Gamecon 2017

Proč přijet na Gamecon?

Protože se tam budou v rámci čtyř letních dnů hrát ty nejlepší hry. A to všechny kromě těch počítačových. Každý účastník si může vybrat ze spousty deskovek, rpg, larpů, wargamingových bitev nebo venkovních aktivit. Myslím, že to je ideální akce pro všechny, kteří (si) prostě rádi hrají. A to ať už přijedou jenom na to svoje, nebo chtějí třeba vyzkoušet zase něco nového.

Kdo tam všechno dorazí?

Tak třeba za deskovky přední české firmy, ale i jednotlivci, kteří mají nápad a svou chystanou hru si chtějí otestovat. I letos navíc dorazí zástupci populární Deskofobie. A pak už záleží, do jaké linie Gameconu se mrkneme – Bude tam spoustu profláknutých larpových tvůrců, nejlepší PJové Dračího doupěte, skvělý wargamingoví hráči a celá řada dalších nadšenců i odborníků, kteří povedou workshopy nebo akční hry.

O čem bude součást Gameconu Parcon?

Tématem je, stejně jako u celého Gameconu, umělá inteligence. Parcon se navíc po letech vrací do svého rodiště – do Pardubic – takže to chceme udělat velký. Budou přednášky, bude vyhlášení literární Ceny Karla Čapka a budou samozřejmě i velká literární jména. Jiřího W. Procházku nebo Vilmu Kadlečkovou asi nemusím představovat. Jak se ale zdá, k účasti jsme vyprovokovali i legendárního Františka Kotletu, tak doufáme, že to nebude poslední Parcon (a Gamecon). Jo a taky přijedou zahraniční hosté – třeba autor peckovní městské fantasy Řeky Londýna Ben Aaronovitch. To musíte zažít!

Za organizátory Gameconu
Filip „Drirr“ Appl


Chystané larpy

Dark Tower 2

Uvede: Petr „houly“ Holý, Ester „Esťa“ Holá

Anotace: „Být rebelem za mříží nebo věznitelem, na tom nezáleží. Všichni jsou vězni své vlastní minulosti a duše…“ (Sivias Nolan, Prameny písku)
Dark Tower je fantasy příběhem cti a lásky, nenávisti a pomsty, ideálů a hodnot.
Děj se odehrává v alternativním světě, kde se střetávají dvě civilizace. Samotný larp je zasazen do prostředí vězení Dark Tower, kde se ocitají dvě skupiny lidí, uvěznění Sevaňané a Azadové střežící věž. Skupiny lidí, kteří mají společného mnohem více, než se na první pohled zdá… Je to fantasy larp, v němž hrají roli osobní příběhy na pozadí velkých událostí, rozhodnutí, která mohou výrazně ovlivnit průběh dějin a konflikty mezi touhou a povinností. Více o larpu (stručné popisy postav, celého světa, návrhy vhodných kostýmů, soundtracky, recenze atd.) lze najít na Dark Tower 2.
Věkové omezení: 16+

Equilibrium

Uvede: Elena „Elen“ Szolgayova

Anotace: „Slečno Lano, dáte si čaj?“ „Ne, díky.“ „Myslel jsem si, že odmínete. K té naší věci … připadá vám rozumné vydat se jako žena na takovou nebezpečnou výpravu? Jiné ženy ve vašem věku holdují spíše plesům, piknikům v parku či letním vyjížďkám na koni.“ „Zajímavé. Můžeš to zkusit říct bouchačce, co právě míří na tvoje koule.“

Equilibrium je dobrodružný steampunkový komorní larp zasazený do světa Viktoriánské Anglie v období irského vzdoru. Naši hrdinové se setkávají v hostinci U ozubeného kolečka – každý z jiného prostředí, s jinými motivy, ale se společnou touhou: Získat tajemné Equlibrium.

Larp je scénovaný, ale nikoliv skriptovaný – ve samotných scénách hráčům poskytuje netradiční míru volnosti. Každá scéna je zasazena do jiného prostředí a naši hrdinové v nich rozplétají společný příběh o mýtickém Equlibriu. Larp označujeme jako lehkou a dobrodružnou žánrovku – inspirujeme se prvky ze hry Dračí Doupě i z akčních filmů.

Larp vznikl na Larpworkshopu 2016.

Figurky

Uvede: Roman „RoSzomak“ Szomolai

Anotace: Každý sme figúrkami na šachovnici osudu, o tom ako sa môžme hýbať často nerozhodujeme sami.

LARP figúrky je scénovaná hra zameraná na emócie a vlastnú invenciu ktorú sú hráči ochotný vložiť do hry. To kde ani kedy sa príbeh odohráva vôbec nie je dôležité, môže to byť USA alebo staroveký rím. Pripravte sa na zážitok hojne využívajúci prvky improvizačného divadla na hraniciach žánru larp.

Hra je štylizované do prostredia vojenského konfliktu, hráči si budu vytvárať svoje postavy a hra je zameraná na prácu z emóciami s tým je spojene, že je vyložene negamistická.

Hra môže byt emočne náročná a vyžaduje invenciu hračov.

Game of Kings

Uvede: Branislav „Erken“ Skrecko, Juraj „Flameon“ Bezděk

Anotace: Píše sa rok 1095. Je to už skoro 30 rokov od porážky vikingov v bitke pri Stamford Bridge, po ktorej sa na britských ostrovoch už neukázali. Teraz sa však ich lode opäť plavia cez Severné more smerom na západ. Kráľovstvá Anglicka, Škótska, Walesu a Írska už mobilizujú svoje armády aby inváziu odrazili.. alebo.. aby využili situáciu vo svoj prospech.

Larp z prostredia stredovekej Británie je kombináciou larpu a stolovky, kde hráči budú musieť čeliť intrigám na kráľovských dvoroch a zároveň rozhodovať o osude svojho kráľovstva. Larp je prevazne gamistický, orientovaný na taktiku, intrigy, vyjednávanie a kreativitu

Go to Gate 6

Uvede: Martin „Šedý“ Honek

Anotace: Zimní noc, malé letiště kdesi v Americe, pár let po začátku nového tisíciletí. V celém areálu je jen pár zaměstnanců a cestujících, kteří čekají na svůj noční let. Každý z nich má důvod tu v tuhle hodinu být. Každý z nich si s sebou nese svá přání, své touhy i své vnitřní démony. Přidáte-li se k pasažérům letu NH 1492, potkáte za přepravní kontrolou mnohem zajímavější spolucestující, než by se na první pohled mohlo zdát.

Go To Gate Six je hra odehrávající se v současnosti, s jistým nádechem mystična a tajemna. Je založena na ztvárnění jednotlivých postav a jejich charakterů, které dotváří ponurou noční atmosféru. Jedná se o hru spíše pro pokročilé hráče, která jim poskytuje hodně volnosti. Většina událostí není přímo naskriptovaná. V závislosti na postavě a jejím uchopení tak může být pro hráče hrou detektivní, napínavou, výrazně emotivní a pro některé postavy i řešičskou až kompetitivní.

Hunger Games

Uvede: Petr „houly“ Holý, Ester „Esťa“ Holá

Anotace: Příběh ze vzdálené budoucnosti, kde půjde o záchranu holého života. Čekají tě nesnadná rozhodnutí, která mohou otřást základy tvých hodnot – přátelství, důvěry, schopnosti přinášet oběti. Co jsi ochoten obětovat pro záchranu svého života? Kdo je tvůj skutečný nepřítel? Komorní larp na motivy stejnojmenné trilogie.
Komorní larp na motivy stejnojmenné trilogie. Příběh ze vzdálené budoucnosti, kde půjde o záchranu holého života. Čekají tě nesnadná rozhodnutí, která mohou otřást základy tvých hodnot – přátelství, důvěry, schopnosti přinášet oběti.
Larp začíná přesně tam, kde celá trilogie končí. Hráčům je ponechána docela volnost v rozhodnutích, které mohou ovlivnit závěr příběhu. Jedná se o emočně a příběhově silný larp, který však mohou hrát i prvohráči.
Věkové omezení: 18+
Kostýmové požadavky: je vhodné mít s sebou oblečení odpovídající stylu Kapitolanů (hodně výstřední, barevné…)

Jiní

Uvede: Kateřina „Catie“ Kopecká

Anotace: Blíží se konec devatenáctého století a život v malé irské vesničce plyne tak, jak plynul vždycky. Jistě, sem tam se něco změní – tu přibude nová škola, tu se objeví nový nájemník pro starý opuštěný domek, ale jinak je vše tak, jak má být. Vesničané poctivě navštěvují nedělní mše a než večer vychrstnou vědro s vodou ze dveří, nikdy nezapomenou zavolat nejprve do tmy a varovat tak skřítky a víly, co by se snad mohli promenádovat v okolí. Urazit Dobrý lid, to by si jeden zavařil! A život by takhle pokojně plynul dál, kdyby jednoho dne nezmizela jedna z mladých vesnických žen beze stopy. Můžou za to víly, nebo je všechno ještě úplně jinak?

‘Jiní’ představují komorní larp pro 6 hráčů, volně inspirovaný skutečnými historickými událostmi. Jeho tématem jsou rodinné konflikty, odvrácená strana lidové víry i způsob, jakým naše vnitřní světy zasahují do vnímání světa vnějšího a lidí v něm.

Hra je skriptovaná a není vhodná pro hráče pod 18 let, neboť se v ní vyskytuje lehké násilí a alkohol.

Jsme maso

Uvede: Vladka Maggie Bačová, Martin „Mart“ Janoušek

Anotace: Chemické a nukleární zbraně, genetické experimenty, pokusy s viry… Udělali jsme si to sami. Skupina lidí stojí na prahu apokalypsy a ty jsi jedním z nich. Jakou cenu má tvůj život?
Larp se odehrává v současné Americe v blíže nespecifikovaném městě. Téma je zombie apokalypsa, ale ta tvoří jen pozadí příběhu, důležitá otázka je, kdo má vlastně právo na život a jestli jsou lidé opravdu o tolik lepší, než zombie.
Téměř všechny postavy, které jsou v larpu, byly na benzinové stanici nedaleko svého satelitního městečka, když se staly svědky rychle postupujících a hrotících se událostí. Nakupovali a tankovali, najednou se nějaký muž ve středních letech skácel k zemi a vzápětí se zvedl, zaútočil na nejbližšího člověka. Před benzinku se přiřítilo auto, srazilo se se stojícím kamionem a tím se zastavilo. Z něj se vypotácel další agresor, vypadal nemocně, bledě, oči zežloutlé a bezvýrazné, pohyby zrychlené a i když měl přeražené žebra a zlomené končetiny, nezdálo se, že by si toho všímal. Panika vypukla i před benzinkou, zvlášť když lidé začali vybíhat ven a všimli si masy běžících nakažených, která se velmi rychle přibližovala z městečka…

Věkové omezení: 18+

Klub přátel anglické magie

Uvede: Martin „Šedý“ Honek

Anotace: Existuje řada dochovaných historických záznamů o zázracích, dílech ďáblových, kouzlech a dalších stopách použití magie. Na počátku devatenáctého století přišla v Anglii vlna populárního zájmu o tyto dokumenty a utvořily se různé skupiny, které se zabývaly jejich studiem a snahami o návrat magie do tohoto světa. Co všechno lze magicky dokázat? Jak to funguje? A proč po roce 1500 najednou dramaticky klesl počet dochovaných dokumentů s okultní tematikou? Tyto a jiné otázky si kladou urození gentlemani z Klubu přátel anglické magie.

Mezitím Napoleon za kanálem sbírá svá vojska a připravuje invazi na Britské ostrovy. Jak to, že změnil své plány a netáhne na Rusko? Kdo ho přesvědčil? A jak mu zabránit v jeho plánu? Jen samé otázky – a na odpovědi je času pramálo. Skupina zdánlivě nesouvisejících cestujících ve vlaku do Londýna ale může mít v rukou osud celého impéria.

Konverzační hra s předepsanými postavami je volně inspirována Jonathanem Strangem a Panem Norrellem od britské autorky Susanny Clarkové. Jde o klasickou žánrovku, která si nedělá ambice udělat díru do světa, ale slibuje věci typické pro její předlohu – anglickou uhlazenost, záhady k odhalování a společenské konverzace na úrovni.

Znalost předlohy není podmínkou, ale ani překážkou. Dobový kostým není nutný, ale pro lepší zážitek důrazně doporučujeme společenský oděv.

Kvarteto

Uvede: Gabriela Benešová

Anotace: Píše se rok 1980. Váš život je kontrolován státem, to jest komunistickou stranou. Jste sledováni. Na všechno jsou záznamy, kdo jsou vaši rodiče, co si myslíte, s kým se stýkáte, o čem mluvíte. Uděláte vtip na komunisty před nesprávným člověkem a letíte ze školy. Byli vaši rodiče s v šedesátém osmém roce proti ruským okupantům? Nejen jejich kariéra, ale i ta vaše je v koncích. Jste věřící? Nepůjdete studovat. Máte nepohodlné názory? Vaši sourozenci neudělají maturitu. Jsou vaši ve straně? Dobře! Jsi ty sám ve Svazu Socialistické Mládeže? Dobře! Budou na tebe hodní. Možná. A možná po tobě budou něco chtít. Spolupráci, donášet na kamarády, na kolegy, rodinu.

Píše se rok 1980. Skupina špičkových muzikantů se snaží o kariéru. Když půjde všechno dobře, budou moci vycestovat do idealizovaných i zatracovaných imperialistických Spojených Států. Nejde však jen o to, jak dobří jsou hudebníci. V cestě může stát nevhodná minulost jednoho, či špatní přátelé druhého. Podrazí v kvartetu jeden druhého nebo se vzájemně podrží?

Píše se rok 1980. Doba, kdy vlastnictví prázdné plechovky od Coca-coly zvyšuje vaši prestiž!

Pro hru nejsou podstatné žádné hudební schopnosti a dovednosti.

Love in the Age of Debasement

Uvede: Jakub „CrazyMys“ Míšek

Anotace: Nacházíš se v útulné kavárně ve městě. Možná v New Yorku, možná ve Stockholmu nebo v Pardubicích. Tikot hodin protne tvá druhá polovička. Jste na rande? Lehká konverzace se přetavuje v seriózní diskusi, začínáš cítit, jak ti buší srdce. Jak dlouho jste spolu? Šest měsíců? Nebo dva roky? Určitě spolu ještě nežijete. Tvůj partner tě zatlačí do kouta, musíš se rozhodnout. Může to být konec, ale může to být začátek něčeho nového. Něčeho upřímnějšího.
Hra se snaží zachytit okamžik, kdy si partneři uvědomí, že jejich krize je skutečnost. Je o našich vztazích v kritickém bodě, kdy si uvědomíme, že věci nefungují. Míří na samotné srdce hurikánu. Alespoň jedna ze zúčastněných stran stojí před zkouškou: Jak prožít lásku v době, kdy ji hltáme plnými doušky, ale náš vztah stejně nefunguje? Hra samotná je velmi volná, postavy mají pouze emoce, žádná fakta. Snaží se jít až na dřeň, až na jádro sama sebe a pocitů, které prožíváme.
Věkové omezení: 18+

Mobilizace 38

Uvede: Vladka Maggie Bačová, Martin „Mart“ Janoušek

Anotace: Píše se rok 1938. Adolf Hitler připravuje plán, jak vojensky obsadit Československo. Nacistické Německo podporuje národnostní a rasovou nesnášenlivost prostřednictvím sudetoněmeckých stran a spolků. Adolf Hitler na sjezdu v Norimberku slovně zaútočí proti Československu, a to podnítí sudetské Němce k vyvolání povstání. Dochází k pohraničním útokům a je zavražděno několik desítek úředníků a vojáků, na což vláda reaguje posláním vojska do pohraničí. V obavě, že potlačení povstání poslouží jako záminka k útoku na Československo, se posiluje ostraha Sudet, Severních Čech, Jižní Moravy a Jihozápadního Slovenska. O několik dní později je podpořena i ostraha hranic s Německem, Maďarskem a také s Polskem na Těšínsku. Vzápětí následuje vyhlášení úplné bojové pohotovosti v opevnění a na hlavním obranném postavení. K obraně státu je připraveno zhruba půl milionu mužů.

Vy jste posádkou bránící opevnění u německých hranic. Dokážete překonat vše, co tato doba přináší, a bojovat proti německé agresi?

„Plán připravený československými generály byl hrozivý. Pochopil jsem, proč mne moji vlastní generálové tehdy žádali, abych se mírnil.“ Adolf Hitler, Gdaňsk, 11. 8. 1939

Na konci pekla

Uvede: Hana „Fáňa“ Kovářová, Václav „Derik“ Kulovaný

Anotace: Odprosťte se od pozemské propagandy o pekle jako o místě plném neustálého utrpení. Peklo je totiž mnohem víc než utrpení, muka, agonie a plameny. Peklo je hlavně jedna velká rodina! Stačí si zvyknout na zavedený řád a bude se Vám zde žít mnohem lépe než na Zemi.

Ve hře Na konci pekla se hráči dostanou do role pracovníků buňky 36k, která má za úkol rozšířovat hranice pekelné říše. Protože ale Satan holduje poněkud korporátním myšlenkám, mají lidé a démoni mnohem víc práce sami se sebou než se stavěním zdi. A jakoby nestačilo, že naše buňka nestíhá plnit plán, byla při poslední inventuře objevena i nevinná duše a to byrokrati nevidí rádi. Účastníky této pracovní směny čeká humor, poflakování, ale i intriky. Každá z bizarních postaviček našeho malého společenství má své vlastní plány a je jen na nich, jak dobře dokáží své záměry prodat ostatním.

Operační systém

Uvede: Markéta „rysa“ Sázelová, Vojtech „wojta“ Sazel

Anotace: íše se rok 2030. Elektromobily, 3D tiskárny a chytré brýle se staly běžnou součástí světa moderního člověka. Vedle technologického pokroku jsou zřetelné změny i v jiných oblastech lidského života. Současná medicína a garantovaný základní příjem umožňují lidem žít kvalitnější život. Ani vrozené poruchy už nejsou takovým problémem, jako bývaly. Přesto se však nezdá být vše v pořádku. Lidské vztahy jsou čím dál tím prázdnější a lidé se od sebe navzájem vzdalují. A právě v této chvíli přichází do jejich životů nový operační systém – umělá inteligence.

Hráči představují manžele Patrika a Eriku, jejich autistického syna Matyáše a Eričinu kamarádku Klaudii. Představitelé Matyáše a Klaudie ztvárňují zároveň i hlasy operačního systému. Hra je rozdělená do scén, které jsou popsány jen stručně a poskytují dostatek prostoru k improvizaci. Herní příběh je předem daný, hráči však ovlivňují, jak se přesně odehraje i jak dopadne. Cílem hry je vybídnout hráče k zamyšlení se nad tím, jak současné i budoucí technologie, sociální sítě a umělá inteligence mohou ovlivnit mezilidské vztahy.

Piková pětka

Uvede: Eliška „MomOfVetřelec“ Applová, Tomáš „flankey“ Felcman

Anotace: „Kdo, když ne my? Kdy, když ne teď?“
Pět lidí a svět zmenšený do šedivých ulic uniformní Paříže. Pět lidí s obyčejnými životy, ale s neobyčejným osudem, který se blíží rychleji než poslední zatáčka horské dráhy… Příběh tak trochu o totalitě, tak trochu o politice, tak trochu o bezmocnosti. A tak trochu víc o vás samotných.
Piková pětka je komorní příběhový a diskusní larp, ve kterém se prolínají postavy s hráči víc, než je obvyklé. Odehrává se v nepříliš blízké a v ne zas tak vzdálené budoucnosti a je určený pro ty, kteří se nebojí svých vlastních názorů a názorů ostatních.
Larp je věkově omezen pro 18+

Předchozí hosté

Uvede: Michal „Drake“ Mikuš

Anotace: Niektoré z ľudských vlastností, sú tu už od nepamäti. Pocity, ako láska, nenávisť, či žiarlivosť tu s nami proste budú navždy.

Hra Předchozí hosté je príbeh o vzťahu dvoch ľudí. Príbeh o láske, žiarlivosti a tragickej premene. Hra pracuje s nástrojmi jeepu a dve zmiešané hráčske dvojice budú mať dynamiku a pestrosť scén len vo svojich rukách. Samotná príprava settingu a vysvetlenie pravidiel prebehne v rámci predherného workshopu.
Kostýmové požiadavky: Civilné oblečenie
Náročnosť: Hra je vhodnejšia skôr pre hráčov, ktorí už nejaký ten larp hrali
Vekové obmedzenie: 18+

Smečka

Uvede: Lenka „Cemi“ Zavadilová, Jan „Zoro“ Zeman

Anotace: Po zničujícím lesním požáru, který spálil její loviště, putuje krajinou smečka vlků. Budou schopni nalézt ztracený ráj, kam je hodlá zavést toulavý pes? Nebo je legenda o bezpečném místě přivede do záhuby? Kdo zanechal v krajině podivné předměty, kterým žádné ze zvířat nerozumí? Dočkají se ti, kteří jdou za Smaragdovou hvězdou spasení?

Smečka je hrou, ve které se vývoj příběhu vlčí smečky prolíná se silně scénovanými prostřihy a hráči ztvárňují zvířecí a lidskou dvojroli. Larp je kontaktní akční hrou pro hráče, kteří se nebojí hrát si se zvířecí rolí a s jednoduše definovanými archetypy postav. Zápletka hry v sobě nese tajemství, které není dobré vyzrazovat budoucím hráčům.
Hra je vhodná pro hráče starší 18 let.

Vesnice

Uvede: Hana „ha“ Řádová, katerina „kvvk“ vessela

Anotace: Hra se odehrává ve fiktivním světe v době před nástupem civilizace. Lid Vesnice žije uprostřed nebezpečného území a jeho jediná naděje spočívá ve vzájemné důvěře a pomoci. Společenství je prvořadé, každý jedinec nepostradatelný. Cestou k jednotě jsou rituály, tance a zvyky. Vesnice je hra o jedincích a pospolitosti, tradicích a změně, jednotě a individualitě. Vtáhne vás do vztahů rodičů a dětí, sourozenců i blízkých přátel.
Cca 1/3 hry se odehrává za použití pouze neverbální komunikace. Půjde v ní především o vaše prožívání a jeho dramatické ztvárnění, hra nejde prohrát nebo vyhrát. Nedílnou součástí larpu jsou úvodní workshopy a ohlédnutí a sdílení po hře.
Doporučujeme 18+. Hra může být psychicky náročná. Ve hře můžete být vedeni mimo svou komfortní zónu. Významnou součástí jsou vzájemné doteky, tanec, malování na tělo, užívání masek.
Upozornění – na hru si s sebou prosím přineste bílé (případně šedé či béžové) tílko nebo tričko.

Všechny prezidentovy zombie

Uvede: Daniel „Khelben“ Bohovic

Anotace: Vítejte do Spojených Států Amerických, centra moci svobodného světa. Zapomeňte na Romera a vúdú, protože Zombie mohou být mnohem nebezpečnějším nepřítelem uvnitř Bílého domu než pojídáním řidičů na legendární dálnici 66.

Dějištěm larpu se stává konfereční salonek a schůzka prezidenta Spojených Států a skupiny jeho nejvyšších poradců. Diskutují nad nepříjemným vývojem situace, kterou se zdá být „Výskyt zombií na Jihu“. Vyzkoušejte si tedy ochutnávku neotřelého politického jednání nad netradičním neživým problémem, před který jsou vrcholní politici postaveni a ponořte se do larpu Všechny prezidentovy zombie, který vám přinášíme v českém překladu.

Hra je zaměřená na odlehčené politikaření a krizové řešení situace. Konfliktnost spíše na názorové a verbální rovině, pravidla vlastně nepotřebujete. Tento lapový stařík byl napsán před víc jak 12 lety.

Výjimeční vyšetřovatelé 2: Vražda Vladimíra Vladimiroviče

Uvede: Vlastimil „Vlasta“ Peksa

Anotace: Co by se stalo, kdyby se na jednom místě sešli ti největší detektivové všech dob? Dokázali by spolupracovat, nebo by se jejich obří ega střetla v nelítostném souboji? To vše ukáže jeden z nejtěžších případů jejich kariéry. Případ, který může otřást celým alternativním světem.
Larp Výjimeční vyšetřovatelé 2: Vražda Vladimíra Vladimiroviče je hrou nořící se do nitra lidského zla a nenávisti. Detektivní případ slavných hrdinů se točí kolem vraždy důležitého politika. Autoři na něm ukazují bezvýchodnost všeho a sofistikovaně kritizují problémy západní, východní a jižní společnosti. Larp je argumentačně-vyslýchací a je určen nejen pro chytré, ale i pro hloupé hráče. Jejich náplní bude hledat pravdu, což bude připomínat pověstnou jehlu v kupce sena. Kterým z nich se to podaří? A kterým ne? Hru lze brát zcela vážně, ale autoři to nedoporučují.
Stopáž: 130 minut
Doporučený žánr: Psychothriller/komedie
Jedná se o larp s detektivní zápletkou, cílem hráčů je skutečně vyřešit zločin. Vážnější konflikt mezi hráči by neměl nastat, stejně tak ani vztahovka.

Výstup na Ouranos

Uvede: Martin „Godric“ Hanzl

Anotace: Zbytek toho, co dělá člověka, získá duše až po vtělení. Duše je z povahy nesmrtelná, ale těla jsou smrtelná, a tak se duše může vtělit i do různých těl. Různé životy duši mění a utvářejí, ale duše si nezbytně nenese konkrétní znalost jednotlivých životů – i když vhodné věci můžou způsobit pocit rozpomenutí se a silného deja vu.

V tomto larpu budete hrát duši, která se dostává do různých situací a setkává se tam s jinými dušemi. Taková duše je určitá esence člověka, která nenese nezbytně nutně jeho intelekt nebo jeho celkovou osobnost, ale ztělesňuje určité zaměření, určité klíčové vlastnosti, určitý éthos a určitou platónskou formu, kterou člověk naplňuje.

Žijeme jen třikrát

Uvede: Petra „Thalata“ Chvojková, Pavlína „Cissia“ Vernarová

Anotace: Jedna místnost. Jeden stůl. Dva hráči. Jen ty víš, jak příběh dopadne. Jen na tvých rozhodnutích záleží.
Žijeme jen třikrát je LARP zaměřený na emoce, improvizaci a soukromí. Pracuje s minimem skriptu a téměř veškerou kontrolu nad hrou ponechává hráčům. Odehrajete tři vyhrocené situace ze života postav. V každém dějství hrajete inkarnaci téže duše v jiném těle a čase. Setkáte se s tématy bezmoci, loajality, kariéry a rodiny.
Varování: LARP je emočně i herně poměrně náročný a pracuje s univerzálními postavami, proto se může stát, že budete hrát romantickou linku s osobou stejného pohlaví.
LARP vznikl na Larpworkshopu 2017.


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157687822027602"}}

Kompletní fotogalerie

Filip Appl: https://www.facebook.com/michalkarafoto/photos/?tab=album&album_id=1123493744453541

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License