Larpy na GameConu

Letošní GameCon v České Třebové nabídne širokou paletu larpů nejen z dílny Court of Moravia, ale také od brněnského uskupení Knight of Red Hills nebo slovenských přátel. Stručně vám je zde představíme. Texty jsme převzali ze stránek GameConu

Klub sebevrahů

Je podzim roku 1888. Celý Londýn překryl šedý závoj mlhy a už několik dní slabě mrholí. Z Emersonovy ulice se line nazelenalý svit. Z řady zašlých cihelných fasád tu vyčnívá jedna šedá, kamenná. Špinavá dešťová voda stéká po mosazné cedulce, v černých rýhách písmen. Gentlemans Club. Members only. Nic víc.
Staň se členem toho exklusivního klubu. Míst je omezený počet a není jich mnoho a ty jsi jeden ze šťastlivců co se může stát doživotním členem. Jediné co proto musím udělat je říci ano a dostvit se do Emersonovy ulice v době zasedání klubu.

Klub sebevrahů je již klasický komorní larp z dílny Court of Moravia. Tedy na začátku dostanete své role přímo na hře na listu A4, a po vysvětlené pár pojmů, přip. dotazů se vrhnete do samotné hry z prostředí viktoriánské Anglie. Pro bližší představu o světě viktoriánské Anglie a o poněkud obsáhlejších herních informacích vám doporučujeme prostudovat si obecné herní prostředí ještě příchodem na hru.

Více informací: courtofmoravia.com/larpy/klub-sebevrahu/
Materiály ke Klubu sebevrahů: courtofmoravia.com/files/ks_obecne.pdf


Podraz

Pět chlapíků. Tři pistole. Jeden kufřík připoutaný k zápěstí. A samozřejmě pila. Pro pětici členů londýnského podsvětí je tohle opravdu nepříjemný den… Bude to chtít všechen um, dostat se z tohohle se zdravou kůží.

Podraz je krátký larp pro 5 hráčů. Ti se na hodinu stanou londýnskými gangstery v nezáviděníhodné situaci. Rychlá, dynamická hra plná zvratů, pistolí, držení se v šachu a především podrazů čeká na ty správné chlapy.
Specialitou této hry je, že jsou ze pouze mužské role. Dívky si ji samozřejmě mohou zahrát také, ale musí se připravit na to, že od nich bude očekáván skutečně chlapský přístup.

Více informací: courtofmoravia.com/larpy/podraz/


Previous Occupants

Leží na posteli. Objíma ju, kým pokojne odpočíva na jeho hrudi, cíti jej jemné oddychovanie. Zhliada na jej krk a ramená. Možno keby sa zrazu zobudila, zbadala by akýsi čudný lesk v jeho očiach. Zbadala by, že spôsob, akým sa na ňu pozerá, je iný. Taký, akým sa mäsiar pozerá na čerstvý kus vo svojom bitúnku…
Je to akoby bol mimo svojho tela a pozeral sa sám na seba. Na svoje vlastné ruky, ako sa pomaly hýbu a iste nadobúdajú tvar zveráku okolo jej krku. Zdesený zakričí, ako len dokáže, no bezvýsledne. Ona sa len letmo dotkne jeho ruky, oči stále zatvorené. Chce ju zachrániť, pustiť ju. Odísť od nej. Bodaj by mohol. Jeho ruka ale už nie je jeho. Chce si pozrieť do očí. Nespoznáva sa v nich.

Previous Occupants sú jeepformovou hrou o duchoch a o zmene v ľuďoch. Hráči budú paralelne odohrávať dve príbehové línie. Jedna je o mladej láske plnej vzájomnej dôvery, zatiaľčo druhá o horkom manželstve, z ktorého sa dôvera už úplne vytratila a končí sa tým najhorším.
Druhá časť hry je však úplne v rukách hráčov. Duchovia minulosti útočia na prítomnosť a život je tým, čo je v stávke…
Hra je pre tých z vás, ktorí majú záľubu v intenzívnej dráme a neboja sa hry "na telo". Pre tých, ktorí si užívajú slobodu v načrtnutých príbehoch, no nemajú zábrany vybúriť sa v daných obmedzeniach. Myslíte si, že ľudia sú desivejší ako duchovia. A ste pripravení stať sa týmito ľuďmi.
Určeno pro 2 muže a 2 ženy.


Seance

Nemusíte věřit na duchy – oni věří na vás.

Seance je tradiční komorní larp pro deset hráčů. Pro rodinu Veselých zbývá poslední šance na záchranu života jejich malé dcerky – a tou je spiritistická seance. Za bouřlivé noci se však do našeho světa proderou duchové, které nikdo nevolal. Pro pětici živých tak začíná nejdelší noc v jejich životě.
Odvážíte se přijmout role živých, troufnete si na role mrtvých? Rozhodujte se rychle, již se stmívá.

Více informací: courtofmoravia.com/larpy/seance/
Materiály k Seanci: courtofmoravia.com/files/com-seance-vytah.pdf


Za oponou

//Každý už jsme slyšeli o jistých nadpřirozených schopnostech některých z nás, lidí. Někteří jim věří, někteří ne, jedno ale máme společné — nedokážeme je pochopit. Věda však nespí a 100m pod povrchem švýcarských Alp byl učiněn objev, který měl tajemno vznášející se ve vzduchu rozptýlit. Ne všichni si však přejí, aby vědění vyplynulo na povrch zemský. Máte odvahu hledat, co se skrývá za oponou? //

Larp Za oponou je detektivní hra z prostředí moderní mystiky pro 10-20 hráčů připravovaná speciálně pro GameCon 2010. Jako hráči se na 4 hodiny vžijete do kůže "obyčejných" lidí, ke kterým se dostaly obzvláště znepokojivé informace a ocitají se tak ve spárech mocenské hry vlivných elit. Je věda pouze prospěšnou nebo může i škodit? A na kterou stranu se přidáte vy?

Více informací: za-oponou.korh.cz/


Publikováno 8. 6. 2010

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License