Larpový Workshop
setkani.png

Ahoj larpeři!
Chtěli bychom Vás pozvat na Larpový Workshop v termínu 24. - 26. 2. 2012 v Chocni na faře.

Sdílet: Facebook


O co jde?

Jedná se o akci podporující rozvoj komorně-larpové scény v našich končinách. Záměrem je sejít se v několika malých týmech cca 5 lidí a za víkend vymyslet, napsat a otestovat nový komorní larp. Tvůrčí a týmově-kreativní atmosféry, která doufáme, že se podaří navodit, bychom chtěli využít k závěrečné diskusi, výměně zkušeností a nasdílení fungujících technik pro kreativní a zároveň konstruktivní tvoření larpů. Dalším vymezením tohoto počinu je, že bychom chtěli, aby byl otevřený také lidem, kteří ještě nikdy žádný larp netvořili, ale třeba o tom už nějakou dobu uvažují.
Myslíme si, že práce v týmu s lidmi, kteří už třeba nějaké zkušenosti mají, nebo alespoň s lidmi, kteří umí jiné věci než vy (systém ten umí to a ten zas tohle), bude velmi vhodná pro podpoření mladých a začínajících tvůrců. V žádném případě se nechceme stavět do role nějakých "učitelů" tvorby larpu, Věříme spíš ve vzájemnou inspiraci v rámci jednotlivých tvůrčích skupin. Součástí workshopu bude také betatest všech larpů, který bude probíhat v sobotu večer a v neděli přes den.

Co od vás budeme potřebovat, pokud se chcete zúčastnit:

Rozhodnutí věnovat akci svůj čas od pátku 24. 2. cca 19 hodin do neděle 26. 2. cca 16 hodin.
Počítejte s tím, že je potřeba účastnit se celou dobu a není možné v průběhu odjíždět a přijíždět, takové chování by podle nás značně narušovalo práci celého týmu.

Vezmětě si svůj notebook, pokud můžete.
Tento požadavek samozřejmě není zcela nezbytný, ale myslíme, že pro vaši práci bude poměrně prospěšný a že by to v dnešní době neměl být pro většinu lidí problém. My se na oplátku pokusíme zajistit tiskárnu s dostatkem papíru.

Rozmyslete si, jak si představujete svoji roli v týmu.
Rádi bychom předem trochu rozvrhli složení jednotlivých tvůrčích týmů, toto by nám mělo být alespoň malým vodítkem. Samozřejmě že finální doladění týmů na místě bude možné a očekávané.

Ochotu zaplatit nějaký účastnický poplatek.
Larpový Workshop se bude konat v Chocni na faře, ta je potřeba nějak vytopit a osvětlit, dále budeme snad mít k dispozici tiskárnu, do které potřebujeme papír a toner. Pokusíme se vše zařídit co nejlevněji. (Takže spaní bude pravděpodobně ve spacáku na karimatce, jídlo každý sám).

Jak se tam dostat?

Napište nám mail na moc.liamg|rabrabkaz#moc.liamg|rabrabkaz
Pokud jste si promysleli všechny předchozí body a ještě stále se chcete zúčastnit, napište nám prosím mail s požadovanými informacemi. Doporučujeme příliš neotálet vzhledem k malé kapacitě.
Přihlašování uzavřeme v neděli 12. 2. a dáme vám vědět, jestli jste se vešli nebo ne.

Závěrem

Zde mi dovolte malou omluvu. Tuto akci zamýšlíme jako zaměřenou především na rozvoj východočeské larpové komunity. Pokud se přihlásí více zájemců, než je časová a místní kapacita celé akce (cca 15 lidí), budeme nuceni vybírat a máme v plánu upřednostnit lidi z našeho okolí. Pokud se vám náš nápad líbí, ale nepodaří se vám se sem dostat, berte to prosím jako inspiraci a klidně zorganizujte něco podobného ve vašem městě (rádi se pak dozvíme, jak to dopadlo, a třeba si zahrajeme vaše larpy nebo popovídáme o nabytých zkušenostech).

Těšíme se na vás
Sancho & Zoro & Zak


Výstup z Workshopu

Po proběhnutí workshopu byl ve stručnosti sepsán report popisující práci jednotlivých týmů, překážky a postupy. Můžete do nich nahlédnout zde.

Článek publikovaný na webu larp.cz


Publikováno 31. 1. 2012

Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License