Norgath
nor.png

Kdy: 20. - 24. 7. 2009
Kde: Poblíž města Třemošnice na Chrudimsku, v příjemném a co do terénu aktraktivním prostředí údolí řeky Doubravy.
Pořádá: Elfin, Allegor, Drake a další
Vlastní stránky: http://norgath.novotnovi.net
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: zc.manzes|htagroN#zc.manzes|htagroN


Legenda

15. července 83 po Bitvě

Okolnosti donutily krále Iriquindaeho znovu přesídlit sídelní královské město, tentokrát do rychle se rozvíjejícího těžařského městečka Kel Namhad. Zde musí jednak budovat aspoň trochu reprezentativní sídlo, jednak vyjednávat s okolními státy, z nichž vyniká Aledor, nově se snažící utvořit protighornskou alianci. Z předběžných zpráv a návrhů aledorských se zdá, že se budou snažit o politické přiblížení Norgathu Aledoru, a to i po stránce vojenské; postavením protighornských pevností pod aledorskou správou na území jižního Norgathu. Navíc stavbu dramatizuje, z pohledu krále, těhotenství královny a očekávaní brzkého porodu.


Doslov

Proč, co a jak nestihl či nezvládl objasnit král Iriquindae I. během svého očekávaného proslovu, prvního v novém sídelním městě Kel Namhadu. Vyrušen byl jednak lichem Gorthem a jednak zprávou o narození dítěte, která dorazila spolu s dotyčným dítětem. Vybídnut pak Světlonoškou Elfin, král zasvětil dítě Bohům, přičemž však ono zmizelo.


O hře

Děj příběhu je tentokrát situován do rozvíjejícího se města Kel-Namhad v severozápadní části království Norgath, ka se král Iriquindae I., zvaný též Sedlák na trůně či Král Podomek, rozhodl přesunout svůj trůn z problémy zmítaného historického hlavního města Larlattu. V Kel-Namhadu se zároveň schyluje k jednání krále Iriquindaeho s delegací sousedního knížectví Aledor, jehož výsledkem by měla být spolupráce obou zemí a aledorská vojenská pomoc Norgathu proti výbojné říši Ghorn na jihu. Město proslulé zejména významným nalezištěm vzácné magické rudy Inuru a troskami dávného chrámu bohů Iawen se tak těší náhlé pozornosti, procitnutí a rozkvětu. Přijíždí nejen král se svou elitní gardou vedenou vrchním kapitánem norgatských vojsk Deraniem, nýbrž také řada architektů, stavitelů, dělníků, pochopitelně také dobrodruhů a podvodníků. Ve městě na okraji rozlehlých a temnými pověstmi opředených hvozdů se to zkrátka jen hemží svéráznými postavami nejrozličnějšího postavení, charakterů i záměrů. A očekávaná klíčová jednání mocných právě začínají…


Organizátoři

Elfin (18 let), Allegor (18 let), Valandil (16 let), Sallah (18 let), Drake (16 let). Elfin a Sallah dělají gymnázium v Chrudimi, Allegor dělá střední hotelovku v Chrudimi, Valandil gymnázium v Chotěboři a Drake teď teprve vypadnul ze základky.
Zájmy máme samozřejmě všichni fantasy, literaturu… a dál se to už hodně liší, třeba Sallahovy koníčky nejsou zrovna takové, s nimiž by se měl chlubit:))


Dojmologie

Excrementa

Kvok

Sid

Itgann

Roland Mu

Berethir

Cirion

Silun

Jatic

Kedar

Deranius

Inari


Dojmologie organizátorů

Elfin

Také všem moc děkuji za pomoc i pěkné hraní, mám z Norgathu pěkný, i když hodně unavený pocit. Každopádně bych ale do toho jídla šla znovu, pokud by souhlasil celý náš šestičlenný tým.

Drake

Jako organizátor nebudu vytýkat problémy N3. Počkáme si na rozsáhlejší recenzi od Derania . Tímto bych chtěl především poděkovat všem organizátorům za svůj obětovaný čas, práci, odhodlanost, neústupnost a snahu,


Fotogalerie

Silun
http://zezapasu.improliga.cz/muzeum/Norgath_09.rar
Miranda
http://arien.rajce.idnes.cz/Norgath_2009/

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License