Meč krále Davida 2010: Ester
mkd.png

Kdy: 11. - 13. 6. 2010
Počet hráčů: cca 40
Pořádá: akce je pod záštitou Dorostové unie a Církve bratrské
Účast: volná na přihlášku
Vlastní stránky: http://mkd.krestanstvi.net/
Kontakt: přes tento odkaz


O hře

Poslední ročník se konal 11.-13. června 2010 na louce pod Tyrolským srubem nedaleko Slatiňan u Chrudimy a zúčastnilo se ho 7 družin. Hlavním motivem celého víkendu byly události popsané v Bibli v knize Ester. Hráči se stali židovskými osadníky v Perské říši. Zúčastnili se hledání nové královny, vyvolení Ester, pohromu v podobě Hámánova ediktu o vyvraždění židovských osadníků, půstu a volání k Hospodinu, Hámánova pádu i Mordokajova vyvýšení. Roznášeli do všech končin říše zprávu o tom, že se Židé mohou bránit a nakonec se i bránili útokům perských posádek. V sobotní hře zvítězila družina Černá záře ze sboru CB Brno - Kounicova. V nedělním turnaji opět zvítězila družina Sobíci (již po čtvrté!) a Strážcem Meče se proto stal dorost z CB Prahy - Černého Mostu.


Dojmologie

Káně

1. den
První den jsme se vybalili, postavili stany a vůbec všechno, co se před zahájením musí udělat. Bylo nás tam 7 skupin: Brno 2 (my a Černá záře), Praha 2, Písek 1, Olomouc 1, Frýdek-Místek 1. Zahájení se konalo asi v 10h a skupiny se ostatním představovaly.

2. den
Ráno jsme se nasnídali a pak jsme chodili po okolí, kde byly řemesla, jako např. pláteník a dostávali jsme od nich za splněný úkol peníze, které byly potřeba k turnaji. V okolí ale byla i banda lupičů a ti nám mohli peníze sebrat. Byla tu také banka s 25% úroky za hodinu, takže v každou celou hodinu se nám přičetla čtvrtina aktuálního stavu účtu a navíc tu peníze byly v bezpečí. U řemeslníků jsme mohli získat také předměty, které nám mohli bandité ukrást. Pak byla polední přestávka a koupání a pak jsme bránili kůly proti lupičům. Každá skupina dostala kůl, který si zatloukla do země a musela si ho bránit proti nájezdům. Následoval konec příběhu a odejití do postele (nebo spíš stanu).

3. den
Ráno jsme vstali, nasnídali jsme se a sbalili stany a věci. potom se konal turnaj. Životy se rozdělovali na 50 do 100 a bylo to podle toho, kolik kdo měl peněz. My jsme měli 81 životů a hráli jsme dva zápasy a oba jsme prohráli. Vyhráli to zase Sobíci z Prahy, kteří to vyhráli už počtvrté. A jelo se domů. My jsme jeli zrovna s Černýma zářema a tak jsme si celou cestu povídali v uličce mezi vagóny, protože vevnitř něják nebylo místo.

Liška

1. den
Sraz byl na hlaváku, přijeli tam: Sýkorka, Káně, Veverka, Gepi a já (beze mě by se to jaksepatří neobešlo). Pro informaci, jsme Liška, dobrý den! No a vedoucí (Lenka, Raďulák). Ale stále se čekalo na dalšího vedoucího Rípčípa. Když už hodně dlouho nedorážel, Raďulák mu zavolal a ptal se ho, jak to že nepřišel? A ona řekla, že prý to Králíkovi říkala (jen pro informaci, Rípčíp je holka). Tak se vyráželo. Cesta vlakem proběhla normálně, kromě toho zpoždění, ale to je detail! Když jsme tam dojeli, nebo spíš došli, tak jsme hned museli bojovat ne s vojáky nebo loupežníky, ale komáry! ÁÁCH, ti z nás snad vypili všechnu krev! Pak jsme stavěli stany a když jsem si nesla do stanu karimatku, skočila mi před nohou poloviční ropucha! BLÉ (ještě, že nemám fóbii z žab) UF!Pak bylo přivítání dorostů, no a pak už se z našeho stanu ozívalo tiché a pak hlasitější chichotání.

2. den
Ráno nás vedoucí nutili udělat si čaj, i když bychom se bez něj obešli. Lenka ale říkala, že je to i kvůli obědu. Nakonec jsme něco jako snídani měli a já si čaj stejně nedala. Pak byl první příběh, takže jsme zjistili, že téma je Královna Ester. Pak se začalo vydělávat a byla to celkem sranda. Když jsme byli u správce lesů, tak nás zastihl Mordokaj a chtěl někoho, kdo by mu pomohl s jakýmsi tajným posláním! Přihlásila se Sýkorka. Pak jsme ji teda vyslaly. Jo, zapomněla jsem se zmínit, že král Achašvéroš si vybírá manželku a my máme z naší skupiny vybrat někoho, kdo by před krále předstoupil (mohl to být i převlečený kluk) :-). Za chvilku se ozvalo bubnování, král svolává svůj lid. Ve mně hrklo, že by už královna, né, ještě né. Král nám sdělil cosi o zrádcích a pak jsme živě viděli popravu těch dvou hříšníků. No a Sýkorka nám dodala 3 zlaté. Na počest krále byl uspořádán trh a my si uložili do banky všechny peníze a vydali se za pláteníkem. Cestou k pláteníkovi hned za hlavním stanem jsme se sešli s Černou září a zahlédli jsme, že hlavní cestou jde 7 člená parta banditů. Šli na levou stranu a Černý záře se rozběhli na pravou.. Když se za nima banditi rozběhli, tak my jsme běželi na pravou. U pláteníka nás ale chytli. Naštěstí jsme u sebe měli jen korále a látku, takže nevadilo, když nad náma vyhráli. Královnu jsme společně s Černýma zářema měli nejlepší. Odpoledne se už jen bojovalo o města a večer bylo stínové divadlo a hajdy na kutě.

3. den
Turnaj! Začalo to tak, že se zjistilo, kdo kolik má životů. My měli 81. A bojovali jsme se Zlatýma lamama a Černou září. Na Zlatý lamy jsme si dali 31 životů a na Černou záři 50 (to protože Černá záře je lepší). V obou dvou případech jsme prohráli. Ale to nevadí. Vyhráli to Sobíci už 4. rok za sebou.Cesta domů proběhla normálně až na to, že jsem cestou vlakem měla horečku a na to, že jsme se spřátelili s Černou září a to na chodbičce vlaku.
Tak ahoj.
Liška


Galerie

(Fotky od Dana Zemana)

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157628176318401"}}

Kompletní fotogalerie

http://mkd.krestanstvi.net/kronika/2010/MKD2010.jpg/view
http://picasaweb.google.cz/mec.krale.davida/MKD2010ByDanZeman
http://picasaweb.google.cz/jiri.mikulasek/201006MecKraleDavida

Video: http://picasaweb.google.cz/jiri.mikulasek/201006MecKraleDavida

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License