Jan "Newman" Novák
new.png
logo%20kopie.png

Tvořím a hraju larpy již od roku 2003. Má cesta vedla přes fantasy a stolní RPG. K fantasy se snažím vracet při výběru i psaní larpů. Z žánrů se mi ještě líbí alternativní realita a sci-fi.
Larpy hraju kvůli zábavě a zážitku. Ano, přinášejí i něco jiného, ale to není to co hledám.
Jsem z Pardubic a hned tak se to nezmění. Stavte se na kafe.

Kontakt: newman(@)larpard.cz


Svět zlodějů 2007 - 2009

Inspirací k vytvoření Světa zlodějů mi byl Garrettův Thief (Stíny noci), kterého jsem se dvakrát účastnil a pak samozřejmě stejnojmenná série knížek, které mi doma odpočívají na polici. Stačilo jen sehnat organizátora na kterého to hodím.
Stránky projektu: http://svetzlodeju.wz.cz

Warhammer

Jako celá skupina pořádáme LARP nedaleko Pardubic. Je to na rozdíl od Světa zlodějů lesní fantasy larp z prostředí Warhammeru. První dva ročníky byly bitvy, ale pak jsme se rozhodli trošku zaexperimentovat a zkusit v tomto naprosto bitevním vesmíru stvořit larp-svět. Tento rok se pořádá již pátý ročník a ušli jsme již dlouhou cestu a poučili se z mnoha chyb. Z těchto zkušeností čerpám při spoluorganizaci Světa zlodějů. Pokud se o Warhammer zajímáte nebo ne, okoukněte naše stránky, třeba vás zaujmou a přijedete si k nám zahrát.
Stránky projektu: http://warhammer.mysteria.cz a http://warhammerlarp.wikidot.com

Matrix 2008 a 2010

Městský larp v Pardubicích čerpající ze světa představeného ve filmové trilogii. Ocitáme se v době mezi prvním a druhým dílem, ale nikoli s hlavními hrdiny trilogie. Svým způsobem lov všech na všechny, zároveň potenciál pro rozvíjení nejrůznějších soukromých příběhů.
Stránky projektu: http://www.larpard.cz/matrix-2008:o-hre a http://www.larpard.cz/matrix-ii:o-hre

Ardavské údolí 2010

Pseudohistorická hra sázející na co největší realističnost, silný herní zážitek a profesionální přípravu. Mám na starosti zejména finanční stránku larpu.
Stránky projektu: http://ardavie.living-fantasy.eu/

Střepy Abeiru 2011

Fantasy larp v přírodě z původního světa Dungeons and Dragons pro třicet lidí.
Chceme učinit hru originální pro každého jednotlivce s přihlédnutím na naše reálné možnosti, kde je nám velkou pomocí členité prostředí a rozmanitost předlohy.
Na hře spolupracují i Darien a Sew.
stránka projektu: http://strepyabeiru.larpard.cz/

Misie MDCXLI

Historický vzdělávací larp pořádaný pro FF MU Brno v rámci semináře o misiích v Jižní Americe v polovině 17. století: přibližně dvacítka studentů si mohla vyzkoušet nejen larp jako médium vzdělání, ale také úskalí té doby a místa nebo historického poznání jako takového.
Na projektu spolupracovali také Darien a David Wagner.
Stránka projektu: http://misie-mdcxli.larpard.cz

Šifrovací hry

Pomáhám s tvorbou kratších městských her otevřených široké veřejnosti.
Stránky projektu: http://www.larpard.cz/sifrovacka a http://www.larpard.cz/hon-na-vlkodlaka

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License