Matrix 2008: O hře
matrix.png

Kdy: 13. - 17. 11. 2008 (st - po)
Kde: V Pardubicích ve městě
Pořádá: Newman, Darien
Počet hráčů: cca 40
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: zc.murtnec|rkez#zc.murtnec|rkez


Legenda

Představte si, že vaše realita je jen iluzí a vaše nejtemnější noční můry jsou ve skutečnosti pravdivé. Představte si, že vaše současnost je vlastně minulostí a to budoucí se děje právě teď.

Telefonní budka začala vyzvánět. Hluk se zaryl do morku kostí s děsivou naléhavostí, až všichni nadskočili.
Byli u té správné. Rychle sáhli po sluchátku a přerušili alarm. Snad vše vyjde podle plánu.
Vyzvánění slyšeli i Agenti. Ještě pár okamžiků a budou na dohled.

Program se rozkošnicky protáhl, až křeslo zapraskalo. Moc rád by svoje ochodní patrnery trápil ještě chvíli, když je má tak hezky v hrsti. Ale i jeho čas je drahý.
Kývl na ochranku a ta k němu tiše přistoupila.
Připravte mi vůz, řekl, budeme se přesouvat.
U vchodu ale čekalo nemilé překvapení. Obchodní partneři měli na jeho užitečnost jiný názor.

Kavárnou se ozývalo zběsilé cvakání klávesnice. Připadal si jako dítě snažící se polapit motýla. Informace mu stále unikala, jako by byla živá.
Jestli tohle nezjistí, najdou si ho, ať se skryje kdekoli.
Proč jen si vybrali jeho?

Strnule se usmál a pak se bleskurychle ohnal. Jeho parťák to nečekal a úder ho odmrštil na stěnu.
Držte ho. Určitě pracuje pro agenty.
Průchod byl najednou strašně daleko…
Budou ho vyslýchat?


Podrobnosti

Půjde o městský larp plný adrenalinových scén, soubojů, útěků, telefonních budek a tmavých obleků. Nebudou zřejmě chybět přepady, záchrana lidí z Matrixu, války programů a úskoky Architekta.
Kostýmová povinnost? Nikoho nenutíme, ale rozhodně to dokreslí vaši roli. Kožený oděv, černá patka a guny zavěšené proklatě nízko… vítejte v Matrixu.
Černé a nebo airsoftové brýle jsou podmínkou, palné zbraně pak zřejmě pouze manuální (plynové či elektrické pouze po domluvě s organizátory).
Ale pozor, nepůjde jen o boj či intriky. Pokud se rozhodnete přijmout v dění nějakou roli, dostanete příležitost si ji vychutnat až do hloubky zeleného moře informací. Jaké to je být člověkem, programem nebo agentem? Vyberte si a uvidíte…
…a zapomeňte na Nea, Trinity a další. Obejdeme se bez nich, nebo ne?

Hra se bude odehrávat v ulicích města Pardubic. Herní doba je 24 hodin; postavení hráče ve hře nebo mimo hru je pak upřesněno v pravidlech. Ve hře se budou pohybovat jak organizované skupiny tak i jednotlivci s předem danými či během hry získanými úkoly a zápletkami. Protože se hraje v civilizaci, je nutné udržovat jistou diskrétnost (např. vytažení airsoftové zbraně na veřejnosti je trestný čin) a snažit se o nekonfliktnost s neherním okolím.
Velkou část herní komuninace zřejmě budou zastupovat mobilní telefony.
Pokud máte představu, co chcete hrát, řekněte to zavčas organizátorům. Snadněji tak budou vaše představy naplněny a je větší šance, že si hru užijete. Pokud máte nějaké otázky či pochybnosti, opět se nezapoměňte zeptat.

Ubytování pro přespolní je zajištěno ve skautské klubovně. Nebude asi možné tam trávit celé dny (předpokládá se, že hráči budou v terénu), cena za noc je 25 Kč. Při posílání přihlášky nám prosím napiště, zdali chcete toto ubytování.
Chceme také upozornit, že posíláním přihlášek na poslední chvíli, případně spoléháním na neposlání přihlášky vůbec, sabotujete hru sami sobě!

Hra se odehrává v době mezi prvním a druhým dílem filmu. Posádky lodí se snaží probudit co nejvíce ostatních lidí a vytáhnout nějaké zajímavé informace, které jim pomůžou v boji proti strojům ať už v Matrixu či venku.
Na druhé straně stojí programy řízené Architektem. Většinou to jsou agenti. Architekt již cítí, že se blíží nový reload Matrixu a zvyšuje tedy svoji aktivitu.
A všude mezi tím jsou oni. Exulanti z různých předešlých verzí, kteří bojují (i když méně výrazně než ostatní) o pozici v této realitě. I oni ví, že se blíží reload a snaží se upevnit si své pozice, aby v příští verzi byli ještě mocnější.


Pro ty, co neznají Matrix:

Informace v češtině: http://cs.wikipedia.org/wiki/Matrix
Informace v angličtině (více info): http://en.wikipedia.org/wiki/The_Matrix_(series)


Organizátoři

Newman

Proč zrovna Matrix? Uvažoval jsem, ve kterém světě bych si rád zahrál. A bylo to tu. Poté, co se odmlčela Noční hlídka, mi chyběl vícedenní městský larp, kde při běžném denním životě, škole, nakupování, práci, zároveň prožíváte larpovou roli - být pořád ve střehu, dostávat neobvyklé telefonáty, plánovat rozsáhlé akce, žít v jiné rovině. Něco takového od Matrixu očekávám.

Darien

K organizování Matrixu jsem se dostala opačnou cestou, než je obvyklé: věděla jsem, jaké mechanismy bych chtěla zkusit použít, věděla jsem, že chci městský larp a že ho nechci dělat sama. Nápad prostředí je Newmanův. Jdeme zkusit několik nových věcí jak v pravidlech, tak ve využití města (třeba si začít všímat, kolik telefonních budek tu ještě stojí…).

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License