Megalarp VI. ročník
mega.png

Kdy: 5. - 7. 6. 2009
Kde: Seč u Chrudimi
Počet hráčů: cca 100
Pořádá: Vraní oko
Vlastní stránky: http://www.megalarp.lakris.cz/
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: zc.manzes|lecnok.rm#zc.manzes|lecnok.rm


Legenda

Návrat domů

Už je tomu pár let, co někteří z obyčejných dobrodruhů uvrhli svět do zkázy a temna. Všichni známe ten příběh: "Jedno za druhým padla království pod nadvládu temnoty…". Někde v dalekých zemích snad se objevili hrdinové, magické meče a bohové, kteří se utkali se Zlem. V Lakrisu tomu tak ale nebylo. Když bylo vše ztraceno, Král vydal rozkaz, a my na lodích odpluli do dalekých a neznámých končin.
Tak zlé to zase nebylo. Naším novým útočištěm se staly Divošské ostrovy, ležící jen pár dní plavby od starého Lakrisu, jejichž obyvatelstvo jsme si podrobili nedlouho před evakuací. Poté co jsme vybudovali Nový Nový Lakris, známý jako NoNoLa, k obrazu svému, začali jsme budovat armádu. Dlouho jsme čekali na vhodný okamžik k úderu a doufali, že přijde doba, kdy se vrátíme domů a vezmeme si co je naše. Naše domovy, naši půdu, jejich ženy! Protože s bytostmi tak mocnými jako je Temný pán a jeho pět božských přisluhovačů se nedá bojovat jako rovný s rovným, našli jsme si spojence. Staré a známé, ale i nové a tajemné. Temný pán je pryč, mudrci to potvrdili, sféry alchymistů už nejsou tak nebezpečné a i slunce svítí jako dřív, takže z nejhoršího jsme venku. Teď už jen zbývá nalodit se a vydat se domů.
Lims Kraghma, bohyně smrti, patronka Lakrisu, nad námi drží ochrannou ruku a posiluje naše muže i ženy ve zbrani! Ale není nás dost. Potřebujeme pomoc od hrdinů, dobrodruhů a mágů, kterých je v naší zemi nedostatek. Potřebujeme právě tebe! Uvažoval jsi o kariéře v armádě! Chceš chránit slabší a brát za to žold! Teď nastal ten správný čas! Ale i pro Vás, kteří chcete přiložit ruku k dílu a po bitvě se vydat vlastní cestou, i pro Vás je tu místo! Přidejte se k nám a vraťme našim dětem jejich domovy!


O hře

Je to fantasy larp v přírodě s prvky družin a povolání. Čeká vás spousta dobrodružství a questů.
Sice jde o relativně velký larp (cca 100 lidí), ale stále dáváme důraz na roleplaying.
Originální cena pro nejlepší CP a postavu.
Ročně pořádáme několik menších larpů od různých organizátorů, kde platí stejná pravidla, a žijí stejné postavy. Vzít si můžete i tu vaši!
Na larpové poměry luxusní ubytování - střecha nad hlavou, pitná voda, toalety, sprchy, el. zásuvka, klíč k zámku.
Osvědčení organizátoři, kteří mají za sebou přes desítku větších i menších larpů a jsou připraveni vás bavit po celý víkend.

Letos se můžeme těšit na osvědčenou polní krčmu u Sedmilháře. Obvykle zde šli zakoupit nápoje všeho druhu a i něco k snědku se nalezlo. O jejich bližší nabídce Vás budu informovat.
Stejně jako loni, i tento rok bude ubytování v (zpravidla čtyřlůžkových) chatkách, cena 100 Kč / osoba a noc.
Dále budeme vybírat startovné (z něhož se hradí výroba kulis, ceny pro nejlepší hráče apod.) ve výši 80 Kč za CP a 100 Kč za postavu v případě, že budete platit předem na níže uvedený účet.
Pokud se rozhodnete platit až na místě, bude startovné činit 150 Kč (jak pro CP, tak pro postavu).
Prosíme tímto všechny účastníky megalarpu, aby ubytování a startovné (tj. dohromady 280 až 300 Kč) zaplatili předem (poslali nejpozději 30. května) na účet 1636462133/0800.
Uveďte variabilní symbol - vaše rodné číslo před lomítkem - a do zprávy pro příjemce zadejte své jméno a příjmení.
Zároveň s platbou ještě napište mailík na zc.manzes|lecnok.rm#zc.manzes|lecnok.rm, že platíte, a my vám pak dáme vědět, že je všechno ok. V červnu už radši nic neposílejte, ať v tom není zmatek.
Pokud zaplatíte a pak náhodou nedorazíte, vrátíme vám peníze za ubytování, vrácení startovného nemůžeme slíbit..
Larp bude začínat v pátek později odpoledne. Přijíždět můžete kdykoliv po dvanácté hodině.


Organizátoři

Dračí doupě, kdo z nás ho nehrál? Díky němu se dalo pár lidí v Mostě dohromady, aby si užili společná dobrodružství. Pak se v hlavě zrodil plán, jaké by to bylo, zkusit ho hrát naživo. Tehdy nebyl Larp tolik rozšířený, pravidla se sháněla těžko, a tak jsme většinu vymýšleli sami. Tak vzniklo první dobrodružství v zemi Lakris, která byla před tím jen pár čarami na dračákovské mapě. Malých larpíku začalo přibývat, upravili se pravidla, rozrostla se skupina nadšenců, až přišla nabýdka od Františka Lipše, jednoho ze "zakladatelů", pořádat larp jako celotáborovou hru pro cca 70 dětí. Nebyla to legrace, v pěti lidech. Ale povedlo se, rok se s rokem sešel, z dětí vzešli praktikanti, z těch pak zase vedoucí a Lakris získa velké množství nových obyvatel nejen z Mostu, ale i z Prahy, Pardubic, Chrudimi a dalších míst. Teď už je Lakris vyrtuální svět, který žije vlastním životem. Z původních organozátorů převzali otěže ti noví, a na stránkách se i v dobách, kdy larpy nejsou, dějí nevýdané věci a zažívají napínavé příběhy. Larpy organizují různí lidé, ale vždy se příběh odehrává v jednom světě, se stejnými pravidly, stejnou historií a společnou přítomností. Proto se lidé do těchto příběhů rádi vracejí, protože Vaše postava si žije svůj vlastní život, postupuje, hýčkáte si ji, získává kouzelné předměty� pak jsou informace o ní zapsány na našich stránkách, a na dalším našem larpu, ať už je to Megalarp, Braňany, Pravda, Polička, Jičín či kterýkoli z našich larpů od kteréhokoli organizátora, Vaše postava na něm může být a pokračovat ve své pouti… Dveře Lakrisu jsou otevřeny i Vám!


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157629213018488"}}
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License