Dunkerque 1940
dunk.png
logo%20kopie.png

Kdy: 3. 2. 2012 od 18:00
Kde: Pardubice, sraz na rohu ulic Gebauerova a Husova
Pořádá: Jan "Zorro" Zeman
Počet účastníků: 6 (5 mužů, 1 žena)
Účast: na přihlášení
Vstupné: 50 Kč
Odkaz: https://sites.google.com/site/wwwvendetacom/our-company
Kontakt: zc.drapral|valsor#zc.drapral|valsor
Sdílet: Facebook


Legenda

Na jaře 1940 překročily jednotky nacistického Německa hranice Holandska, Belgie a Dánska. Na jaře roku 1940 začalo nacistické Německo ofenzívu na západ. Během dvou měsíců vstoupila okupační vojska do Holandska, Dánska a prošla velkou částí Belgie. Spojenci šokováni rychlým postupem Hitlerových tankových divizí nedokázali zabránit německým armádám v útoku do Francie.V květnu sváděli spojenci boje v úplném sevření s mnohem lépe vyzbrojenou a mobilnější nacistickou armádou. Vrchní velitelství britských expedičních sil rozhodlo o urychlené evakuaci jednotek z Francie za kanál.
Jediným možným přístavem se stal francouzský Dunkerque.
Přišla operace, při které mohl pomoci snad jenom zázrak…

…a šest vojáků uprostřed země nikoho může rozhodnout o životech mnohých!


O hře

Operace Dynamo je o spolupráci, rozhodnutí a určování priorit ve válkou roztrhaném světě. Hra samotná se odehrává na jednom místě v reálném čase a hráči se pohybují pouze v několika menších místnostech štábního velitelství. Hráči jako příslušníci britské posádky se snaží bránit nejenom bojové pozice, ale i lidské hodnoty v sobě samých. Protože smrt vojáka válku těžko vyřeší…

Podoba hry: Dvouhodinová hra v omezeném prostoru několika místností. Hra bude obsahovat i krátkou část mimo tento herní prostor. Časově je hra vymezena na páteční večerní hodiny, kdy před samotnou hrou bude předcházet nutná příprava postav a uvedení do samotné hry.
Reálie: Hra je inspirována skutečnými událostmi, které ovšem využívá pouze jako pozadí, ve hře jde o smyšlený příběh. Hra si také klade licenci na reálná fakta, která mohou být pro potřeby hry mírně upravená.
Hráč: Hra je postavena na tématu války, velkou měrou má simulovat prostředí velícího štábu, ale samotná hra má sloužit především jako základ pro nacházení hlubších témat. Hráčem tak může být kdokoliv s chutí do akce, komunikace s ostatními a řešení vyhroceným situací. Hráči hrají jako skupina, ale každý může mít vlastní názor na řešení situace. Pro hru je důležité mít aspoň zhruba kostým odpovídající jednoduchému vojenskému oděvu (např. zelená košile, kalhoty, baret), přičemž je preferována jednoduchá zelená barva před moderními maskovanými vzory a vybavením (děj je zasazen do roku 1940). Ke hře není potřeba mít střelné zbraně (airsoft).


Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License