Larpy na Potkanconu 2009
potkan.png

Na začátku července v Potštejně proběhne několik převážně komorních larpů v provedení nejrůznějších organizátorů. Vstup na ně je umožněn v rámci PotkanConu a dá se očekávat široká paleta žánrů, tedy vybere si každý.


Páteční noc zahájí hra navazující na filmový blok. Jeho hlavním tématem budou upíři, dá se tedy očekávat několik hodin plných tajemství a konfliktů ve stínech, které zřejmě budou pramenit z motivů World of Darkness.
Verdikt je už sobotní krátký larp z alternativní společnosti, která už nezná zločin, jak jej vnímáme my. Hráči se budou muset rozhodovat o vinících několika úmrtí v situaci pro jejich postavy už zapomenuté, nemyslitelné a nerozhodnutelné.
Anti-semitism je komorní fantasy hra odehrávající se v hostinci ve stínu lesa. Autoři slibují poutavou atmosféru a nový přístup ke hře. Larp je určen pro osm lidí.
Večer nás čeká H.R.A., akční larp, ve kterém je cílem přežít a být poslední. Proběhlo už několik ročníků této hry a vždy se v ní našel dostatek adrenalinu, plížení i bojových scén.
Neděle nás uvítá larpem Špína z dílny Court of Moravia. Pouliční gangy si mezi sebou vyřizují účty i za denního světla, poznáte je podle barvy: červení Niggas, žlutí Mexicos a černá Yakuza. Zbraněmi budou stříkací pistole.
Zbytek dne si vyhradil larp Door(a)way. Námět čerpá z moderní mystiky, kdy hráči ztělesní některé archetypální mystické či mytologické bytosti, které jsou lapeny v hynoucím světě. Zastupují jeden z živlů a je velkou otázkou, zdali dokáží uprchnout všichni, nebo někdo bude muset pro záchranu ostatních zahynout.
Assenois je pondělní dopolední larp, který bere námět z druhé světové války. Na malé farmě v Assenois v Ardenách se sejde v době Vánoc několik charakterů, které se liší v mnoha názorech. Nepůjde jen o jejich výměnu, naopak do hry vstoupí i otázka jejich životů.
Space Station se odehrává na malé vesmírné stanici v budoucnosti. Lidé dobývají vesmír (takřka doslova), ale není vše takové, jak se na první pohled zdá. Je na hráčích, aby rozpletli pavučinu intrik a odhalili konspirace, které je dostaly tam, kdy jsou nyní.
PotkanCon uzavírá Zohajnské tažení, zvláštní formát larpu určený pro dvě skupiny. Organizační tým tvoří větší část jeho obsazení, pravidla jsou na druhé koleji a hra je koncipována jako čarodějnický díl.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License