Mise 4: Pekelná pouť

Kdy: 18. 10. 2008

Legenda

… zatímco klany vedeni Doom troopers střeží les, aby se temnota nerozšířila mimo tuto oblast, Truchlící vlčice připravují jednotku k proniknutí do této oblasti. Ilian si žádá očištění původního místa s KEV artefaktem, které stále poskytuje Nefaritovi část z jeho síly.

Truchlící vlčice posílají do Kantaharského lesa skupinu vybraných bojovníků. Jejich úkolem je projít skrze zamořenou oblast střeženou Nefaritem a dostat se k místu, kde byl původně umístěn KEV artefakt. Zde musí Truchlící vlčice vykonat rituál a očistit toto místo od jeho temné podstaty. Pokud se jim to podaří, znemožní komunikaci Nefaritu lordu Melkorovi s temným bohem Senectus a oslabí ho. To ovšem Nefarit nehodlá připustit.
Klan Iron Fist se domnívá, že Truchlící vlčice chtějí získat starou technologii pro sebe k posílení své pozice a vyhladit jejich klan. Proto posílají do lesa své Paladiny, aby překazili snahu vlčic dostat se k artefaktu a způsobili na stranách nepřítele velké ztráty.

Watchfull Patrol vstupují do hry. Mají jediný cíl. Zmocnit se artefaktu a na stranách nepřátel zanechat obrovské ztráty a napravit tak nespravedlnost vykonanou v jejich lese těmito skupinami bojovníků


Mise 4

Artefakt činí Nefarita téměř nesmrtelným. Pokud by ho navíc Nefarit dokázal opět přiměn k chodu, otevřel by bránu, která by umožnila vstup démonům na náš svět. Aby mohl být Nefarit zničen, musí jednotka požehnaná Truchlícími vlčicemi projít k místu s artefaktem a úplně ho vyřadit.
Klan Iron Fist zaslepen šílenstvím a neochotou spolupracovat, je rozhodnut artefakt získat pro sebe a své účely. Posílá své bojovníky, aby artefakt získali za jakoukoliv cenu.
Skupina Watchfull Patrol, jež přišla o své rodiny a přátele obývající Kantaharský les nyní přichází, aby ulevila svému hněvu.

Na bojiště vstupují tři strany, které mají své poslání a za jeho splnění jsou ochotny položit život. Je zřejmé že mezi těmito bojovníky nelze navázat příměří. Jejich nenávist se nese vzduchem a láká temnou duši Nefarita.
Ten očekávajíce jejich příchod použil svá kouzla “k uzamčení a rozdělení“ oblasti. Pro aktivaci pečetě, která umožní další postup, musí splnit požadavky oblasti a poté projít dál.
Pokud překonají bojiště, čeká na ně životní zkouška připravená Nefaritem. Ten rozhodnut ochránit artefakt, shromáždil množství magie senctus a s její pomocí vytvořil” Pekelnou pouť“. Bojovníci musí podstoupit oběť, která je přenese do nitra Nefaritovi duše. Zde budou muset projít “Pekelnou pouť“ plnou pomatení, chaosu, iluzí a dalších zvrácených představ Nefarita. Hra v jeho nitru bude probíhat mimo náš svět a budou zde taková pravidla, která určí Nefarit a ta se budou lišit v částech představ, ve kterých se budete nacházet.

Unie Truchlících vlčic vstoupila na bojiště. Byla však překvapena zběsilým útokem Watchfull Patrol. Nicméně se do hry zapojili i Iron Fist a na bitevním poli zavládl chaos. Bojovníci byli nuceni bojovat o přežití a o další postup do další oblasti. Lesem procházel i mocný Nefarit jež čerpal sílu z artefaktu a tudíž byl nesmrtelný.
Po dlouhlých bojích nakonec bojovníci prošli lesem k tajemného portálu. Zde je přivítal Nefarit a svými výhružkami se je snažil odradit od dalšího postupu.
Nicméně bojovníci hnáni svým posláním získat artefakt na konci cesty, bez váhání vstoupili dovnitř.

Portál je přenesl do nitra Nefaritovi duše. Zde museli podstoupit zkouškám, které si hráli s jejich myslí a snažili se jim zabránit v postupu. Mnohokrát se je Nefarit snažil odradit od jejich poslání. To se mu sice nepovedlo, ale podařilo se mu získat opět svou armádu kacířů a následovníků.

Unie Truchlících vlčic prošla těmito nástrahami první a dostali se k artefaktu. Při jeho deaktivaci artefakt použil obranný systém a zamořil ještě část lesa. Oblast kolem lesa byla zanechána bez zamoření a unie si myslela, že misi úspěšně splnila.

Bohužel však všichni bojovníci uzavřeni v Nefaritově realitě se stali kacíři. Z portálu vyběhla armáda kacířů a zaútočila na unii. Ta však se rozhodla postavit přesile a dokončit poslední část svého úkolu. Zabít Nefarita. Truchlící vlčice se obětovala a nalákala na sebe velkou část kacířů, kteří ji bez slitovaní zabili. Tato chvilka stačila zbytku jednotky, aby vběhla do portálu a zaútočila na již smrtelného Nafarita. Ten zaskočen jejich strategií nedokázal dlouho vzdorovat a padl. Kacíři, rozhodnuti zachránit svého pána vběhli portálem zpět a zbytek jednotky svou převahou rozdrtili. Jakmile však Nefarit vydechl naposled, iluze pekelné pouťe uvnitř Nefaritovi duše se rozplynula a sní i vše co bylo uvnitř.

Tato mise byla vyvrcholením příběhu a byla pojata velmi odlišně od původního záměrení larpu. Byl zde dán prostor Nefaritovi, aby ukázal sílu temnoty. Snažili jsme se zde experimentovat a více blbnout, abychom se více poznali a hlavně otestovat nový bojový systém. A téměř vše dopadlo jak jsme si představovali. Nicméně příští larp bude znamenat návrat k původní myšlence pustého a nebezpečného světa a do popředí se dostanou možnosti uzavírat spojenectví, různé intriky a vice volnosti pro hráče.


Videa:

Pekelná pouť

Halucinace

Boj


Dojmologie

Darien

Typ akce: Osobně bych akci řadila na pomezí larpu a bojovky. Měla družinový charakter a to pomáhalo držet se role. Před nedávnem jsem zaslechla zajímavý pojem, totiž Patrola: není to čisté hraní role a podstatnou složkou je boj.
Questy: Protože šlo o lineární družinovku, questy byly stavěny tak, aby byly pestré a vyvážily bojovou složku hry. Zejména některé úkoly nesly velkou známku originality a pozvedly hru na vyšší úroveň - hlavně v druhé části Bojiště bylo možné získat kvalitní herní zážitky. Jako problematický prvek soudím postup skrze jednotlivá stanoviště v podstatě ve skupině: výklad jednotlivých zastavení museli slyšet všichni a nebylo jasné, nakolik se máme i nadále jako skupiny mezi sebou bít. Došlo k několika vyzabíjením, ale jinak šlo o poklidné soužití, které jsem cítila poněkud křečovitě (kdybych se držela se své postavy, budu se je neustále snažit ostatní týmy eliminovat).
Kostýmy: Je dovoleno všechno. Trochu mi chyběla nějaká inspirace (protože všechno je jistým způsobem nic), co je žádoucí a co naopak ne. Zatím nemají kostýmy nutnost být perfektní, ale časem, pokud bude Bojiště nadále úspěšně pokračovat, by příklady, inspirační obrázky a nějaké vymezení podle mne pomohlo.
RP: Často se dalo jen obtížně udržet. Vzhledem k bitevnímu oživovacímu systému jsem já osobně cítila ke své postavě zvláštní odstup. Striktně dané hranice a černobílé pojetí reality také určovalo velmi jasné způsoby chování. Předpoklad "Zabij všechny ostatní, protože jsou ti špatní" pro mě vpodstatě blokoval nějaké rozvíjení RP. Trochu lepčí to bylo v rámic jedné skupiny, kde se o RP dalo uvažovat.
Pravidla: Jednoduchá a přehledná, i když zpočátku mi nebylo jasné, jak je to s těmi žetony. Možná jen systém nebyl vyvážený (některé dovednosti jsou v praxi zbytečné, některé jsou zase hodně silné). Výsledek nakonec ale více záležel na zbraňových schopnostech hráče než na dovednostním systému.
(Poznámka bezpečnostní - příště místo šišek raději počítat s měkkými míčky - předejde se nepříjemným škrábancům a zraněním obličeje)
Celkový dojem: akce byla prezentována řekla bych přesně: kdo chtěl vědět, o jaký druh akce se jedná, mohl se to dozvědět. Protože každý ročník je podle slov organizátorů odlišný, bude i nadále k užitku přesné vymezení toho, co od hry očekávat - a mít i jasno v tom, co cheme hrou ztvárnit, vyjádřit a čím ji naplnit. Užila jsem si to, šlo bezpochyby o originální počin a splnil moje očekávání.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License