Cony 2011
cons.png

Léto s sebou přináší také úrodu všelijakých setkání přátel fantastiky a her. Na Conech, které náš region uhostí tři, se usídlily larpy jako nedílná součást programu. A že jich letos bude opravdu mnoho. Srdečně vás tedy zveme k pročtení této pozvánky: Představují se „HnutíZaNovýMeloun-Con“, Festival Fantazie a GameCon.

Sdílet: Facebook


HZNM-Con

I když nebudeme postupovat chronologicky, podíváme se nejprve na HnutíZaNovýMeloun-Con, který v půvabném prostředí skautské roubenky uchystá pro nejednoho larpera zajímavý program. Akce je určená především pro ty, kdo chtějí hrát komorní hry. Jako doprovodný program budou deskové hry, ty budou ovšem omezené jen na původní hry, které jsme vyrobili nebo vyrobíme sami. Většina larpů zde bude mít svoji premiéru, vyberme tedy alespoň některé (a na ostatní se podívejte na stránkách conu):

Memento mori

Je to experimentální atmosférický larp pro 6 až 8 hráčů. Larp je určen především pro zkušenější hráče. Bude totiž klást důraz na hraní různých poloh a charakterů a na atmosféru, která bude vybízet k nevypadávání z rolí. Larp je to mírně experimentální, protože nemá tradiční příběhovou naraci a navíc pracuje s nestandardním utvářením charakterů a počítá s jejich proměnou v průběhu hry. Charakteristická slova: roleplaying, atmosféra, obchodování, minihry, dilemata.

Vojenská čest

Larp z prostředí vojenského soudu americké armády je určen pro sedm nebo devět hráčů v roli porotců, dva hráče v roli žalobce a obhájce, jednoho hráče v roli soudce a jednoho hráče v roli obžalovaného. Jedinými požadavky na účast je uniforma (nebo aspoň oblek), ochota přizpůsobit se své roli a chuť do hry.

Vražda v sídle Lancasterů

Detektivně-hororová hra pro 6 - 8 hráčů. Dokážete se vyznat ve spletitých intrikách, slizkých úskocích a okultních vědách? Pak možná dokážete nahlédnout prastará tajemství, skrytá v těchto zdech…

Mlýn

Atmosférický larp z pohádkového prostředí. Z pohádkového prostředí Ladovy české vesničky, ale také krutého pohádkového lesa bratří Grimmů. Hráči budou hrát…strašidla. Není ale jisté, kdo se koho vlastně má bát, a jestli ti, co mají děsit ostatní, nemohou být taky sami vyděšeni. Součástí bude jednoduchý systém schopností a taky trochu filozofických témat. 

Sofiina volba

Pět kamarádů z vysoké. Pět kamarádů, kteří se po škole rozprchli. A po dlouhé době společná hospůdka v centru města. Není málo toho, co je na jazyku. Dlouhý večer plný smíchu, alkoholu a starých lásek. Jeden taxík jako za mladých chudých studentských let.
Probuzení je pro všechny stejně děsivé. Bolest hlavy. Temná místnost. Zamčené dveře. Vzkaz na stole a v těle jed, který se rozlévá krví a jen pár hodin na vyřešení této absurdní situace a záhady …. nebo smrt.
Je klíčem společná minulost? Nebo starý notebook? Či je tohle jen další úchylná japonská reality show? Poslední a nejdůležitější otázka … přežijí všichni?

HZNM-con proběhne 8. - 10. 7. v Letohradě.
Web události: http://hznmcon.tntsystems.cz

Festival Fantazie

placka_ff11.jpg

Hned zkraje července musíme vyzdvihnout celorepublikové setkání s dlouholetou tradicí, které nabízí pestrý program přednášek, promítání, her a jiné společenské zábavy. Na Festival zavítá i několik slavnějších osobností z prostředí knižního trhu, filmů nebo tvůrců her. „Přes 1400 návštěvníků denně. 1400 pořadů - hry všeho druhu, filmy a seriály, přednášky zdaleka nejen o sci-fi, fantasy a hororu, besedy a soutěže, divadla, koncert, výstava a další bohatý program v 20 liniích zároveň, od rána do noci.“
Jsou zde přítomny také larpy? Odpověď je kladná. My sami víme o dvou z nich:

Malleus maleficarum

Jde o úspěšný larp z dílny Jana Eridora Volného a zavede nás do roku 1463 před inkviziční tribunál. Jedná se o komorní larp, jehož těžiště spočívá v odehrání soudního jednání, morálních konfliktech a uvědomění si, jaké bylo myšlení lidí v tehdejší době (a rovnoprávnost či nevina znamenaly něco docela jiného).

Poselství Křemíku

Larp je od stejného tvůrce je sci-fi komorní hra zaměřena na prožitek a na jiný náhled na některé lidské hodnoty. Nejedná se v ní o záchranu nebo přežití, spíše o to, jak se postavy vyrovnají s danou situací. Je tedy orientována narativisticky.

Festival probíhá 30. 6. - 10. 7. v Chotěboři.
Web události: http://www.festivalfantazie.cz

GameCon

gc-motiv-2011-mensi.jpg

V červenci je ještě uchystán GameCon, setkání všech přízivců her všeho druhu. A sem larpy patří jako nedilná část programu, navíc je jeden zajímavější než druhý, proto neváhejte a přijeďte si některý zahrát, zde je výběr z nich:

Škola

Škola je odlehčený zábavný larp pro 24 žáků a 3 učitele. Odehrává se v prostředí páté třídy základní školy devadesátých let (to aby hráči nebili pedagogy hrané organizátory). Pátá třída, období, ve kterém se největší nepřátelé nachází v protější třídě a kdy milostné psaníčko nevyhnutelně vyvolá posměšky spolužáků. Tato veselá hra je vhodná jak pro prvohráče, tak pro ostřílené larpery. Užije si ji zkrátka každý (experimentálně ověřeno). Hra je z dílny Kamila Buchtíka a Břéti Šopíka.

Odznak

Odznak je konverzační komorní larp z prostředí divoké čtvrti současného Los Angeles, žánrově by se dal označit jako „seriálová detektivka“. Můžete očekávat množství zápletek, dramatické divadelní situace, možnost hráčů výrazně ovlivnit chod hry. Naopak pokud byste radši řešili policejní případy skrze množství připravených indicií, máte rádi jasně určený příběh, který vám zaručuje zábavu, můžete být hrou zklamáni. Autorem je Kamil Buchtík.

Šotčín

Hra je z dílny Tomáše "Sylfaena" Kalíka a je založena převážně na řešení starých, špatných a prosazování nových zákonů. Je stavěna hlavně pro velmi výrazné, extrovertní hráče, kteří hrají velmi ven. Je to hra o intrikách a politikaření. Hráči budou muset mít velmi tvrdé lokty, protože šotčí politika není žádná legrace. Ten nejsilnější řečník možná dokáže strhnout na svou stranu nerozhodnuté zastupitele a díky tomu jeho návrh bude vybrán jako správné řešení daného problému. Nečekejte však žádné drama, mělo by jít o komickou hru.

GameCon se uskuteční 21. - 24. 7. 2011 v České Třebové.
Vše se dozvíte na stránkách http://www.gamecon.cz .


Publikováno 13. 6. 2011

Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License