Kristýna "Darien" Obrdlíková
darien.png
logo%20kopie.png

Narodila jsem se ve Znojmě, leč od doby vysoké školy se vyskytuji spíše v Pardubicích. Mými obory jsou religionistika a teologie, ovšem vzdělání si dobrovolně rozšiřuji i o další člověkozpytné disciplíny. Mezi mé koníčky vedle studia patří také hudba, kvalitní četba, fotografování a spousta drobností (šití, šerm, psaní článků, grafika, dobré čaje,…).
Na akce jezdím od zimy roku 2005 (tedy začala jsem poměrně pozdě) a zhruba polovina akcí byla městská alternativní současnost či budoucnost. Preferuji nebojové postavy, které nemusí používat pravidlové mechanismy, vyžívají se ve svém vnitřním světě a zároveň dokáží zabavit i někoho kolem sebe. Při tvorbě vlastních her se snažím klást důraz na atmosféru, hravý a čistý gamedesign, zkoušení nových postupů a vizualitu.

Kontakt: darien(@)larpard.cz


Svět zlodějů 2007-2009:

Městský fantasy larp odehrávající se ve starém městě Znojmě vždy dvě noci na jaře či na podzim. Proběhly tři "ročníky" a případné oživení projektu je nejisté. Na vývoji hry jsem spolupracovala s Newmanem.
Stránky projektu: http://svetzlodeju.wz.cz

Matrix 2008 a 2010:

Městský larp v Pardubicích čerpající ze světa představeného ve filmové trilogii. Ocitáme se v době mezi prvním a druhým dílem, ale nikoli s hlavními hrdiny trilogie. Svým způsobem lov všech na všechny, zároveň potenciál pro rozvíjení nejrůznějších soukromých příběhů. Zapojili jsme řadu mechanik jako využití moderních technologií, šifer a dynamických lokací, vyzkoušeli jsme si také delší hru, ve které neexistují peníze v klasickém smyslu.
Na vývoji hry jsem spolupracovala s Newmanem.
Stránky projektu: http://www.larpard.cz/matrix-2008:o-hre a http://www.larpard.cz/matrix-ii:o-hre

Prokletí panství Whately:

Je to zahraniční dobrodružství staré snad dvacet let z dílny Franka Branhama. Námět se mi moc líbil i proto, že hororových larpů je jako šafránu. Protože larpy, které se snažíme tvořit, mají co dočinění s budováním zajímavé atmosféry, sáhla jsem po zpracovaném tématu z hammer hororů 60. let. A kdo máte rádi Lovecrafta, je to ta pravá volba pro sychravé večery.
Stránky projektu: http://larpard.wikidot.com/panstvi

Arnor 2008 a 2009:

Byla jsem spoluorganizátorem fantasy larpu v přírodě v severních Čechách, jehož hlavním strůjcem je Randir. Hra má svá pokračování i v následujících letech. Čerpá z Tolkienovy Středozemě z doby tisíc let před válkami o prsten a je určena zhruba pro čtyřicet hráčů. Její silnou stránkou jsou osobní příběhy, dynamické prostředí a možnost ponořit se do tohoto klasického světa.
Stránky projektu: http://arnorlarp.ic.cz

Warhammer 009 a 10:

Jsem v pozici poradce a pomocníka při tvorbě a realizaci tohoto fantasy larpu v přírodě, kde jsem pomáhala hlavně v přípravě osobních příběhů pro postavy, provázanosti a logice světa a také v logistice.
Hru dále postupně tvořili Newman, Maoren, Tete a Kryšpín.
Stránky projektu: http://warhammerlarp.wikidot.com

Hlídky Pce 2011:

Pomáhám s vývojem této hry zejména po dějové a technické stránce, nicméně samotná realizace je na jiných lidech, původně zejména na Aleoin, později oděže převzal Khelben.
Stránka projektu: http://www.larpard.cz/hlidky-pce-2011:o-hre

Střepy Abeiru 2011

Fantasy larp v přírodě z původního světa Dungeons and Dragons pro třicet lidí. Podílím se na vývoji příběhu a prostředí. Těší mě pestrost a jistá neotřelost klasického fantasy světa, jeho hrdinství a síla, neboť nic v něm není nemožné. Chtěli jsme učinit hru originální pro každého jednotlivce s přihlédnutím na naše reálné možnosti, kde je nám velkou pomocí členité prostředí a rozmanitost předlohy.
Na projektu jsem spolupracovala s Newmanem.
Stránka projektu: http://strepyabeiru.larpard.cz/

Misie MDCXLI

Historický vzdělávací larp pořádaný pro FF MU Brno v rámci semináře o misiích v Jižní Americe v polovině 17. století: přibližně dvacítka studentů si mohla vyzkoušet nejen larp jako médium vzdělání, ale také úskalí té doby a místa nebo historického poznání jako takového.
Na projektu spolupracovali také Newman a David Wagner.
Stránka projektu: http://misie-mdcxli.larpard.cz

Střepy Abeiru: Krkavčí citadela 2013

Fantasy larp v přírodě z původního světa Dungeons and Dragons pro 30 - 40 lidí. Je takřka nezávislým počinem od prvních Střepů Abeiru, ale tvořen stejným způsobem se snahou o další posun kvality hry.
Na projektu jsou zapojeni Newman, Maoren a Drirr.
Stránka projektu: http://krkavcicitadela.larpard.cz/

Šifrovací a městské zážitkové hry

Spolu s Newmanem vytváříme městské hry pro širokou veřejnost. Inspirujeme se hrami šifrovacími, ale nejde o šifrovačky v pravém smyslu slova.
Stránky projektu: http://www.larpard.cz/sifrovacka a http://www.larpard.cz/hon-na-vlkodlaka a další.


Larpy Pardubice:

Projekt, na kterém právě brouzdáte, je původně mou realizací, ovšem myšlenka společné východočeské webové platformy je tu už déle. Rozhodla jsem se nasměrovat svoji kreativitu a organizační zkušenosti do všeobecně a dlouhodobě prospěšné činnosti, která by mohla poskytnou více tvůrčího prostoru pro ostatní, a myšlenka se uchytila a ostatní zájemci o larpy ji podpořili. Tento projekt zve ke spolupráci všechny zájemce, neboť jeho rozměry a nároky neustále rostou a pokud si má zachovat svoji úroveň, vyžaduje od uživatelů větší osobní invenci.
S počátkem roku 2011 se Larpy Pardubice staly občanským sdružením a rozšířily svoje pole působnosti, více v záložce Pro veřejnost.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License