Moon
moon.png
logo%20kopie.png

Kdy: 16. 2. 2012 od 18:00 hod.
Kde: Pardubice, MS Korálek
Pořádá: Martin "Pirosh" Buchtík a Mad Fairy
Počet účastníků: 10 (6 mužů, 2 ženy, 2 alternující)
Účast: na přihlášku
Vstupné: 50 Kč
Odkaz: http://moon.madfairy.cz/?p=ohre
Kontakt: zc.drapral|valsor#zc.drapral|valsor
Sdílet: Facebook


O hře

O co se jedná?

Moon je krátký komorní LARP vycházející volně z prostředí světa známého sci-fi seriálu Firefly. Staví na propracovaných příbězích každé z postav a důležitých rozhodnutích, která musí učinit za ostatní obyvatele osady. Věříme, že hra hráčům poskytne materiál k zamyšlení a hledání odpovědí na různé otázky a že se stane víc než "jenom" zábavou.

Co mě čeká?

Především dvě a půl hodiny atmosférické a napínavé hry, ve které se stanete jedním z osadníků relativně nedávno osídleného měsíce. Doba není jednoduchá. Aliance, velké a vyspělé společenství, se prý chystá pohltit některé z okolních planet a Nezávislé planety prý vyzbrojují dobrovolníky. Těm se kvůli jejich charakteristickým uniformám říká Hnědokabátníci: jsou odhodlaní, přesvědčení, ale oproti vojákům Aliance zpravidla pouze slabě vyzbrojení.

Znalcům seriálu Firefly můžeme prozradit, že děj naší hry se odehrává ještě před válkou mezi Aliancí a Nezávislými, tedy před dějem samotného seriálu. Ty, kteří o seriálu nikdy neslyšeli, naopak můžeme uklidnit, že jejich zážitek ze hry nebude nijak ochuzen. Řekněme jenom, že jde o svět, ve kterém vedle velmi vyspělých planet ve Středu, které jsou pod vládou Aliance, existují také Nezávislá vnější území, která nejsou svou atmosférou nepodobná období kolonizování Ameriky. Tedy sci-fi ve westernovém hávu.

Koho si můžu zahrát?

Zahrajete si jednoho z významných mužů a žen, kteří v osadě Moon něco znamenají, a kteří se pravidelně schází v haciendě guvernéra Benedikta Greye. Každý z vás si prožil své, ne vždy se máte rádi, ale váš neformální poradní hlas ovlivňuje chod celé osady, a proto se zpravidla dohodnete.

Anotace jednotlivých postav

K pročtení na domovských stránkách larpu.

Jak to bude probíhat?

Podívejte se na seznam postav a po přihlášení si vyberete, kterou z postav byste chtěli, a kterou nechtěli hrát. My vám pak zhruba tři dny předem pošleme materiály k postavě, které si budete moct předem pročíst a připravit si k ní velmi jednoduchý kostým.

Hráči komorních LARPů jistě zaznamenali změnu, oproti zaběhnuté tradici. Věříme, že rozdělením postav před hrou Vám umožníme vybrat si takovou postavu, jakou chcete, pročíst ji v dostatečném předstihu a promyslet si, jak ji budete hrát. Věříme, že naši důvěru nezklamete a na hru opravdu dorazíte. Pokud ne, zkazíte zážitek svým spoluhráčům.

Vlastní hra vám zabere 4 až 5 hodin, z toho asi půl hodiny věnujeme přípravě před hrou a hodinu její reflexi (tu považujeme za důležitou a nedílnou součást naší hry). Veškeré kostýmy, materiály a rekvizity na vás již budou čekat. Poprosíme vás pouze, abyste si předem přečetli nebo poslechli úvodní příběh. Nezabere vám to víc než čtvrt hodiny.

Na začátku si rychle zopakujeme, co by měli všichni znát, seznámíme vás s těmi několika málo pravidly, která ve hře existují, a případně detailněji probereme, co to takový LARP vlastně je. Úvod hry je postaven na několika předem určených scénách, které vám pomohou rozehrát vaši postav, nastavit vztahy a otevřít některé zápletky. Dál hra pokračuje zcela ve vaší režii a trvá asi dvě a půl hodiny. Po jejím konci si sedneme a řekneme si, jak to vlastně bylo, co jsme prožili, co se nám líbilo a co ne, ale také, co si kdo ze hry odnesl.

Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157629355908913"}}

Dojmologie

Bejby

Byl jsem na Moonu a bylo to skvělý. Jednak byl larp dobře připravený technicky, tak měl dobrou zápletku. Sci-fi kovbojský setting člověku pomohl se odvázat od našich pozemských historických paralel.
Velmi dobře bylo vedeno zakončení, které bylo pro všechny velmi emotivní. Krátký debriefing byl výborně zvládnutý a hlavní poselství hry hráči zreflektováno.
Hráčské obsazení bylo výborné a extrovertní.
Výborný larp.

Iris

Jsem nadšená a několik dní jsem ten larp nemohla dostat z hlavy. Nejlepší komorák, co jsem kdy hrála. Ale nijak květnatě to nepopíšu, ani nebudu psát nic o přesazích nebo settingu hry. Jsem nadsena - to je vse. :)

Toril

Na larpu mne zaujaly především úvodní scény, myslím si, že je to dobrá věc, jak dostat hráče do děje a rozproudit hru. Super!
Teď trochu kritiky: Co se týká postav, tak mi dost vadilo, že to info mělo asi 7 stránek. Já chápu (a oceňuji!) práci na celém ději a příběhu a pozadí, ale tolik historie k postavě mi přijde zbytečné. I mi přišlo, že se tam ty informace dost opakovaly. Stačí mi pár vět k vystižení charakteru a vztahů mezi postavami. A přestože to bylo tak dlouhé, tak jsem se v podstatě jasně nedozvěděla, co je cílem mé postavy (TJ) a ve hře jsem se občas nudila. Ale fakt je, že mne pořád dokola se opakující hádanice nebaví ani v realitě a jakmile si o něčem vytvořím názor, je hotovo a moc mne nebaví někoho přesvědčovat. Ze zkušenosti ale vím, že je potřeba postavě jasně napsat do odrážek cíle, o které by měla jasně usilovat. S některými postavami jsem vlastně prakticky ani nepřišla do styku.
Jinak co se týká metaherních prvků, jako jsou barety a pelerínky, tak se mi to moc nelíbí, protože je jasně vidět názor postavy ( i když samozřejmě může bejt zrádnej…) no, nevím, asi na tyhle metaherní prvky moc nejsem, proto mi to třeba taky nesedlo.


Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License