Larpy na Potkanconu 2010
potkan.png

Již jen pár dní a východní Čechy se dočkají Potkanconu! Letos opět hostí nemalou řádku larpů, se kterými se tu můžete po kupě seznámit. Některé stále mají volná místa.

Bůh s.r.o.

Vítejte na přísně utajeném výběrovém řízení na firmu, která se bude spolupodílet na stvoření nového boha (bohyně, bohů) v rámci projektu Bůh s.r.o. .
Největší světové velmoci vytvořily v tichosti tři instituce, které budou dohlížet na stvoření a zavádění nového náboženství: Americko-Australská, Asijská a Euro-Africká. Každá využije svého vlivu ve veřejné a mediální sféře, aby během následujících let systematicky rozšířily víru v nového boha tak, aby fatálně zastínil všechna stará, neúspěšná, problematická a nevyhovující náboženství a umožnil odpovědným (nám) kontrolu nad morálním, etickém a ekonomickém směrování společnosti. Chybí však poslední partner. Ten soukromý, který zajistí hlavní část kapitálu na vytvoření, rozšíření a udržení nového náboženství.
Vybraný investor, který během výběrového řízení nabídne největší finanční obnos a který získá nejvíce bodů od tří porotců (z každé výše uvedené instituce jeden) za svůj projekt nového náboženství, získá 25 procentní podíl v nově vzniklém projektu Bůh s.r.o. a bude se podílet na celkovém zavedení navrženého projektu nového boha a tedy i na řízení a kontrole celé společnosti, sjednocené pod novým náboženstvím.
Další podrobnosti na odkazu http://potkancon.mezisvety.net/buh-sro

Mirtinu Kovos

Jedná se o LARP z prostředí velitelského stanu středověké bitvy. Každý z hráčů přispívá svými jednotkymi do bitvy, kterou řídí hráči proti druhé straně představované organizátory. Přestože taktika tvoří nedílnou součást hry, je kladen i důraz na vzájemné vztahy a konflikty mezi jednotlivými postavami.
Podrobnosti na odkazu http://potkancon.mezisvety.net/mirtinu-kovos

Mindbox

Mindbox je LARP odehrávající se v součastnosti a nevyžaduje od hráčů prakticky žádnou zvláštní přípravu. Jako kostým vám bude stačit běžné moderní oblečení, u kterého nebude vadit pokud se zašpiní. LARP je vhodný pro nováčky. Kapacita je 5 lidí a přihlašovat se můžete přes přihlášku na Potkancon.
Podrobnosti na odkazu http://potkancon.mezisvety.net/mindbox

H.R.A.

Noční několikahodinový larp s výraznou složkou akce, adrenalinu a dobrodružství. Každá postava má jednu věc a jednoduchý plán: vydržet naživu co nejdéle.
Podrobnosti na odkazu http://hra.mysteria.cz/

Just a Dream

Jde o larp, na který se nemusíte nijak připravovat. Nevíte totiž kdo jste. Nevíte ani kde jste. Vlastně ani kdy jste. Možná to budete chtít vědět. Možná to budete muset zjistit. Dřív než bude pozdě…
Podrobnosti na odkazu http://potkancon.mezisvety.net/just-a-dream

Kladivo na čarodějnice

Píše se rok 1463. Českým zemím vládne Jiří z Poděbrad a z Kunštátu, král dvojího lidu. Trůn pod ním se ale nejistě chvěje, z jedné strany kvůli tlaku Říma, ze strany druhé kvůli tlaku krále uherského, Matyáše Korvína. V tuto chvíli se ale celá moc českého krále doslova otřásá v základech. Jeho manželka, Johana z Rožmitálu, byla obviněna z čarodějnictví. Už to samo o sobě stačilo pro vyvolání rozruchu po celé zemi, mnozí katolíci volají po změně panovníka a kališníci zahanbeně mlčí.
Vzhledem k mimořádnosti situace byla ustavena zvláštní inkviziční rada, která měla za úkol situaci posoudit, na základě výpovědi obžalované, která byla v tajnosti vyslýchána několika vybranými jedinci. Král ví, že pokud bude jeho manželka odsouzena, bude to znamenat jeho pád, a tak prosadil přítomnost svého zástupce na celém procesu a co víc, i jeho hlas při hlasování o konečném verdiktu. To ale rozhořčilo další evropské autority, které v odpověď vyslaly k procesu své zástupce a ani jim nebylo možné v dané situaci hlasovací právo upřít.
Jako nestranná osoba mezi vyslanci byl pak určen zástupce jezuitského řádu českého původu. Osud Českých zemí je teď neodvratně spojen s osudem jediné ženy, ženy, která by podle mnohých měla zemřít na hranici.
Podrobnosti na odkazu http://potkancon.mezisvety.net/kladivo-na-carodejnice

Většina larpů poběží více než jednou. Zároveň je možné se těšit na několik simulačních her či šifrovačku.
PotkanCon byste si zkrátka neměli nechat ujít!


Publikováno 29. 6. 2010

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License