Megalarp 2008
mega.png

Kdy: 6. - 8. 6. 2008
Kde: Seč u Chrudimi
Pořádá: Lakris
Počet hráčů: 80
Účast: volná na přihlášku
Kontakt:


Fantasy larp v přírodě typu svět

Legenda

Už je tomu pár let, co někteří z obyčejných dobrodruhů uvrhli svět do zkázy a temna. Všichni známe ten příběh:
Jedno za druhým padla království pod nadvládu temnoty…
Někde v dalekých zemích snad se objevili hrdinové, magické meče a bohové, kteří se utkali se Zlem. V Lakrisu tomu tak ale nebylo.
Když bylo vše ztraceno, Král vydal rozkaz, a my na lodích odpluli do dalekých a neznámých končin.

Tak zlé to zase nebylo. Naším novým útočištěm se staly Divošské ostrovy, ležící jen pár dní plavby od starého Lakrisu, jejichž obyvatelstvo jsme si podrobili nedlouho před evakuací. Poté co jsme vybudovali Nový Nový Lakris, známý jako NoNoLa, k obrazu svému, začali jsme budovat armádu. Dlouho jsme čekali na vhodný okamžik k úderu a doufali, že přijde doba, kdy se vrátíme domů a vezmeme si co je naše. Naše domovy, naši půdu, jejich ženy! Protože s bytostmi tak mocnými jako je Temný pán a jeho pět božských přisluhovačů se nedá bojovat jako rovný s rovným, našli jsme si spojence. Staré a známé, ale i nové a tajemné. Temný pán je pryč, mudrci to potvrdili, sféry alchymistů už nejsou tak nebezpečné a i slunce svítí jako dřív, takže z nejhoršího jsme venku. Teď už jen zbývá nalodit se a vydat se domů.

Lims Kraghma, bohyně smrti, patronka Lakrisu, nad námi drží ochrannou ruku a posiluje naše muže i ženy ve zbrani! Ale není nás dost. Potřebujeme pomoc od hrdinů, dobrodruhů a mágů, kterých je v naší zemi nedostatek. Potřebujeme právě tebe! Uvažoval jsi o kariéře v armádě! Chceš chránit slabší a brát za to žold! Teď nastal ten správný čas! Ale i pro Vás, kteří chcete přiložit ruku k dílu a po bitvě se vydat vlastní cestou, i pro Vás je tu místo! Přidejte se k nám a vraťme našim dětem jejich domovy!


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157628695906577"}}

Dojmologie

Nien
Megalarp 2008 je za námi, troufám si říct že úspěšně, protože moje pocity jsou nakonec pozitivní. Před megalarpem jsem měla nervy a říkala jsem si, jestli mě před rokem Frey opila na Lysé Hoře nedostatkem kyslíku nebo za to mohla dočasná nepříčetnost. Nakonec se se mnou ale dost lidí loučilo s tím,že se jim letošní ročník líbil. Měla jsem pocit, že pozitivně je hodnocen příběh, hospoda i kulisy a měla jsme z toho krásný pocit.
Byla to pro mě zajímavá zkušenost, ale asi ji nebudu chtít opakovat:)
Jednu výtku bych měla k těm, co se nakonec rozhodli nepřijet a neodhlásili se, něco podobného se tu nedávno řešilo a nechci přilévat olej do už udušeného ohně, tak nebudu nikoho jmenovat, ale mrzelo nás to a u některých dost překvapilo.
Tenhle článek ale nepíšu, protože bych chtěla na megalarp psát recenze, to přísluší účastníkům , ale protože chci poděkovat několika lidem.
Davidu Froňkovi za zapůjčení pípy, za její zapojení, pomoc s nákupem a v neposlední řadě za to, že benzin si od nás nechal proplatit v naturáliích.
Kájovi, Obelixovi Andy, Kačerovi, Keilynovi, Standovi, Kilbajovi a Danovi za to, že mi pomáhali od čtvrtka stavět kulisy.
Veromi a rodině Ministrových za zapůjčení lešení i s instruktorem stavby a hlavně za velkou pomoc se sháněním sudů, bylo to velmi operativní :).
Freyen a jejím rodičům hlavně za guláš a zelňačku, dojeli až z Ostravice na otočku, aby je uvařili.
Kačerovi a Keilynovi, za čajovnu, která dokreslovala atmosféru hospody.
Danovi za to, že se staral o chod stránek a Pelinovi, že nám vycházel vstříc.
Ferrimu za jednání s paní Ptáčkovou ( jen by mě zajímalo,jak to vlastně bylo s tou kuchyní:)
Hlavní poděkování patří Mel, Isti, Wasarovi a Šouletovi.
Isti za to, že se na místě zvládla postarat o veškerou administraci a finance za to,že nebyl žádný problém se ztracenými dekami a předáváním chatek, i že zachovala chladnou hlavu ve chvíli, kdy nám bylo řečeno, že kuchyň přece dojednanou nemáme.
Mel za to, že sehnala pípu, i když jí to stálo nervy.:)
Oběma pak hlavně za to, že zvládly bezvadně připravit hospodu, kterou jsme pak na místě společně ještě s Freyen provozovaly v jídelně.
Wasarovi a Šouletovi za dobře připravený příběh. Přiznám se, že jsem z toho měla strach ale dopadlo to dobře. Na místě byla komunikace s vámi výborná a všechno proběhlo úplně bez zádrhelů. Dlouho si budu pamatovat okamžiky, kdy vyznavači Iris šli skupinově lovit toaletní papír, na pánské záchodky, reklamu na přebytečné párky nebo souboj kordy ve finále arény.
Poslední poděkování je všem, za to, že nejhorší zranění bylo, když se Yago pořezal při krájení párku a nemuselo se řešit nic vážného.
Pokud jsem na někoho zapomněla, tak se omlouvám.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License