Duna larp
duna.png

Kdy:
Kde: Stihňov nebo Ralsko
Pořádá: Roland Mu
Počet hráčů: není znám
Vlastní stránky: http://dunalarp.php5.cz/index.php?p=11 (ve výstavbě)
původní stránky: http://www.dunalarp.wz.cz/index.html
Účast: zatím na pozvánku
Kontakt: zc.manzes|12dnaloR#zc.manzes|12dnaloR


O hře

Jak již název napovídá, jedná se o sci-fi larp na motivy knih od Franka Herberta a děj larpu se bude odehrávat v hlavním městě Arrakén v době cca 80 let před knihou:
Předehra k Duně: Atreidové.
Vesmír je rozlehlý a nekonečný. Známemu vesmíru vládne imperátor, který nechal většinu planet spravovat velkorodům, které mu odvádějí daně, jen jednu planetu (Arrakis neboli Dunu) dává tomu nejsilnějšímu velkorodu jako pololéno, které do určité doby onen velkorod spravuje. Teď nastalo krátké období bezvládí a rozhoduje se, který ze třech nejmocnějších Dunu dostane do svého držení.
A proč zrovna tato nehostiná pouštní palenta? Na Arrakis se vyskytuje nejdražší a nejžádanější surovina na světě - koření, které prodlužuje život a umožňuje předzvěstné vnímání (náhled do budoucnosti). Tři velkorody se poperou o to, který bude spravovat Dunu a pět frakcí se do toho boje zapojí tak, aby i oni vytěžily co nejvíce… - konec není znám, jak to dopadne záleží jen na hráčích a jejich taktice - netaktice.
Zde bych jen rád upozornil na to, že Duna se nebude podobat žádným fantasy larpům. Velké benevolnce zde bude mít hráč už jen tím, že pravidla jsme se snažili zkrátit na minimum.

Co jen říci závěrem? Snad to, že právě Gilda prohásila památnou větu: Koření musí proudit!

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License