakce a dojmy jsou k vidění u jednotlivých larpů. Nemělo by se zapomenout ani na další larpy v přírodě jako Řád nebo Haegemonia, ovšem o nich už musí napsat jiní…


publikováno 2. 9. 2009

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License