Bodlák
bodlak.png
logo%20kopie.png

Kdy: 15. 3. 2012 v 18:00
Kde: Pardubice, MŠ Korálek, zde
Pořádá: Jakub "Balda" Balhar, LarPard
Počet účastníků: 12 (7 mužských a 5 ženských míst)
Účast: na přihlášku
Vstupné: 50 Kč
Kontakt: zc.drapral|valsor#zc.drapral|valsor
Sdílet: Facebook


O hře

Bodlák je komorním larpem. Hra se snaží pracovat jak s lidskými emocemi, tak s uměleckými prvky, přičemž prvkem nejvýraznějším je jednoznačně absurdnost. Ta se projevuje především v neurčenosti prostředí ani času, kdy se děj odehrává, ale objevuje se také v některých událostech během hry.
Dvě významné rodiny ze sousedících vesnic hodlají spojit svou moc skrz sňatek svých dětí. Nebo to tak alespoň má navenek vypadat. Pod povrchem bublá mnoho skrytých nenávistí a historických křivd, které mohou chystanou svatbu zhatit. V rámci Bodláku bude probíhat předsvatební hostina, které se budou účastnit členové obou rodin a některé další významné postavy obou vesnic.
Vaše jednání v průběhu hry rozhodne o tom, zda ke svatbě nakonec dojde, a pokud ano, kdo si vlastně bude brát koho.
V rolích se potkáte s láskou, stejně jako nenávistí. Spácháte zločin nebo se stanete jeho obětí nebo obojí zároveň. Možná, že se budete i bát věcí, které se budou odehrávat. Budete se potkávat s netolerancí k odchylkám stejně jako s upřímnou snahou pomoci.
Většina postav je zaměřena spíše na emoční zážitek, neočekávejte plnění nějakých úkolů a možnost hru vyhrát.


Postavy

U všech postav jsou napsané tři emoce, které se jich v průběhu hry nejvíce týkají. A dále to jestli jsou spíše introverty a extroverty.
V přihlášce můžete požádat o postavy (napište jednu preferovanou a jednu náhradní, pokud by daná postava byla již obsazena). Obsazenost rolí zde budeme aktualizovat.

Ženské

Edita: Tajemství, Odhodlání, Zrada - Extrovert
Katka: Přetvářka, Vypočítavost, Odcizení - Extrovert
Pavla: Chyba, Zoufalství, Rozpor - Extrovert
Marie: Osud, Beznaděj, Naivita - Extrovert
Julie: Křivda, Chlad, Mateřskost - Introvert

Mužské

Radovan: Bezprostřednost, Násilí, Vydírání - Extrovert
Antonín: Zločin, Moc, Samota - Extrovert
Vojtěch: Vášeň, Nepochopení, Odmítnutí - Introvert
Tomáš: Závislost, Smutek, Spolehlivost - Introvert
David: Posměch, Pomsta, Zklamání - Introvert
Petr: Vina, Touha, Oběť - Introvert
Vít: Lhostejnost, Odtažitost, Zoufalství - Introvert


Galerie

(autor: Jakub "Balda" Balhar)

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157629611832107"}}

Kompletní fotogalerie

https://plus.google.com/u/0/photos/107859342255685874651/albums/5720775094026114273

Dojmologie

Iris

Byl to pro mě silný zážitek. Zažila jsem opravdu silný duševní tlak nejen na postavu, ale hlavně na hráče. Líbí se mi hlavně ono zdůraznění odlišných životních hodnot, prolínání odlišných světů, absurdita se vším tíživým, co s sebou nese. Ač jsme se pohybovali ve snovém prostředí, považuju tu hru za autentickou, ryzí.

Silva

Bylo to parádní, všichni, co hráli byli úžasní a na své role se naprosto neuvěřitelně hodili… ještě hodně hodin potom jsem se se svojí postavou snažila vyrovnat a byla šťastná, že nemusím sdílet její osud… všem doporučuju ! :-)

Sabrina

Na to, že se jednalo o můj první larp vůbec, tak to naprosto předčilo veškeré mé očekávání. Jsem z toho nadšená. Ještě teď, o mnoho hodin později, to ve mně doznívá. Pořád mně u srdce hřeje příjemný pocit, jak jsem se více sblížila se svým synem a jak to pěkně špatně dopadlo s manželem:) Byl to úžasný zážitek a určitě na něj nikdy nezapomenu. Doufám, že se s mnohými lidmi ještě na nějakém dalším larpu poznám, protože tento larp - ač to byl můj první, tak rozhodně ne poslední!

Lukáš

Určitě to bylo moc dobrý. Za sebe musím říct, že tam nebyly snad žádný hluchý místa, celou dobu jsem měl co hrát.

Spize

Dobrá hra. Myslím, že sice to je tím, že jsem nerozehrál negativní vazby svý postavy, ale měl jsem z toho celkově poměrně pozitivní pocity (příjemný v klasickém smyslu slova - nikoli takový typicky larpový "zažíval jsem děsný stavy => strašně jsem si to užil"). Což mi přijde docela výjimečný.

Jers

Ještě jednou poděkování Roslavovi a Jakubovi. Včerejší komLarp Bodlák byl absolutně prvotřídní.
Vnitřní rozpor hráče s postavou, jíž pohrdal,ale zároveň se do ní víc a víc nořil, mne pronásledoval ještě po cestě domů. Být otec od rodiny, pedofil a dozvědět se, že mě za pár hodin nejspíš odnese čert do pekla, v průběhu hry přijít o veškerý majetek, být svědkem dvojnásobné vraždy, to vše v koktejlu vzájemného podezřívání, osočování a postupného odhalování, že jsou i horší věci než pedofilové a že 16ti letým puberťačkám vážně nikdy nikdo nevěří… :)


Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License