Dramatická čajovna
drama.png

Již poněkolikáté se v pardubické čajovně Na Paletě uskutečnila takzvaná dramatická čajovna a to pod taktovkou Saši "Gillyho" Dvořáka. Tentokrát se sešlo nebo účastnilo více než deset lidí. A o čem taková dramatická čajovna je?
Hlavní náplní večera je improvizované diavdlo, které navazuje na filozofii Improligy: "Dva týmy se navzájem utkávají v improvizacích na divácká témata. Cílem NENÍ navzájem se vyřadit, ale SPOLEČNĚ vytvářet kvalitní improvizaci, mít radost ze hry, moci si kdykoliv zahrát/zaimprovizovat s různými týmy z různých měst."
Pardubická scéna je především o zábavě a o tom vyzkoušet si nové a zajímavé situace, vyrovnat se s nezvyklými náměty a strávit čas divadelním způsobem a společně s přáteli. V kuloárech se objevila informace, že do několika měsíců ji čeká první zápas s jiným týmem.
V čem se dá improvizačně soutěžit? Například hra s názvem Tam a zpět: "Hraje šest hráčů. Každý z hráčů dostane od diváků jedno klíčové slovo, které se stává signálem pro příchod či odchod ze scény. Určí se prostředí, ve kterém začíná hrát improvizaci dvojice hráčů. Pokud některý z nich vysloví klíčové slovo spoluhráče, musí ten, jehož klíčové slovo zaznělo, motivovaně přijít na scénu či z ní odejít." Zkusili jsme prostředí zverimexu, ve kterém utekla anakonda, naštěstí byl sežrán jen jeden protagonista. Za spouštěcí slovíčka platilo akvárium, sklad, klec, krmení a pult.
Dům a zahrada představuje rozdělenou scénu, kdy jedna polovina představuje dům a druhá zahradu. Hráči vždy hrají na své polovině a kdykoli jeden hráč vyjde z domu "ven do zahrady" (opustí jeviště), na druhé straně vchází jeho druhé já v zahradě a pokračuje ve scéně, dokud nezajde "do domu". V našem případě se objevil roj nakažených včel, které - na přání publika - majitele domku ubodaly k smrti.
Pyramidu zahajuje jeden hráč, který mění polohy, dokud další hráč netleskne a přidá se k jeho poloze, aby rozehrál nějakou scénu, která z polohy vychází. Po čase se znovu tleskne a ke dvojici se přidává další, který navodí novou situaci.

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157623370601341"}}

Další čajovna se připravuje na 17. 3. a všichni jste srdečně zváni. Účast je dobrovolná a zábava je zaručena.
Ukázková videa z klání improligy jsou ke shlédnutí na tomto odkazu.


publikováno 23. 2. 2010

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License