Blade Runner
runner.png
logo%20kopie.png

Kdy: 3. 11. 2011 od 17:00 hodin
Kde: Pardubice, Rumunská 80 (Konferenční místnost MS Korálek), zde
Pořádá: Bejby, Sanguinarr
Počet hráčů: 5
Účast: Volná na přihlášku
Kontakt: zc.drapral|namwen#zc.drapral|namwen
Sdílet: Facebook


Legenda

2. dubna roku 2093 v 18h 03m 12s si prototyp replikanta Nexus1 poprvé uvědomil vlastní existenci. Od toho okamžiku se svět změnil. Nyní se píše rok 2119 a replikanti jsou rozšířeni po celé sluneční soustavě jako horníci, těžaři, holiči, hasiči, tanečnice nebo jako "společnice". Jediné místo, kam nesmějí je Země, a to pod trestem "vyřazení". Někteří z nich se i přesto pokoušejí uniknout z kolonií a dostat se na zemi. Ty vyhledává a vyřazuje speciální federální jednotka "Blade Runners".

Do této jednotky se mohou dostat jen ti nejlepší. Ty jsi jeden z těch, kdo se o místo v jednotce uchází. Čeká tě poslední zkouška - vystopování a vyřazení skutečného replikanta. Je čas převést teorii do praxe. Máš na to? Neselžeš?


O hře

Blade Runner je nebojový komorní larp pro 5 hráčů na 2 hodiny odehrávající se v jedné místnosti. Důraz je kladen na interakci postav při řešení problému, dobré hraní své role a atmosféru.

Požadavky:

Není nutné znát knihu ani film Blade Runner.
Larp je vhodný i pro úplné začátečníky v larpech.
Není nutné mít kostým. Pokud byste ale chtěli, hodí se sci-fi noir styl (základem může být například oblek či kostýmek doplněný o prvky punku či goth stylu)


O světě

Inspirovat se můžete třeba zde.

Počátkem 21. století dosáhla společnost Tyrell ve výzkumu robotů fáze Nexus. Její výrobky byly téměř identické s lidmi, nelišily se ani inteligencí. Lidé používali replikanty při nebezpečných výpravách nebo jako otroky při kolonizaci jiných planet. Po krvavé vzpouře replikantů v jedné z mimozemských kolonií byl robotům pod trestem smrti zakázán pobyt na Zemi. Na plnění tohoto nařízení dohlížely speciální jednotky Blade Runner, pověřené vyhledáváním a likvidací replikantů, kteří zákaz poruší. Kolem replikantl proniknuvších na Zemi se pak točí film inspirovaný dílem Philipa K. Dicka. Z této klasiky pak čerpají i další snímky jako Pátý element či Ghost in the Shell.

Velkým tématem je otázka, kdo je člověk a nakolik je replikant pouze strojem ve chvíli, kdy se chová lidštěji než člověk sám. Zajímavé morální otázky si položíme i v komorním larpu.


Galerie

(Darien)

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157628083174840"}}

Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License