Antuvaro
antu.png

Kdy: 6. - 8. 3. 2009
Kde: Skautská chata na Janovičkách u Broumova
Pořádá: SFK Opat
Vlastní stránky: již neexistují
Účast: po domluvě s organizátory
Kontakt:


O události

Rok se s rokem sešel a znovu je tu Antuvaro, bitva na oslavu narozenin Lady Šírin. Tentokrát v poněkud veřejnějším duchu s bohatým doprovodným programem a hlavně v kolébce Opatu.

Co:

Primárně se jedná o bitvu, ta se ale bude odehrávat až v sobotu od cca. 10:00. Vzhledem k tomu že je však chata zamluvená na celý víkend, oslava se nám trochu protáhne.


Dojmologie (Šírin)

Po původním plánování pořádat narozeninové bitvy zhruba každý měsíc (resp. při nahromadění více narozeninových termínů), se nám rok nějak rozeběhl, až dohnal rok nový a než jsme se stačili rozkoukat, blížil se opět březen.
Po dlouhém plánování i dodělávkách na poslední chvíli (tradičně došívání kostýmů, shánění zbraní či vlajek atd.) jsme se pomalu začali scházet na skautské chatě na Janovičkách. Páteční večer byl trošku ve znamení rozpaků, neb se hosté cítili mezi domácími asi tak trochu nesví, navíc jsme měli schůzovat a sčítat členy "eSeFKáčka", ale nějak jsme se k tomu nedostali. Sobotní ráno (ehm, spíše poledne, protože někteří nezaregistrovali, že bitva má začít v deset, a tak hezky vyspávali) vše zpravilo a po vysvětlení pravidel jsme se pustili do řešení pře mezi dvěma městy. Dolní město mělo obilí, horní zase dřevo, obě chtěli víc a nebyly schopné se domluvit na ceně surovin. A vzhledem k neochotě šlechticů se dohodnout bylo prolito mnoho krve…
Ani po dvou dlouhých bitvách však nebylo rozhodnuto. Tu vyhladovělé armády odmítli poslušnost a vrhli se na kotel výborného guláše. Poté se ještě někteří vrhli do marného boje v řadových potyčkách. Až tma a příjemné vyčerpání (někoho chuť na další guláš) nás zahnala zpět do chaty.
A když nastala skutečná tma, čekalo nás překvapení - Little Mac a Kiara nám předvedli dechberoucí fireshow. Viděla jsem jen pár podobných vystoupení, ale žádné nebylo tak fascinující, jako jejich.
Zbytek večera jsme si užili ve znamení hudby, tance a všeobecně dobré nálady (někteří šli spát skutečně brzo… - ráno).
Chtěla bych tímto poděkovat Avrimu, Call a Sváťovi za hlavní organizaci, Mamutům za báječnou hudbu, Macovi a Kiaře za fireshow, Elven, Fandovi, Báře a Lukášovi za focení, a vlastně úplně všem, co jste se si udělali čas a přijeli; a hlavně Lence "Tarje" za vynikající guláš ;)


Galerie

(Lady Šírin)

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157628317616951"}}

Plná fotogalerie:

http://ladysirin.rajce.idnes.cz/Antuvaro2009/

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License