Matrix 2008: O Světě

Popisujeme svět v Matrixu, rozsáhlém počítačovém systému, na který jsou připojeni lidé žijící v něm svůj virtuální život. Tito lidé, jejichž mozek je napojen do Matrixu, si neuvědomují, že nežijí skutečný život a že je jim pouštěna do mozku virtuální realita. Jsou takto nevědomky využíváni stroji s umělou inteligencí, které převzaly dominanci na planetě. Tyto stroje efektivně chovají a pěstují lidstvo jen pro energii z lidských těl, díky níž přežívají.
Stroje ale protentorkát nechme úplně stranou a buďme zcela ponořeni do světa umělé skutečnosti, Matrixu.

Je důležité vybrat si předem stranu, kterou chcete zastupovat. Každá skupina totiž bude mít trochu jiný způsob hraní.


Lidé

Jsou to jedni z posledních zástupců svého druhu. Druh ač slabý, obzvláště vynalézavý a odhodlaný. Bohužel, své největší slabosti - individualismu - se Lidé nezbavili ani tváří v tvář svému zahubení.
Zde se konkrétně jedná o posádku nějaké lodě, pohybující se ve starých tunelech a kanalizacích. A proč to dělají? Aby se někdo mohl dostat do Matrixu, musí být dostatečně blízko na zachycení signálu a v podzemí je alespoň nějaká šance uniknout všudypřítomným Sentinelům.
A co uvnitř? V Matrixu mají Lidé šanci. Na rozdíl od reálného světa je pro ně Matrix místo, kde se můžou strojům rovnat. Kde se dokáží schovat. A hlavně - Matrix je zdrojem neocenitelných informací.
Pak je tu ještě druhá část Lidí. Ti, kteří jsou dosud napojeni k Matrixu a neuvědomují si, že jediný jejich účel je dodávat energii strojům. Mnohdy svůj život prožijí v nevědomosti ale někdy budou vybráni a bude jim zjevena zdrcující pravda… že jsou Duracell.

Charakter

Můžete být člověk stále ještě připojený k Matrixu nebo z něj pocházet. Možnost být člověkem narozeným v Sionu není možná. Hra se bude odehrávat pouze v prostředí Matrixu. Teoreticky by bylo možné být operátorem, který se do hry zapojuje pouze přes mobil a internet, ale neočekávám, že by toto chtěl někdo hrát.
A zbytek je kompletně na vás. Žádné další podmínky nejsou.
Pokud chcete hrát za lidskou stranu, je výhodné mít několik přátel, se kterými utvoříte jednotku. Pokud nikoho takového nemáte, organizátoři poskytnou možnost spojit několik takovýchto jednotlivců do vlastní jednotky nebo připojit se k malé existující jednotce. Pokud se ale například nemůžete připojit ke hře už od začátku, ale později ano, můžete se rozhodnout hrát člověka neodpojeného a úkolem "svobodných" lidí bude vás od Matrixu odpojit (a přesvědčit vás o tom, jak je to skvělé, příležitost pro RP)


Agenti

Jsou výtvorem Architekta. Jsou naprogramováni k ochraně Matrixu před zásahy zvenčí a k eliminaci programů, které se nepovedlo vymazat.
Všichni jsou oblečeni v černém obleku. Bojují palnými zbraněmi nebo pomocí bojového umění. Černé brýle jsou výhodou.
Jejich šéf je Architekt. On je stvořil a on určuje co mají dělat. Vždy si může zjistit, kde agenti jsou a vždy s nimi může komunikovat a naopak.

Charakter

Agent je čistě účelný výtvor. Při svém stvoření nemá žádné odlišnosti od svých kolegů. Nicméně delší fungování začne omezeně formovat jeho "osobnost". Můžete si tedy připravit nějaké zvyky a podobně.
Za Agenty mohou hrát organizované skupinky, ale i jednotlivec snadno najde svoje uplatnění. Agenti často pracují individuálně a pouze na někeré druhy akcí vyžadují spolupráci ostatních. V tomto je velký potenciál.


Programy

Jsou většinou výtvorem samotného Matrixu, někdy virus vpuštěný do Matrixu nějakým hackerem. I když je tedy původ často stejný, záměr je vždy jiný. Většina programů, které se projevují jako osoba, nejsou Matrixem ovládány. Ale samozřejmě existují výjimky. Tou největší jsou Agenti. Vzhledem k jejich účelu a fungování jsou ale brány jako zvláštní kategorie.

Charakter

Na rozdíl od Lidí a Agentů je každý Program naprosto odlišný. Netvoří ani žádné společenství, jako dvě ostatní skupiny (můžou, ale vzhledem k nutnosti utajení to nedělají). Drtivá většina Programů jsou jedinci, kteří se uvolnili z nadvlády Architekta. Od té doby se často změnili k nepoznání. Musí se totiž skrývat před Agenty. Ti je bez milosti mažou.
Programů bude omezený počet a tyto role se hodí pro schopné individualisty (ovšem existují výjimky).

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License