Hvězdný prach
drd.png

Kdy: 2.-8. 8. 2015
Kde: Chvalkovice
Počet hráčů: 16
Organizátoři: DrD Jaroměř
Kontakt: zc.manzes|lohkaj#zc.manzes|lohkaj
Vlastní stránky: http://www.drd-jaromer.estranky.cz/clanky/larp-tabor-2015----hvezdny-prach-.html


Legenda

Vítejte v době, kdy se pokrok řítí dopředu nezadržitelným tempem. Před sto lety jsme se naučili zpracovávat železnou rudu. Před necelým desetiletím jsme objevili své místo ve vesmíru. Pochopili jsme, že Země není výmyslem Boha a středem všeho dění. A dnes již vyrábíme lodě, které k pohybu nepotřebují vítr a kočáry, které jezdí bez koní či volů. Nepřátele porážíme přesnými puškami, jejichž střely proniknou každou zbrojí. Doba našich pradědů a prababiček vyprávějících o době mocných kouzelníků, božských zázraků, obloze plné draků a patlání příbytků z bláta je dávno pryč.

Především ve městech žije kromě lidí i celá řada jiných ras, různých barev i velikostí. Většina se zapojila do běžného dění. Jedni vynikají silou, jiní umem či filištrónstvím. Všichni uznávají majitele města Jaroměře a přilehlého okolí Georga Sapelku za svého pána. Především vítají zavedení papírového platidla s názvem Koruna jaroměřská. Oproti stříbrným mincím, které pomalu, ale jistě ztrácejí svou hodnotu, je život s Korunou snazší.

Georg je velice oblíbeným majitelem města, jako jeden z mála svůj majetek ke koupi města poctivě vydělal od nuly jako pingl, později krčmář. I dnes si často najde volný večer, aby se setkal se svým lidem u korbele piva a štamprličky něčeho ostřejšího vyslechnuvší jejich radosti i trápení. Doufejme, že mu rozum a zdraví ještě nějaký čas poslouží, v současné době by městu dražba nikterak neprospěla.

Vaše výprava však směřuje do divokých končin Chvalkovického panství, kde se obyvatelé k sobě v takové úctě nechovají. Panství je plné divochů, kteří stále směňují za stříbrné mince a na radu chodí k mastičkářům a čarodějkám. Ba dokonce území nemá žádného majitele, jeho obyvatelé uznávají nějaký starý rod jako své majitele. Nepochopitelné… Nápravu chce zjednat nejbohatší jaroměřský továrník Pan Pířa. Vysílá do Chvalkovic skupinu zbojníků i mudrců, aby přinesla podrobné zprávy o panství s hlavním zřetelem k možnosti těžby železné rudy na tomto území. Do výpravy se zapojují, jak odvážlivci s vidinou dobrodružství a nejistého zisku, tak pochybná individua a lidé, kteří mají na výpravě i své vlastní zájmy…


O hře

Jedinečnost letošního LARPu se skrývá právě v tvém nápadu!!!

Přihlaš se včas a spolupodílej se na tvorbě světa, ve kterém se bude hra odehrávat! Je na tobě, s kým se ve hře budete potkávat a jaké záhady a problémy budete s družinou řešit.
Můžeš přijít s čímkoliv zajímavým, technická vyspělost světa je omezena palnými zbraněmi nabíjenými předem a neschopností létat.
Přijď s ojedinělým vynálezem ve stylu SteamPunk, s magií, okultismem, netradičními chladnými zbraněmi, s novou rasou za, kterou si chceš zahrát! Zapoj do světa vlastní fyzikánlí zákony…
Zkrátka podílej se na tvorbě podoby i mechanismů světa. Propracuj si historii, cíle a charakter postavy, popiš jaké máš ve světě přátelé i nepřátelé a co by jsi rád dokázal a objevil…
Své nápady sepiš a pošli na e-mail, teprve potom budeš předběžně přihlášen!

Nestačí jen napsat: "Kubo jedu, zapiš si mně!"
Dovednosti, které bude tvá postava (povolání - rasa) ovládat ti vyladíme na míru po přihlášce! Není v podstatě žádné omezení dovedností, vše jak se dohodneme. Letošní systém pravidel snese ledasco!


Dojmologie

Den první – Ale cukr to není!


Den druhý – Destrukce drogového kartelu

Třetí den – Já jsem si přišel hrát s kamením…

Den čtvrtý – Divoké kmeny

Den pátý – Já vám to říkal, jsou to magoři!

Den šestý – Triumfální návrat


Den sedmý – Chodcova továrna na štěstí

Franta a Vlčák
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License