Mrchožrout Barbridge
adresa

Kdy: v průběhu 4. - 7. 7. 2013
Kde: Skautská klubovna v Letohradě na Orlici
Pořádá: Sancho, Bejby
Počet účastníků: max. 7, maximálně tři ženské role
Účast: na přihlášku v rámci HZNM-conu. 5 hráčů.
Vstupné: 200,- plus dobrovolné příspěvky na hry
Odkaz: http://hznmcon.tntsystems.cz/mrchozrout
Kontakt: moc.liamg|kniliric#moc.liamg|kniliric
Sdílet: Facebook


Legenda

Zvedl hlavu od mapy a podíval se směrem do Pásma. Je to odtud pár kroků a je to jiný svět. Ale na první pohled ne. Na první pohled je to docela obyčejný koutek na zeměkouli. Slunko svítí, je to přesně takové, jako to tady bylo před třinácti lety. Kuželovité hromady žluté hlíny, všude plno kolejí a na kolejích lokomotiva s vozíky. Zkrátka a dobře, průmyslová krajina, jak se obyčejně říká. Jenom lidi tady nejsou - živí ani mrtví. A tamhle je ta garáž: dlouhé šedé střevo, vrata dokořán, před garáží nákladní auta. Třináct let tam stojí a nic na ně nepůsobí. Nedej bože pustit se mezerou mezi dvěma náklaďáky. Obejít se to musí - je tam taková puklina v asfaltu, jenom jestli od té doby nezarostla křovisky. Je to ten příkop, u kterého zařval Měkkýš: dva metry od té jejich cesty! Nezbyl po něm ani mastný flek - pohřbívat nebylo co. Takové už je Pásmo: když přineseš plný pytel, je to zázrak, když se vrátíš celý, je to klika, když tě netrefí kulka hlídky, můžeš být rád. Všechno ostatní je zkrátka osud, nic jiného se říct nedá…


O hře

Mrchožrout Barbridge je gamistický a atmostférický experimentální larp z prostředí knihy bratří Strugackých "Piknik u cesty" (případně filmu "Stalker", nikoli však série počítačových her, které jsou od konceptu použitého v larpu příliš odlišné). Znalost knihy není pro hru klíčová, ovšem s její znalostí si lze hru více užít. Ve hře se objeví několik (pro komorní LARPy neobvyklých) prvků.

LARP je koncipován jako hra s nulovým součtem - lze ho vyhrát, ale nutně některé z postav prohrají - není tedy příliš vhodný pro ty co neumí prohrávat. Součástí příběhu je metaherní mechanika, která přináší vítězi určitý bonus, který ovšem nebude přístupný nikomu z poražených. Larp je pro hráče spíše výzvou, než organizátory připravenou zábavou. Důraz bude kladen i na atmosféru, nicméně prvořadým cílem postav bude vyhrát.

Požadavky: Vojenské nebo jiné survival teplé oblečení (můžeme pár kusu dodat). Ochota hrát nad ránem.


Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License