Chvalkovický Puťák 2011: Tažení Černé legie pokračuje!
drd.png

Kdy: 23. - 29. 7. 2011
Kde: Chvalkovice
Pořádá: DrD Jaroměř
Počet hráčů: 12
Vstupné: 1200,- pro členy DrD Jaroměř, 1500,- pro ostatní
Účast: pro ty, kteří se účastnili puťáků v roce 2010, nebo na pozvánku
Vlastní stránky: http://www.drd-jaromer.estranky.cz/clanky/letni-tabor.html
Kontakt: zc.manzes|lohkaj#zc.manzes|lohkaj


Legenda

Nacházíte se v Berylu, královně Démantových měst, na severním pobřeží jižní části tohoto světa. Obě části světa od sebe dělí Moře Utrpení. Severní část je větší a je zde chladnější podnebí, rovník se nachází několik set mil jižně od pobřeží jižní části. Jižní část má podnebí podobné z větší části subtropům, směrem na jich se však nachází rozsáhlé džungle obývané kmeny domorodců černé pleti. Co je ještě dál ví málokdo, tak daleko mapy nesahají. Na Severu se kdysi rozléhala nejmocnější říše světa, Tyranie. Ten kdo ji založil, vládl jí a podrobil si většinu obyvatel se nazýval Tyran. O něm toho mnoho nevíte. Jen to že vládl po staletí a byl neuvěřitelně krutý, zotročil si většinu obyvatel tehdy známého světa. Éra Tyranie trvala několik staletí dokud Tyran nebyl přemožen Bílou Růží, mocnou čarodějkou, která svrhla jeho říši i služebníky. To vše je však už dávnou minulostí. Z té doby se zachovalo nemnoho písemných i jiných památek. Nachází se zde jen málo států, království a podobných útvarů, častější jsou svobodná města a jim přilehlé oblasti, jejichž vládu si předávají z generace na generaci volení vládci, příslušníci šlechtických rodů či uzurpátoři. V současnosti vládne alespoň na jihu zdánlivý mír, který občas naruší handrkující se města a jejich vůdce, doprovázený krátkodobými potyčkami. Velký vojenský konflikt tady nebyl od dob Tyranie, i když se proslýchá, že na severu povstává nové impérium. Takové informace jsou však kusé a možná i nepravdivé, málokdo se tady stará co se děje za hranicemi jeho vlivu. Zdá se, že většina obyvatel je spokojena se životem v blažené nevědomost. Co se týče náboženství a víry, tak to zde nemá velký vliv ani význam pro většinu lidí. Kněží nejsou příliš častí a většinu z nich tvoří přece jenom šarlatáni. Opravdový projev boží moci je zde vzácný. Božstev je zde vícero, žádné z nich však není dominantní či nadřazené a většinou se jedná o různé odnože téhož náboženství, v závislosti na oblasti světa. Taktéž magie zde není příliš rozšířená a častá. Na opravdu silnou magii či jejího uživatele zde narazíte jen vzácně. Už od dob Tyranie, je zahalena tak trochu rouškou strachu, tajemství a podezřívavosti.
V posledních několika letech vzrostla moc Impéria, země na Severu, jemuž vládně Paní. Paní byla kdysi družkou Tyrana, byla poražena stejně jako její manžel a pohřbena. Její spánek však nebyl tak hluboký a jednomu neopatrnému čaroději, který lačnil po jejích vědomostech, se ji podařilo probudit. Během několika generací získala zpátky svou moc a povolala zpět Lapené, mocné služebníky z dob Tyranie. Od té doby úspěšně rozšiřovala své území, podmanila si postupně téměř celý Sever. Když před 8 lety legie utíkala z Berylu, získal ji do svých služeb Lovec Duší, jeden z Lapených, který se později ukázal jako zrádce. Ve službě Paní Černá legie bojovala proti Povstalcům, kteří věří ve staré proroctví o návratu Bílé Růže. Povstalci však byli vlákáni do léčky. Tuto hru rozehrál Tyran a Lapení, kteří tajně pracovali pro něj. V konečné bitvě byli Povstalci úplně poraženi, Paní však odhalila spiknutí proti ní a Lovce Duší s pomocí legie zabila. Ačkoliv většina Lapených padla, byl zničen i jejich nepřítel, rebelové. Paní si z vůdců Povstalců stvořil první nové Lapené od dob Tyranie: Šeptu, Pírku a Cestu. Během příštích několika let bojovala s osamělými skupinkami rebelů všude možně po kontinentu. Posledním místem, kde dělají problémy je Zářez…


O světě

Historie Černé legie v uplynulých letech

Černá legie

Démantová města

To co je zde napsané je nejvyšší společné minimum toho, co víte o herním světě.


Dojmologie

Bludička

Sedím doma vybaluju věci a příjdu si jako mimožemšťan, co spadnul se svou lodí úplně někde jinde než doma. Tuhle "schízu" jsem zažila na konci prvního puťáku a nečekala jsem, že mě to potká znova, ale asi byl tenhle týden hraní natolik silným zážitkem, že je to tu znovu. Je to zvláštní pocit sedět sám v pokoji, když si člověk zvykne na dalších 14, na jejich průpovídky a tak. Ikdyž se mi zezačátku zdálo, že tenhle puťák byl slabším, tak teď tu sedím a uvědomuju si, že byl plný silných zážitků… běh v katakombách, noční čekání na dodavatele mrtvol, rozdělení družiny a nesmím zapomenout na věčné zamilovávání se do Krysy;o)
Všem Vám moc děkuju za skvělou hru!!!!!! a počasí taky na drobné spršky bylo skvělé.
Želvo, byl si dobrý velitel družiny, líbilo se mi jak si ho hrál, je těžké rozhodovat za skupinu lidí.
Míšo, skvěle si hrála léčitelku, fakt super!!!!
Vojtíku, tvůj bojový řev je úžasnýýýýýýýýýýýýý!!!!!!!!!! ;oD škoda, že to nešlo nahrát.
Matyáši, Hrabě byl dokonalej, hrej takhle dál a bude to skvělí, jen nám ukaž, co v tobě dřímá ;o)
A takhle bych mohla pokračovat u všech. Každej jste měl něco svého osobitého.
No a OL? mi už pak pěkně lezli na mozek =oD
Jediný co mi vadilo, je to, že když boj skončil, tak se bojová část družiny nestarala o agonisty…. a hráli si tam jak malí kluci =o)
Ještě jednou všem moc děkuju za hru a Jakuboj s Danem za to, že ji pro nás hezky připravili

Spize

-jak jsem mluvil o málo Live Action na tomhle LARPu, tak jsem nemyslel, jen to, že se zas tolik nešmajdalo a tak, ale i to, že věci, který se daly odehrát s pohybem se s ním neodehrávaly. Možná je to jen pocit a na žádnej případ si nijak zvlášť nevzpomenu, ale přesto bych to rád zmínil.
-úmrtnost (to je ale dáno naší blbostí, přiznejme si to)
+Užil jsem si, jak jsem byl kapitánem.

Fakt mě překvapilo, že ta banda co šla na sever nás nechala odejít i s Pusinkou. Kdybych já byl tak blbej, že bych šel na sever, tak bych zbytek zmasakroval (nebo lépe - zajal) a Pusinku odvedl s sebou (resp. moje postava by to udělala).

Trochu mě mrzí, že jsem neřekl nikomu, kde jsou skrytý ty kroniky.

Noční čekání mě popravdě nechávalo docela v klidu… Ale tak to je asi taky imerze, protože moje postava byla Bezcitná :-D

Běh v katakombách byl docela HC na můj vkus - kdyby se Želva a Krysa nevrátili, zařval bych tam taky (a to velice pravděpodobně i s brejlema :-D ).

Želva byl dobrej velitel, lepší než Pechy (a Pechy byl lepší, když nebyl velitel - myslím, že sám si to užíval).

Fakt nechápu, proč maj holky skolny brát si na tohle temný tažení tak humanisticky zaměřený postavy… Ačkli jestli pojedu na zimní, tak asi pojedu taky za nějakýho takovýho chytrolína, protože zjevně se trochu změnily strany.

Popravdě, vůbec se mi nepodařilo Role Playovat ty prvky postavy, který jsem napsal orgům, že by se měly objevit (měl jsem sát potají špatnou poeziji a mít krutej smysl pro krásu :-D ), nicméně v zásadě si myslím, že takhle nějak by se ten bastard choval. Celkově jsem s úrovní hraní poněkud nespokojen, alespoň ze své strany. Ačkoli nevím co by se dalo vylepšit. Prostě… toho bylo IMHO málo.

Konec byl ale dobrej.

Míša

Tak i já přidám svou troškou do mlýna.

Puťák jsem si nehorázným způsobem užila. Loňský ročník, který jsem vlastně celý vynechala, mi hrozně chyběl, a o to víc mě bavil tenhle. Jo, udělali jsme pár špatných rozhodnutí (respektive jedno velké, které to celé tak ošklivě zašmodrchalo), ale to se v životě stává a nám tuplem. Ale, jak říkala Nela, bylo tam spoustu věcí, které v člověku probouzí něco úplně jiného, než co by člověk od pobíhání po lese s kobercovými dýkami a brašnou plnou obvazů čekal. Třeba jen to čekání v lese v noci na zelenopláště. Bylo to možná pět minut, ale mně to stačilo, abych se do toho ponořila natolik, že když se mezi stromy začalo rýsovat mihotavé světlo pochodně a lesem se roznesl železný břinkot, naběhl mi mráz po zádech, jako kdybych tam seděla a čekala na skutečné hrdlořezy. Nebo třeba takové obracení koberce byla zábava. A pak další maličkosti, které z toho celého vytváří něco víc. Bojový pokřik (že jo, Vojto? :D), vnitřní struktura naší malé skupiny (ať už těch kapitánů bylo kolik chtělo) i ty naše rozcvičky :) I když Kulhavec měl zdaleka tu nejhezčí :) No a Krtek ##? Tak ten to celé zazdil. Přiznám se, že jsem na to jen koukala a hlavou se mi honilo: "Tak co že se tady teda jako děje?" Ono to OL až tak nesmyslné nakonec nebylo :)

Spizíku, řekla jsem to i na puťáku a říkám to znovu: nedívej se na příběh, když si tvoříš postavu. Stvoř si ji takovou, jakou ji chceš mít, o tom to je. Nesnaž se ji vměstnat do hranic světa, to by pak nebylo ono. Navíc, musíš uznat, že to moje "hlavou proti zdi" až tak špatně nedopadlo :)

No sumec kol a kolem, už teď se těším na další (i třebaže zimu, kde mi bude jakože zima a já jsem protivná když mi je zima).

A naučila jsem se skládat rubikovku, jupí! :)

Organizátor Anax

Díky všem za pěknou hru. Obláčkování jsem si jako vždy užil, hlavně díky vám! Je vidět, že jste bandou zkušených hráčů. RP je u všech naprosto super. Každý se zapojuje, jste dobrý kolektiv kamarádů.

Co se týče výtek za menší akčnost, jsou na místě. Letošek byl dost pokus, hlavně protože 80% příběhu se odehrával ve městě. Za mě omluva. Dříve byla hra ve městě vždy jen večer u ohně, a tak to bylo lepčí. Alespoň jsme zase o fous chytřejší.

Co mě na letošku mrzí, tak je zbytečný počet smrtí. Když se tak zamyslím, tak jen jedna byla opravdu "na místě a pěkná" a to smrt Jiříka v katakombách, kde se ho snažil Spize dlouhou dobu zachraňovat. Jinak se zbytečně umíralo… po boji si někteří z vás dělali šoufky a mečovali se, místo aby se postarali o své kamarády. Zkuste se zamyslet jak by bylo vám, kdyby jste odpočítávali poslední minutu agonie a koukali na zbytek družiny jak se chychotá a mlátí se přes hlavu pilumem. To mě na vás dost mrzelo.


Galerie

(autor: Anax)

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157627977525565"}}

Plná fotogalerie

Anax: http://www.drd-jaromer.estranky.cz/fotoalbum/akce-drd---fantasy/tabor-leto-2011/


Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License