H.R.A.
hra.png
logo%20kopie.png

Kdy: 10. 11. 2011 od 18:00 do cca 22:00 (možné pozdější zakončení hry)
Kde: Pardubice, sraz zřejmě ul. Štolbova, u Čajového klubu Paleta o.s.
Pořádá: Errikson
Účast: na přihlášku (viz Kontakt)
Vstupné: 50 Kč
Počet hráčů: aspoň 20
Kontakt: zc.drapral|noskirre#zc.drapral|noskirre


Legenda

Potemnělou ulici zaplňovalo ticho rozhodně hrobové. Jediný zvuk obstarávala blikající žárovka pouličního osvětlení, utápějící své žluté světlo v závojích tmy. Na špinavé zemi, u několika polorozpadlých popelnic zasvítili dvě rudé oči. To se nebojácný potkan rozhodl přeběhnout ulici. Teď, v tuhle dobu a v tomhle městě to bylo více než riskantní, ale neměl nazbyt. Musel jíst a jídlo bylo na druhé straně. Ještě jednou se opatrně rozhlédl a potom se s hbitostí rozběhl na druhý chodník. Už se zdálo, že se mu to bez úhony podaří, když mu lebku rozdrtila těžká vysoká bota. Náboj zapadl do komory, ozval se zvuk natahované brokovnice.
„Kde jseš?“ zasyčel ten muž a opatrně se rozhlédl. Černý plášť, který měl na sobě, se zavlnil, jak ho uchopil poryv větru. Nůž, který přiletěl, zaslechl příliš pozdě. Příliš pozdě na to, aby tohle setkání mohl přežít. V žaludku mu vystřelila ostrá bolest, sahající až k páteři. Ještě se mu podařilo vystřelit někam do tmy, potom se zakymácel a padl mrtvý k zemi. Z popelnic se vyhrabala světlovlasá žena v černém přiléhavém úboru, připomínajícím výstroj japonských samurajů. Chvíli si prohlížela mrtvolu, vytáhla mobilní telefon a vytočila číslo.
„Číslo patnáct – konec hry, máš pět minut na vyklizení oblasti, policie tam bude do pěti minut, zůstávají dva hráči,“ ozvalo se z telefonu a někdo na druhém konci hovor ukončil. Žena sebrala brokovnici a zhluboka se nadechla. „Poslední dva,“ řekla tiše a pomalu odcházela do tmy.


O hře

Jeden hráč, jedna zbraň, jedno město…
Kdo z vás uspěje ve hře o život? Jen jeden může přežít…
Jedná se o noční bojovou hru, plnou adrenalinu, skrývání ve stínech, překvapivých útoků, zrady. Každý z hráčů se snaží v potemnělém městě přežít co nejdéle, získat lepší zbraně a odstranit protivníky. Zvítězí jen jeden, a to ten, který poslední přežije.

Hra není nijak náročná na přípravu hráčů. Doporučujeme dobré oblečení, ve kterém se lze dobře pohybovat, a tiché boty. Herní vybavení vám bude poskytnuto na místě. Poměrně důležité je mít s sebou také mobil pro kontakt s organizátory.

Pravidla


Z minulých ročníků

Podrobnosti k tomuto nočnímu běsnění je možné nalézt v archivu předešlých ročníků 2006, 2007, 2009 a 2010 nebo na stránkách projektu.


Galerie

(Darien)

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157627977889001"}}

Dojmologie

Absinth + Jóna z Hradce Králové

Až z Hradeckých končin dorazili jsme ku Pardubicím na LARP s názvem H.R.A. Dle popisu jsem očekávali průměrnou, ale zábavnou kropičku uprostřed města. Nicméně po pár minutách od začátku jsme zjistili, že jsme dorazili na něco víc než kropičku, na něco co bylo kvalitní. H.R.A. splnila nad očekávání moje očekávání. Velký dík patří organizaci a většině hráčů, kteří přijeli a hráli. H.R.A. ve mě ve finále zanechala 95% kladných dojmů (5% byly mouchy kt. se určitě dají do příště vylepšit). Nejlepší interakce byla rozhodně se slečnou společnicí v červeném (tímto chci pozdravit) podávala velmi kvalitní herecké výkony a svou roli sehrála perfektně. Nemohu se dočkat dalšího larpu H.R.A. rozhodně přijedu. Ve finále mě potěšil fakt, že ačkoliv jsme se smrtí ve hře počítali kolem 19:15 (začátek 19:00) tak nakonec Hradec Králové obsadil v Pardubickém LARPu 2 a 3 místo. První byl pražák :-D . Druhý den mé nadšení vyvrcholilo fotkami od paní Darien, která svou úlohu fotografky konala na jedničku. Moc pěkné a doufám, že přibudou. Kdo nepřijel o mnoho přišel a prohloupil. Děkujem za bezva akci.


Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License