Lakárie 2003
lakarie.png

Kdy:
Kde: Pustá Rybná
Pořádá: Zip a Azrik
Počet hráčů: 150-200
Vlastní stránky: http://lakarie.misto.cz
Účast: na pozvánku
Kontakt: zc.manzes|eirakal#zc.manzes|eirakal


Legenda

Je nekonečně mnoho různých světů fatasy, fantasie a pohádek. Z každého z nich lze za příhodných podmínek vstoupit do záhadné mlhy a pokud máte štěstí, můžete jí projít do bájné Lakárie. Mlhy věků jsou jednou ze zvláštností tohoto světa. Mlhou věků prošli různí hrdinové, zvláštní bestie, výjimečné osobnosti a silné individuality. Jedni hledají bohatství, jiní moc či slávu, někteří šíří víru, další jsou na útěku, občas zasáhne náhoda, … Kdo může projít mlhou a kdo ne, to nikdo neví. Po eony let jí nikdo nepronikl a teprve nedávno se do Lakárie vevalilo panoptikum podivuhodných cizinců.
Proč?

Největším bohatstvím Lakárie je Tauran. Prastarý artefakt vytvořený na počátku světa. Tauran je život - je jeho původem, zdrojem a podmínkou. Patří mezi nejmocnější artefakty všech dob. Během věků se informace o Tauranu vytratily a jen matná vzpomínka na jeho neuvěřitelnou moc a sílu hnaly zástupy dobrodruhů do Mlhy věků. Nyní uspěli.
Proč?

Tauran najdete v Lakárii v kraji Květ jako malý hezký stromek. Není příliš nápadný a dobrodruhům dlouho trvalo, než zjistili, co je vlastně zač. Tauran je nezničitelný a nepohnutě setrvává na svém místě. Na nic nereaguje. Dobrodruzi se ho opakovaně pokouší aktivovat, ale on jim neodpovídá.
Proč?

Další zvláštností Lakárie je domorodé obyvatelstvo. Spokojeně hospodaří, loví a doluje. Ničeho si nevšímá a na nic si nestěžuje. Nechalo se dobrodruhy pokojně zorganizovat do krajů a odevzdává jim plody své práce.
Proč?

V Lakárii došlo k mnoha divokým a záhadným jevům: propukaly epidemie i přírodní katastrofy, povstal Antikrist se čtyřmi jezdci apokalypsy, z nebe se zřítil Tunguzský meteorit, kněží Chaosu ničili kraje fialovou mlhou, démon Yrael šířil teror a smrt, záhadný Soulstone lákal živé do pekla a další a další události a katastrofy najednou zmítají touto kdysi poklidnou zemí.
Proč?

Jak je to na Lakárii s projevy bohů se příliš neví. Domorodci žádné náboženství nevyznávají, ale mezi dobrodruhy se již některá náboženství částečně rozšířila. Ve větším to byl Sketismus a uctívání Šekltona, Herma nebo Bryana, v menším pak mnoho jiných bohů a věr. Z bohů se zde osobně zjevil jen neznámý a záhadný Trogan - s postavou barbara, drsný ale poctivý. Co tu chce? Mlhami věků prošel jen on.
Proč?

A magie v Lakárii? Kouzelníkům jdou kouzla jen těžko přes zaklínáním vyschlá hrdla a každý zde pozná limity své magické moci. Nedávno se zde objevila celá Neviditelná univerzita a ihned započala ve své práci. Nikdo neví, o co se snaží.
Proč?

S mocí světských vládců je to ještě záhadnější. Diktátor Gelefier, oligarcha Yarpen Zygrin, dračí patriarcha Goran, král Artuš, hrabě Mordred, kníže Ignor a mnozí jiní zorganizovali skvělá království, aby posléze bez výjimky všichni zahynuli.
Proč?

Kdo může odpovědět na všechna tato Proč?
VY !


O hře

Lakárie je vícedenní dobrodružná hra v přírodě. Stylově se řadí do Fantasy, tj. vypadá jako středověk doplněný o magii, alchymii a různé mýtické a fantastické tvory. Lakárie je neskutečnou smíchaninou všemožných světů a příběhů (viz legenda). Není zcela vážná, patří k ní tak trochu Pratchetovský humor.


Dojmologie

Elderovo vyprávění

Pokud bych měl vykonstruovat nějaký pomyslný žebříček kvality fantasy akcí na kterých jsem byl. Lakárie jako taková by obsadila jednu z nejvyšších příček, ne-li vůbec nejvyšší. Nejsem sice žádný spisovatel a popravdě čeština nikdy nebyla mojí silnou stránkou, ale přesto sem se rozhod, že nějak hodim na papír mé pocity z této hry. Předem bych chtěl požádat ty, co se vyžívají ve vyhledávání pravopisných a stylistických chyb, aby v TENTO moment přestali číst dál, protože o korekturu nestojim. Diky.


Fotogalerie

http://lakarie.ucw.cz/lak6/lak6.html

Ke stažení zde

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License