Daniel "Khelben" Bohovic
khe.png

Narozen 1982, vzdor pomluvám o mé nesmrtelnosti či nepřirozeném věku je tohle oficiální údaj, takže mu koukejte uvěřit. K fantasy jsme se dostal díky knihám pana Tolkiena začátkem devadesátých let. Prvním larpem, nebo spíše bitvou, byla na podzim v 1999 bitva Pán prstenů. Nadšený z tohoto druhu her a zábavy jsem začal sbírat nejrůznější systémy her naživo. A v roce 2001 zorganizoval první larp s názvem Hellcon 2001.
Postupem času jsem se pustil i do dalších projektů a dnes mám na kontě několik desítek větších i malinkých her a často taky asistují svým přátelům a kolegům v jejich hrách, ať radou či hraním nějaké té speciální či nespeciální role. Kromě organizování a účasti na larpech občas brousím i do klasického RPG, ať už jako hráč či vypravěč.
Od roku 2012 jsem členem občanského sdružení Larpard.


Aktuální projekt

Projekt Arkánum

Od roku 2010 až po současnost

Svébytný městský larp čerpající z dědictví Nočních hlídek, Světa temnoty a mnohých knižních a filmových děl. Larp je současnou městkou fantasy prolínající se s prvky detektivkou a tématy jako je osud, svobodná volba a alternativní historie. I přes původní zdroje inspirace se svět Arkána rozrostl do vlastní mytologie, kterou můžete shlédnout zde: http://arkanumlarp2012.wikidot.com


Přeložené hry

Zajímá vás jaké larpy se dělají v zahraničí? Chtěli byste si je vyzkoušet? Tak to je nás víc. Rozhodl jsem se tedy přeložit a uvést některé larpy, které mě zaujaly. Jedná se o hry, které jejich autoři dali volně k dispozici. Takto si tedy můžeme vyzkoušet, jak to dělají zahraniční kolegové. Většinou se jedná o hry malého formátu, snadno zahratelné na conech či jako součást pravidelných Pardubických odpolední.

Condition Echo Blueshift

Jste přesvědčení, že magie je jen vyšší matematika, rádi Necronomikon a mýtus Cthulhu? Rádi byste třeba něco špionážního? Larp motivy Serie The Laundry od Charlese Strosse z dílny MIT Asasins Guild je to pravé pro vás. (Na překladu se momentální pracuje.)

All`s Prezidents Zombies (Všechny prezidentovy zombie)

Komorní larp o zombiích a politicích, který napsal Mike Beddes. Projekt hotov

Plan Eight from Outer space (Plán 8 z vnějšího vesmíru):

Komorní scifi larp, který je odlehčenou parodií na kultovní nejhorší sci-fi film v historii (Plan 9 From Outer Space). Jak to dopadne, když se mimozemštané pokusí vypořádat se lidskou hrozbou? Larp pochází z dílny Interactivities Inc. A byl napsán roku 2005.
projekt hotov


Starší projekty

Hlídky Pce 2011:

Stránky projektu: http://www.larpard.cz/hlidky-pce-2011:o-hre

Hellcon 2001-2007:

Fantasy larp , který se vyvinul z velmi skromných začátků a vybudoval si letitou tradici, aneb Co všechno se může v provincii na konci světa vyvrbit.
Stránky projektu: http://larpard.wikidot.com/hellcon

Noční hlídka 2006-2008:

Prostředí Lukjaněnkova světa převedeno na bázi pravidel World of Darkness. Patří mezi první pořádné městské larpy v Pardubicích.
Stránky projektu: http://larpard.wikidot.com/nocni-hlidka-2005-2007

Kontakt: Khelben(@)centrum.cz.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License