Arkanum VII
ark.png

Kdy: 3.-5. 4. 2015
Kde: Pardubice
Pořádá: Khelben pod záštitou LarPard
Počet účastníků: max 30
Účast: na přihlášení, podrobnosti o přihlašování zde
Vstupné: 400 Kč
Odkaz: http://arkanumlarp2012.wikidot.com
Kontakt: moc.liamg|munacra.pral#moc.liamg|munacra.pral
Sdílet: Sdílet: Facebook


O hře

Arkánum je urban fantasy larp s prvky detektivky, konspiračních teorii a mytologie. Odehrává se ve alternativním světě obývaném nadpřirozenými bytostmi, žijícími skrytě před zraky obyčejných lidí. V tomto světě, kde se pod pozlátkem civilizace skrývají se zázraky i noční můry schopné zajistit trvalý pobyt v psychiatrické léčebně. Čekají vás role, o kterých se obvykle čte v knihách. Zatímco obyčejní lidé žijí spokojený život v nevědomosti. Vy, "Jiní", jak se nadpřirozeným říká žijí podstatně odlišný život. Ať už se jedná o upíry, snažící se uuhasit sovu žízeň po krvi a rychle se měnící svět. Mágy, hledajícími zapomenuté střípky vědění a posouvajícími poznání za hranici nejdivočejší představivosti. Dlaky, kteří sice přišli o většinu lesů, ale mají novou betonovou džungli. A do toho zasahují Mocnosti starší než lidstvo se svými plány a představami o tom jakým směrem by se svět měl ubírat. Najdete tu i potomky andělů a démonů stále bojují svou prastarou válku. A navíc náš svět není jediný, ve Stínových říších stále ještě existují víly i běsové, kteří byli vytlačení do podvědomí lidí, ale stále nezapomenuti tahají za nitky. A v těch opravdu hlubokých tmavých koutech se nalézají věci, kterých se bojí i všichni výše jmenovaní. Věci, které nikdy neměli spatřit světlo tohoto světa. Hladové a děsivé věci z Vnějšku. A tak se vám zde představuje svět, ve kterém máte šanci zahrát si svou oblíbenou nadpřirozenou bytost, možná hrdinu, možná padoucha a nebo prostě někoho kdo bude mít těch pár dní poněkud nabitějších než bývá zvykem.

V VII. dílu Arkána se podíváme blíže na fungování inkvizice a podobných tajných služeb dalších mocností. Pardubic o skoro rok poté, co Hlídky a knihovníci Mysteria odhalili nebezpečný pozůstatek po 3 říši. Pohár smrtelnosti znesvěcený černou magií Thule a věznící nebohé oběti koncentračních táborů, jenž proměnili původně svatou relikvii v okultní zbraň hromadného ničení.Zatímco obyčejní lidé mohou klidně spát a Hlídky slavili zasloužené vítězství. Světem otřásá jedna špatná zpráva za druhou. Události na blízkém východě eskalují do stavu kdy velké části území v podstatě nelze kontrolovat. Ani ukrajinská krize na klidu příliš nepřidává, protože Krymská oblast obsahuje některé velmi stará a významná okultní místa o která se nyní nevybíravě bojuje. Tato doba je dobou tajných služeb a zpravodajských her, kdy všechny okultní mocnosti mobilizují všechny své síly.

Organizační FAQ

Musím znát všechno ze stránek?
Ne, stránky jsou databáze běžných znalostí, ačkoliv je zde ledascos zajímavého nemusíte si to procházet do hloubky, podstatné věci dostanete k postavě. ostatní je vesměs zajímavost a rozšíření povědomí světě. Jediná podstatná část bez které se neobejdete jsou pravidla, která je dobré si přečíst a jejich výtah mít po ruce v případech, že narazíte na nějakou nejasnost.

Můžu dostat nějakou slevu?
Chcete ušetřit? Zaregistrujte se včas. uzávěrka včasných přihlášek je do 10. 3. 2015.

Chci být bestiář či CP.
Ozvěte se organizátorům. Domluvíme se.

Chci fotit.
Ozvěte se organizátorům. Domluvíme se. Nehrající fotografové neplatí účastnický poplatek, ale nesmí hře překážet, očekáváme, že fotky dodáte orgům, aby je mohli vyvěsit pro zhlédnutí účastníky.

Jak to bude s ubytováním?
pro ty z vás, kteří jsou mimopardubičtí, bude připravena možnost ubytování ve skautském centru Na vinici. Vemte si sebou spacák a karimatku. Spaní není v ceně hry, řeší se zvlášť, uveďte to do přihlášky Spaní ve skautské centru na Vinici je 130,-/noc budete tam mít sociální zařízení, a kuchyňku. A místnost s kobercem.

Jídlo
Organizátoři jídlo nezajištují, v ubytovně se pokusíme zajistit nějaké základní věci typu rychlovarky, ale jinak je to na vás. Po měste je spousta míst kde se dá najíst.

Herní FAQ

Drobnosti, které je dobré připomenout:

Kde a jak se smí hrát?
Hra probíhá ve městě, většina veřejných prostor obvykle obsahuje i nějaké ty obyčejně nehrající lidi, říkáme jim spáči. Hrajte tak aby si vás spáči nevšimly. tj zjevné násilí, otevřené nošení zbraní apod které by mohli vyvolat nežádoucí reakci spáčů je zakázáno(nebo alespoň silně nedoporučeno). Kromě toho se můžete ocitnout v neveřejných prostorech, zde můžete hrát, ale obvykle je vhodné zachovávat nenápadnost,a to zvlášť v pozdnějších hodinách. A naposled se můžete ocitnout v soukromých prostorách, ať už na pozvání hráčů nebo organizace, v takových prostorách respektujte majitele a pokud vám to vysloveně nepovolí zdržte se násilných akcí.

Auta a jiné dopravní prostředky
Můžete používat, pokud máte jako hráč auto, smíte ho použít i jako postava (s výjimkou technofobů a těch postav, u kterých by to bylo opravdu divné). Kromě aut sem spadají i motorky, kola, koloběžky a vůbec vše co vás proste rychle přesouvá. To, že tyto věci smíte používat, ale neznamená, že jimi smíte blokovat hru ostatních. Pokud jste dostiženi nebo přistiženi tak, že nemůžete bezpečně odjet. Tak prostě neodjedete a musíte hráčům čelit bez dopravního prostředku. Toto je nejvíc podstatné u aut a motorek, kde nechceme, aby docházelo k nebezpečným situacím. V praxi to znamená, že dopravní prostředky nemohou být cílem efektů. Tedy žádná auta v šeru, létající motorky apod. Výjimku z tohoto tvoří toliko kola a koloběžky, kdy jezdec může reagovat na herní činnosti. buďte každopádně soudní.

Orákulum a informační kanály
Podstatnou část agendy bude zajištovat orákulum. Loginy a hesla dostanete krátce před hrou. dá se očekávat že budou existovat další informační kanály o kterých budeme informovat. Minimum je mobilní telefon.


Galerie

Autor: Milada Kazma Škývarová

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157655147393736"}}
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License