Chvalkovický puťák 2012
drd.png

Kdy: druhá půlka srpna
Kde: Chvalkovice
Pořádá: DrD Jaroměř
Počet hráčů: 12
Vstupné:
Účast:
Vlastní stránky: http://www.drd-jaromer.estranky.cz/clanky/letni-tabor.html
Kontakt: zc.manzes|lohkaj#zc.manzes|lohkaj


Legenda

Osudy Černé legie (452)

Poté co legie opustila služby Paní a přeběhla na stranu Povstalců jste zažili těžké časy. Pusinka to, co zbylo z legie odvedla z Klepavkova na sever, rozhodnuta rozmnožit své síly. Země zde na Západě nebyly ještě pod přímým vlivem Impéria, bylo zde mnoho mocných vládců, nezávislých a dostatečně chytrých aby si uvědomili, že Paní jednou upře svůj zrak i sem. Bohužel to bylo dřív než kdokoliv z vás čekal.

Paní na své bývalé vojáky nezapomněla. Po zničení Jalovce zde ustanovila místokrále a začala podnikat kroky, aby zde rozšířila svou mocenskou základnu. Zbytek vojáků legie co přežil poslední obranu v Medákově na straně Paní se začlenil do imperiální armády. Lapení na dálku legii sledovali a když přišel čas tak udeřili. Několikrát vás během let dostihli na různých místech, která byla později zničena a vy jste byli nuceni hledat nový domov a ochranu.

Nakonec, po mnoha strastech a mnoha ztracených druzích, jste se uchýlili na poslední místo kde by vás hledali. Na Planinu strachu. Snad má Pusinka skutečně nějakou moc. Pustina vás přijala, nechala vás projít, umožňuje vám žít zde v bezpečí, alespoň prozatím. Tvorové co zde žijí, se stali vašimi spojenci. Není vás mnoho, snad pár desítek, ale je to základ. A máte na své straně Bílou Růži. Pokud legenda nelhala, Paní bude nakonec znovu poražena.

Za ty roky se zní stal dobrý stratég, mnohokrát vám svojí bystrostí zachránila životy. Navázala postupně spojenectví s několika skupinkami rebelů, kteří se zde schovávali už od bitvy v Kráse. Planina je vaše základna, mnoho lidí však máte rozeseto po celém západě. Nejvýznačnější z nich je pán Bašta, vládce lidnatého města, který se odmítl podřídit Lapených když za ním přišli s nabídkou spolupráce. Otevřená válka na sebe nenechá dlouho čekat.

Šepta se nyní stala druhou nejmocnější osobou v celé říši. Dostala na starost západní provincie, kde má vést ofenzivu. Zatím zde nemá mnoho lidí, to se však již brzy změní. Paní se po vítězství v Jalovci, kde se vypořádala se svým manželem, uchýlila zpět do bezpečí Krásy. Zde vybudovala novou armádu, jejíž velení nyní svěřila Šeptě. Spolu s Pírkou jsou poslední dvě Lapené v Impériu. Cesta zahynul během obléhání Černého hradu.

V Díře (současnost) (452)

Jednoho dne na Planinu dorazil jezdec. Posel z východu. Znal heslo - Talismany. Byl to šedivý stařec, hledal kapitána Černé legie. Přijel z Vesla. Kapitánovi dal balíček z nepromokavého plátna, který měl chránit obsah i před koncem světa. Nevážil moc. Otevřeli jste balíček, rukopis nepoznáváte, na konci chybí podpis. Začnete číst:

Příběh z dávných časů


Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License